Printer nece da printa.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by frenki_23, Dec 31, 2008.

  1. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    dakle radi se o tome da je odjednom sta sa printanjem iako je bilo malo boje u njemu. I napunio sam ga ali se sada desava opet isti problem. sta je u pitanju da li znate i da li vam se to desavalo? radi se o lexmark-u Z645
     
  2. D4T4X

    D4T4X Novi član

    de objasni malo bolje jer ti ne razumijem prvu recenicu :|
     
  3. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    dakle radi se o tome da nece printer da printa. a danas je napunjen. a desilo se prije par dana da je stao sa printanjem a bilo je malo boje u njemu. tako da sad nece da printa. tj ne ostavlja nikakve tragove na papiru?
    sta bi moglo biti?
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ovdje je zaboravio napisat jos jedno slovo, znaci zamislio je rec "stao"
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    je li tinta chipovana
     
  6. D4T4X

    D4T4X Novi član

    pokusaj u cmd u

    print (C:\)autoexec.bat lpt1

    ako radi dobro je
    a ako ne

    vidjet cemo jos
     
  7. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    e kako da to uradim. malo pojasni. jer nisam prije.
     
  8. Toka

    Toka Aktivista

    Pa valjda treba da ukucas u cmd(Command Promptu) "print (C:\)autoexec.bat lpt1",bez navodnika.
    Probaj ponovo instalirati drajvere,trebalo bi da te pita da isprintas testnu stranicu,pa mozda pomogne.
     
  9. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    da napomenem da kad stavim da printa printer radi svoje zanci ide lijevo i desno ali ne ostavlja nikakav trag na papriru.
    a kad ovo uradim u comandu onda pise.: Unable to initialize device PRN
    sta je to?
     
  10. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Da ti se nije skorila boja na kraju ketridža?
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Ako se skori boja printer radi ali nista ne printa, ne izbacuje errore.
     
  12. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Ma on reče da glava s ketridžima ide lijevo-desno, ali ne ostavlja traga na papiru, pa sam zbog toga posumnjao...
     
  13. D4T4X

    D4T4X Novi član

    pogledaj malo tonere ili ako imas nekog ko ima printer probaj ubaciti svoje tonere u njegov printer ili donesi cijeli printer kod tog :|

    EDIT:sto se tice onog u cmd-u

    start->run->cmd

    onda pisi ovo

    cd..->cd..->print autoexec.bat lpt1
    ovo LPT1 moze biti i 1,2,3,4 zavisi gdje si prikljucio printer u komp
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    sve super da to nije usb printer.
     
  15. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    kako mislis udb?
    pa povezan je preko usb-a a da nece da printa to sam vec napisao i sve gore navedeno probao ali opet nece.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ma na ove cmd gluparije se to vezalo koje nemaju apsolutno veze s ničime.

    očito da ti je printer otišao (ili samo glava što znači opet pravac zid)... ako nemaš garanciju skupi to malo para koliko koštaju entry printeri i bok.
     
  17. Code-R

    Code-R Aktivista

    Nadji polovan laserski printer za stotinjak markica i isplatice ti se visestruko. Ako imas u blizini nekoga ko prodaje polovne racunare uvezene iz EU, tu mozes naci i jeftinije. Preporucio bih ti HP 1200 koji je garant ispod stoje, ili jos jeftinije HP 2100 do 60-70 konvertibilnih. Ispucas tonera sto ima, odneses u servis da ti napune za 50-ak markica i miran si jos 2000 stranica. :smt004 Samo ga provjeri na licu mjesta, da ne kupis neispravan.
     
  18. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    a da li znas gdje se to u gradu prodaje. ti polovni laserski. i ima li neko iskustva sa tim. mislim da li je neko kupovao i kako se pokazalo?
    ako je sve to ok onda mi jedino to preostaje.
     
  19. Code-R

    Code-R Aktivista

    Ne znam kako je to u tvom gradu, ali znam kako je kod mene. :mrgreen: Ja sam ih do sad kupio i preprodao da ne pretjerujem bar 50 kom. Trazis da ga isprobas na licu mjesta, toner kaseta u njima nikad nije otvarana garant, jer je to sve doslo iz EU gdje ljudi kupuju nove kasete (ne pune ih ko mi :D ) s tim sto ce kaseta sigurno biti skoro prazna. Vecina tih printera je tek prebacila 20000 kopija,a laserska jedinica moze jos bar 5 puta toliko. Kad ga isprobas vidi da ne ostavlja kakve linije ,ako ostavlja, isprobaj sa drugom kasetom. Ako opet ostavlja, ne uzimaj jer je otisla fuser folija ili laserska, a to kosta k`o i printer. Ja sam na sve te printere davao 10000 hiljada stranica ili 2 mjeseca garancije.
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Za sta god se odlucio novo ili polovno bitno je samo jedno
    Bjezi od lexmarka :D