Prijedlog za zaustavljanje botova....

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Thomas Angelo, Dec 28, 2006.

  1. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Ma botovi samo po sebi i nisu toliki problem, dok god su brojcano slabiji od "pravih korisnika". Jedan pogled na "newest registered user" je dovoljan da znamo o cemu ili o kome se radi.
    Ali sta ako se pocnu registrovati 20 puta dnevno? Ili mozda 50? Pa pokrenu ili ozive 50 topica?

    Ono sto meni smeta jeste da neko stoji iza tih botova. Iz inata bih ucinio sve pa cak i donekle naljutio nove "stvarne" korisnike samo da osujetim planove tog kretena.
    Ako nekome samo treba brz savjet, registrovace se samo iz tog razloga, i sto tako nestati do pojave problema. Mislim da usporavanje registracije nece negativno uticati na kvalitet/kvantitet clanova ove stranice...

    Gotivim HWB i par botova nece promijeniti moje misljenje o stranici...
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vec pokrenu ili ozive po 50ak topica dnevno. Dog ih u prosjeku brise izmedju 20 i 30 dnevno, a i ostali moderatori su tu.
    Inace najvise udaraju poslije podne i oko 3-4 ujutro.
     
  3. [tota]

    [tota] Aktivista

    Kakav Staljingrad :lol:
     
  4. Esh

    Esh HWB

    to smo rijesili tako sto spavamo u smjenama. evo sad sulu spava, dog i ja smo budni, meni smjena istice za par sati :mrgreen:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    dok recimo syss nikad ne spava :D
     
  6. Loki

    Loki Komšija

    Hehe, evo ja da se prijavim da nisam bot, da kome ne padne na pamet' nešto što ne treba. :D
     
  7. Sale

    Sale Aktivista

    A sta mislite da ovako se napravi jedan topic i kad se regga da bi prvi post trebao tu da bude, kao sto je i ovaj momak odradio, i tako sumljam da ce botovi znati napisati na bosanskome "ja sam novi " :lol:

    i npr ako tu neposta nemoze bilo gdje drugo postati dok ne posta na taj famozni "topic"
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Bit ce dole na Generalnoj Newbie introducion thread.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    nadam se bez n00b diskriminacije u naslovu :wink:
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Poznaju se botovi, svi su obavezno stranci i imaju siteove koji prodaju viagru ili nude slike gole B.Spears i slicno.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    prodajem viagru i britney spears :D :D :D
     
  12. Ante

    Ante Aktivista

    Vidio sam na jednom forumu anti-bot pitanje, ima link do wiki clanka na kojem pise da je neki grad 20km od neceg, i pitanje ti je kolika je udaljenost. I to valjda pali. Takvo neko pitanje na 'naskom' i mislim da ih nebi vise bilo.
     
  13. 3125

    3125 Komšija

    I ja sam jutros slicnu stvar vidio, imaju 4 slike i ispod pise da pritisnes na sliku orla da bi mogao nastaviti sa registracijom
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, od 4 slike imaju lijepe sanse i da potrefe pravu :D
    Stavit jedno 10-15 slika, cisto sigurnosti radi.
     
  15. Ante

    Ante Aktivista

    Recimo: 10 slika razlicitih jela, i sad ti trebas pogodit koje su cevapi :D

    To bi bilo najbolje. Samo nasi bi znali. :D
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne jela, ogladnio bih :D odmah bi moro ic jest :lol:
     
  17. 3125

    3125 Komšija

    Nije fazon sto ce oni mozda pogoditi sliku, nego sto nisu programirani da prate neki od 4 linka koja inace nisu tu
     
  18. Sale

    Sale Aktivista

    Ma kakvi su nasi pojedinci (ili biseri) nece znati odgovoriti tacno na to pitanje i nece se moci registrirati :cry: :lol: :roll:
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Odlicno. Takvi nam ionako ne trebaju na forumu. :D
     
  20. Esh

    Esh HWB

    dodali smo i neka "komplikovana pitanja" prije registracije :p