Preporuka

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ednet, Feb 24, 2005.

  1. ednet

    ednet Aktivista

    Riknuo mi HDD u drugom kompijuteru pa sad ocu novi da nabavim pa sam malo gledo po netu sta nase firme imaju i konto sam uzeti WD1200JD,120 GB SERIAL ATA, 8MB cache, 7200 rpm za 150KM.Pa da vidim ima li ko kakvog iskustva sa ovim diskom ili da mi preporuci neki drugi za te pare?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ces vec ici na disk tolikog kapaciteta, onda ti je samo nekih 35-40KM skuplji 160GB model. Velicine diskova izmedju 80 i 160GB treba preskakati jer su samo malo skuplji medjusobno, a daju znacajno vise prostora. Kad su tako veliki diskovi u pitanju onda bih ti savjetovao da uzmes Hitachi, Samsung ili Seagate (ovim redoslijedom). WD jedino gledaj ako ces uzeti Raptora.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    potpisujem... i redoslijed isto.
     
  4. ednet

    ednet Aktivista

    Mislim bas od 120 uzet ne vise jer bi za dva mjeseca uzeo jos jedna od 120 pa bih uvezo u RAID.Tako da mi je 160 previse mislim da kupujem dva takva diska a i ne treba mi 320Gb.A sto sa vidio po netu Hitachi jedino imaju u plusu i to 160 i 250Gb,Seagate imaju ali ima samo 2Mb Buffer a ja nebi ispod 8 uzimo i na kraju samsung i nisam naso nigdje u Sarajevu da neko prodaje pa ako znas neke firme koje ih prodaju ??
     
  5. Esh

    Esh HWB

    ccc sta je s ovim forumom? sve neki fanovi hitachi diskova..
    pazi ovo, mom frendu je prvo crk'o hitachi ata 160 Gb (nekih 7-8 mjeseci), a onda meni hitachi 400 gb sata (5-6 mjeseci).. seagate, wd, maxtor:) samsung nisu losi, ali po mom misljenju ne mogu se gurati u gore navedene trojku..
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    shto se mene tiche ja bih uzeo Seagate...meni vec duzhe od godinu dana ove dvije barracude na 40GB rade za 10-ku :mrgreen:
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    U mene je Maxtor, prije i još uvijek (sekundarni) WD. Nijedan nije crko.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i meni je primarni IBM iz one poznate zloglasne serije, pa mu nije nista evo skoro 3 god. :smt001
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Evo makstora onaj tanki smrtonosni (2 god) seagateovci jedite se :twisted: :twisted:
     
  10. Sleeper

    Sleeper Komšija

    ma ako si peh moze ti riknut da je od zlata...s druge strane ako imash srece i najloshije serije izbace procenat dobrih diskova,pa sad!
     
  11. ednet

    ednet Aktivista

    I ja imam Maxtor 60Gb na ovom drugom kompijuteru i rad vec dvije godine bez problema temperatura mu je pod punim opterecenjem 41C nije ni bucan previse za razliku od ovog sto je riknuo a taj je bio Quantum star 5 godina tako da i ne cudi sto je riknuo,ustvar nije cak ni u potpunosti otiso samo je na putu da ode jer kad upalim kompijuter zna me zezat sa onim da nema diska i onda 2 3 restarta dok ne digne sistem.Tako da cu ga morati zamjeniti,to sam trebo jos kad sam sve mjenjo na tom kompijuteru ali ono kontam radi pa sto i za to pare davati. :cry:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni neki dan riknu 20GB Seagate. Joooj belaja.
     
  13. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Ako hoćeš baš SATU onda idi na 160JD, ako ti je 120GB dosta, onda 120JB je pouzdanije riješenje. A i Maxtor i Seagate na 120GB nisu loši.
     
  14. Darkman

    Darkman Aktivista

    Ma Seagate uzmi momak neces zazaliti.............
    --------Bitch Ass Mader Fucker-----------
     
  15. Barba2

    Barba2 Novi član

    Napajanje

    Manje pali-gasi i kvalitetnije napajanje
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pogotovu kvalitetno napajanje. Ja sam svoje morao promjeniti, sistem je padao prečesto.
     
  17. Blade

    Blade Novi član

    :smt023
     
  18. postal dude

    postal dude Aktivista

    16o je naj isplativiji sata of skroz.