Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala na savjetima. Uzeo sam Alcatel 995 Onetouch. Nov, lik iz Zenice a opet ima radnju na pijaci te sam dobio i 6 mjeseci garancije. 250KM. Sve u svemu ja zadovoljan. 4.3 ekran, ICS 4.0.4, 1.4 GHz.. jeste 512 rama ali fercera sad' za sad' super.
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Kod mene prijatelj ima Alcatel One Touch IDOL, u BHTu uzeo na rate, pravo fin mobitel, lijepo lezi u ruci, a nije ni preskup, pa bi i sa tim trebala biti OK situacija :)
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma eto.. gledao sam sta god mogne za taj novac. Ovako sam bas zadovoljan. Solidan u ruci, 720p video, mini HDMI ako zatreba, settings-home-search-back dugmad, LED lampa, dvije kamere itd itd.. trenutno jedina mana jeste sto palim/gasim displej na power dugme koje nije bas zgodno za pritiskati.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Skini neki screen locker, vala toga ima na androidu na pretek.
     
  5. kAcA

    kAcA Aktivista

    Sve pohvale za One Touch Idol. Ima ga prijatelj i stvarno odlican telefon za te pare. Super izgleda, solidne specifikacije. Android je najblizi Nexusu. Veoma lijepo i fluidno radi

    Ja isto razmisljam da svoj Arc S zamijenim za Alcatel. Neizdrzljivo je postalo sa 512mb RAM-a
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije locker problem vec paljenje ekrana da dodjem do lockera. Samo ga mogu aktivirati preko power dugmeta.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    One Touch Idol sam kratko drzao u ruci, prvo sto je zrnat ekran, al bas zrnat, drugo sto je prelagan za one dimenzije.
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Bolje da je prelagan nego pretežak :)
     
  9. v33dran

    v33dran Novi član

    Skini "Dynamic notifications", plati malo ako treba, ali ces onda imati paljenje display-a cim uzmes mobitel, bilo sa stola, bilo iz dzepa ;). Fenomenalna stvar i meni na HTC One-u, jer je dugme na retardiranom mjestu :D. Da je barem na desnoj strani sa gornje strane, pa haj, ovako se ukoci saka :D
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Premisljam se izmedju

    HTC one i LG G2 (z1, s4 mi nikako ne idu u prilog, jer mi se ne svidjaju)

    ako moze neko ko vec ima neku dobru rijec da uputi :p
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    sem tog one imal neki razlog a da nije po nekim renomiranim stranicama koje kazu da je htc one najbolji.
    Isto su govorili za S3 da je bio najbolji telefon te godine a niko se nije osvrnuo na problem sa otvaranjem imenika koje zna da potraje i do 10 secundi..
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jer su pola tih testova kupljeni, posebno ako je Samsung u pitanju. Malo sam probao oba i oba su zvjerke, mada jaran kaze da ne bi vise nikad htc, i vjerujem mu jer je svaki model imao neku gresku, a i Sense je govno uvijek bio. Po meni je glupo uzet bilo sta sem Nexusa 5 koji je u biti G2 sa cistim androidom.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa nema u telecomu nexus 5. Tako da je ovaj LG dosta bolja opcija za razliku od s4, htc one, kao i z1
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    Ako ti ne treba proširiva memorija tj. ako ti je dovoljno tih 16GB interne onda uzmi G2! :wink:

    A čačkao sam taj G2 neki dan u importanne-u; neka me crnka zaustavi i gura mi fon u ruke uz recitaciju! Logično odmah pročačkao osnovne stvari, provjerio još kako se ponaša pri otvaranju povećeg' broja app-ova i moram reći da LETI, znači najbrži android fon kojeg' sam do sada imao u ruci! "Šaltanje" između pokrenutih app-ova me je najviše oduševilo i smijem reći da je u rangu iOS-a kada je brzina u pitanju! :smt007
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pa ne treba, imao sam 32 GB karticu, ali sam je koristio ko stick.. ko fola da oslobodim telefon.. al nikad nisam presao ni 5 gb...
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nexus 4 je bio u ponudi, vjerovatno ce i pet doci.
     
  18. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Koristim ONE vec tri mjeseca i ja ti dajem preporuku... Prije toga sam imao iPhone 5 i vrecu androida i wp telefona (ukljucujuci ove "uber" samsunge, fablete itd.)
    Ko kaze da sense 5.5 ne valja onda LAZE, ili ga nikad nije ni koristio duze od 5 minuta. Sve radi fluidno uz masu dodatnih opcija, aplikacija, tastatura je po meni najbolja na androdiu itd...
    Ako nekoga muci Sense, onda ima varijanta Google Edition, ja sam svoj upravo pretvorio u tu verziju telefona, i evo vozim cisti google. O kvaliteti izrade telefona je suvisno govoriti, fantastican kvalitet poziva i zvuka generalno, odlican display sa najprirodnijim bojama, super kontrastom, extra viidljivost na suncu... Kamera je dovoljna, nije aman neka senzacija, ali je itekako upotrebljiva posebno video snimanje. Ako ti je kamera prioritet idi na LG G2.
    Kod nas je trenutno ista cijena LG G2 i HTC One, probaj oba jedan pored drugog pa se odluci. Ja nikad ne bih uzeo LG i ako ga svi hvale, previse plastike i cheap osjecaj dok ga koristis, a interfejs je u najmanju ruku uradjen ko za malu djecu :) Softwer support najgori daleko od svih vendora. HTC trenutno najbrze radi azuriranje flagship telefona. G2 Ima dobru kameru i snapdragon 800, veci display ali za tim ne vidim potrebe kad i ovaj S600 radi savrseno. Ako imas pitanja bujrum, a ne bi mi bilo ni mrsko kad imam vremena da sjednemo na kafu i pregledas telefon cisto da iz svoje ruke vidis o cemu se radi. Nisam nikakav fanboy, ali po mom vlastitom ukusu i iskustvu u android svijetu najbolje i najkvalitetnije telefone je uvijek radio HTC.
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hvala na dosta detaljnijem odgovoru. Drzao sam oba telefona. Mogu ti reci da se slazem za support lg.a ali dolazi krajem godine kitkat za njega (jutros sam iskopao info na androidu). Dosta je cvrst
    Zasad jedina mana non removeanle battery i no card slot. Ali prednost je baterija.... kao i jaci model prema par respektabilnih meovisnih blog stranica
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    E, vezano za One, moze li se kako promijeniti ona tastatura kad biras brojeve. Stari ga kupio neki dan, pa kaze tamna mu, ne vidi dobro..