Prison Break

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Hansel, Jan 7, 2009.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Znam da ce me sada mnogi nazvati ludjakom zbog ovog posta i da niko nece ni imati volje da ga cita, ali nema veze, iznerviran imam zelju da napisem:)

    Vjerujem da i ovdje ima onih koji prate ovu seriju pa ako mislite da nastavite gledati cetvrtu, nemojte, iskreno vam zelim.

    Prva sezona Prison Break-a je remek djelo. Po meni najbolji filmski uradak ikad. Vrhunski napisano i veoma originalno. Gledao sam danima i nocima i odlazio na posao pospan i nervozan jer sam jedva cekao da se zavrsi radno vrijeme da idem kuci nastaviti gledati:)
    Postao sam okorjeli fan Prison Break-a.

    Druga sezona, veoma dobra, realno gledajuci, nesto malo slabija od prve, ali i dalje jednako interesantna i originalna, jos uvijek je to Prison Break.

    Treca sezona, opet zatvor. Ovo vec postaje monotono. Skoro izasao iz jednog zatvora i sada je vec zavrsio u drugom. Ali hajde, to je jos uvijek moj Prison Break i genijalni Scolfield, a i nekako nagovjestava da bi se uskoro mnogo toga trebalo razjasniti. Nesto slabija od druge sezone, znatno slabija od prve sezone, skoro pa se polako pocinje gubiti, stereotip.

    I onda dodje na red cetvrta sezona. Sav nabrijan pocnem gledati. Odjednom osjetih veliku ljutnju jer neko ponizava moju inteligenciju. Svaka cast, vrhunski pisci, vrhunska prica u prvoj sezoni, solidna u drugoj, nesto slabija u trecoj...ali cetvrta...katastrofa.
    Ja ovo nazivam ''nazor'' sezona.
    Ovaj rasplet oko Sare je tako nazor uguran da se gubi svaki smisao. Da su se makar potrudili oko objasnjenja nacina njenog prezivljavanja.
    Tako ofirno objasnjenje kao Sara je uspjela pobjeci i ovi nisu htjeli da izgube kontrolu i posalju neciju glavu (iako glava iz kutije podsjeca na njezinu - jer u tom momentu su se trudili da naprave identicnu, jer odlazak doticne glumice zbog trudnoce u ''to'' vrijeme je znacio njezin definitivni kraj sa glumom u PB) i tek tako se tu zavrsi prica sa Sarom. Pa zar se Sara tada nije mogla nekako javiti Michael-u s obzirom da se u cetvrtoj sezoni maksimalno izrazava njena inteligencija? Ona je pobjegla i usutila se, tek tako, a u cetvroj ako zeli pronadje Michael-a na nekoj planini 100 Km od grada. Smijesno. I bez obzira na to oko njene smrti, ona je svakako suvisna u cetvroj sezoni. Vecu je ulogu imao onaj kinez-japanac informaticar i njegov ''fancy'' uredjaj koji skida podatke sa svih diskova i slicno u odedjenom radijusu bez obzira sto je taj disk iskljucen - svasta, zar se i to danas moze. No hajde.

    Dalje, scenaristi se vec polako umaraju i padaju na kreativnosti i zbog toga iskoristavaju svaku priliku da zakomplikuju radnju. Neko treba da ode u prodavnicu po upaljac i na tom se putu toliko toga desi i iskoplikuje da je to strahota.

    A ono sto me najvise nervira u cetvrtoj je to sto odjednom svi imaju nadprosjecnu inteligenciju. Sucre, koji u prvoj sezoni priznaje Michael-u da je poglup za njegove planove i da on nije toliko pametan da shvati nesto napredno, odjednom u cetvrtoj sezoni postaje strucnjak koji takodjer daje originalne ideje i rjesenja kao i Michael. No tu je i onaj bivsi policajac Bellick. Sirovina od cuvara sada postaje kvalitetna tehnicka podrska. I naravno, postaje monotono i onda odluce da ubiju nekog lika. Pazi sad ovo. Bellick se cijelu seriju kroz sve sezone krvavo bori za svoj zivot, dajuci i zadnji atom snage za svoj spas (sjetite se samo Some). Odjednom, momku pukne film i tek tako odluci da se zrtvuje u onoj cijevi od gradskog vodovoda. Kako bzze, kako isprano. Pa zar nije i ovaj put mogao sacekati sa nadom da ce genije Michael smisliti neko rjesenje, s obzirom da ga svaki put smislja. No, vrijeme je da neko pogine i idemo sa Bellick-om. Providno totalno.
    No hajde, nastavim ja gledati film i dodjem do onog djela kada trebaju da ukradu Scylla-u. Bez ikakvih problema citava ekipa sada postaje grupa strucnjaka iz hemije, to su neke kombinacije, rjesenja, simulacije temperature...ccc...pretjeraste.
    Onda, svi likovi, pozitivni i negativni, stalno se pokusavaju poubijati ali opet stalno igrom slucaja zavrse u istoj ekipi i rade zajedno. Gretchen i T-Bag su u vise navrata udruzivali se sa njima, pa ih prevarili, pa se ganjali, pa se opet udruzili i tako vise puta...covjece...jos uvijek ne znam zasot sam nastavio ovo gledati.
    No opet, nastavim ja gledati, fan ko fan. Dodje dio kada ih general pohvata ali sa druge strane Sara zaprijeti zivotom ''one'' zene koja se dugo vremena pojavljivala ali nikad nije navedena neka bliskija veza sa generalom osim (ako se pokusate sjetiti - par scena sa nekim ljubavnim iskrama - no mi smo glupi pa smo to zaboravili) i odjednom ona ispade generalova kcerka - katastrofa. Uzmite pogledajte ponovo neke dijelove i bice vam i vise nego jasno da u prvobitnom planu ta zena nikako nije trebala biti njegova kcerka niti se imalo ponasala kao da jeste i kao da ce kasnije saznati...ccc...pa kojeg se vraga osjecala ljubomornom cijelo vrijeme na Gretchen, zabrinuta kcerka da joj neko nece iskoristiti oca.
    No hajde, nastavim ja opet gledati sve do onog dijela kada Michael dolazi so neke spoznaje da Scylla mozda radi za dobrobit naroda, odjednom pozitivci. I tako ja vec blizu odluke da odustanem jer je sve izgubilo smisao ipak nastavim pratiti i do one scene kada Michael-a odvedu 100 KM od grada na neku planinu i kada u momentu njegovog bijega i uhicenja odjednom se pojavi Sara u dzipu i udari u one negativce (onaj celo je glumio u filmu Rambo 4 - Lewis). Tu sam vec poceo psovati i cvrsto odlucio da vise ne gledam ovu seriju. 100 km istocno od grada je sirok pojam, toliko sirok da bi strucnjacima trebalo mnogo vremena da pronadju lokaciju neke kuce u dvoristu, ali Sara s time nema problema i nailazi bas u najboljem momentu...u PM.
    I bas da ugasim, naleti ona scena kada neko zove Lincona i nakon razgovora rece da je to njegova mati...Nakon toga poslao sam sve u PM. Covjece, u mnogo epizoda se vrtila radnja oko Michael-ove bolesti i Linconove price da im je majka bolovala od iste i da je zbog toga umrla, odjednom ona je ziva i radi za Scylla-u. Ovo vec postaje sapunica i to ona ofirna za glupe zenturace.

    Prison Break - sretno i prijatno. Steta, dobro krenula serija.

    EDIT: Da ne mislite da sam toliko lud, pisao sam ovaj post jer sam ga postao na jos dva foruma koji su iskljucivo namijenjeni ovoj seriji, ovdje sam ga samo kopirao.:)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    smatram da tko to i danas gleda, može se bezbolno prebaciti na santu barbaru :D
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Skoro pa Sunset Beach. Katastrofa.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nisam ni poceo citati a vec si me prepao sa postom.

    Edit: Letimice procitao, dzabe sam postao na temi jer me ovo apsolutno ne zanima. :lol:
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Znaci da ne gledam 4. sezonu :D
     
  6. Hansel

    Hansel Komšija

    Ma kakvi ba.
     
  7. Hansel

    Hansel Komšija

    Stani ba. Procitaj za raju. :D
     
  8. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Prebaci se na "Sons Of Anarchy" i odgledaj onih 8 epizoda "Traveler"-a ako volis zavjere, nesto slicno kao u PB (jos jedna otkazana serija zbog slabe gledanosti u JU ES EJ)
     
  9. Hansel

    Hansel Komšija

    Odlucio sam da vise ne gledam serije. Uzimaju previse vremena a svaki put te ostave u nedoumici. :x
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Meni je licno 3 sezona katastrofa bila, razlog je zbog strajka holivudskih scenarista.
    Nije samo 4 sezona u pitanju vec sve kompletno granice sa naucnom fantastikom i koincidencijama koje su matematicki nemoguce.

    Ima dosta boljih serija od PB-a, Lost koji granici sa razumom, Heroji koji efektima i novinama koji nikad do sad vidjeni nisu su iz epizode u epizodu zanimljiviji, Battle Star Galactica koja je odlicno snimljena i intrigantna.

    Smallville koji je djeciji i koji je neki hibrid X-men i Heroja (non stop se pojalvjuju drugi likovi sa drugim mocima) al je simpatican i lijepo je gledati Lois Lane koju glumi Erica Durancem kao i fenomenalni soundtrack iz svih 8 sezona.
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Upravo tako, pogovo ovaj sad "novi" koncept gledanja serija (skidanje sa epizoda sa neta i gledanje po nekoliko epizoda u cugu), gubitak vremena zesci. Zadnje sto sam gledao Sopranose (po normalnom konceptu - jedna sedmicno :) ), i naravno ova sa mog avatara vrhunskih 10 epizoda za ljubitelje te tematike, koje sam opet pregledao i po 2-3 puta. :mrgreen:
     
  12. Hansel

    Hansel Komšija

    I to stoji. Ali opet, zelja za gledanjem i nafuranost su me vodile da nastavim gledati. Realno gledajuci, onakav genije ne postoji i sumnjam da ce ikada postojati neko sa onako nadprosjecnom inteligencijom. Doduse ''nadprosjecna'' je blag termin za ovaj slucaj.:) No opet, sve je to nekako bilo fino upakovano u prvoj sezoni. No od druge, polako je sve pocelo tonuti.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja kad sam vidio naslov teme, sve mi je bilo jasno.
     
  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma prva sezona je bila zakon, sve ovo poslije je smece, pogotovo ova cetvrta, bas to sto spominjes nadprosjecnu inteligenciju, i sve je prejednostavno nekako, stice se utisak, da su jednostavno pokucali onome generalu na vrata i pitali da im da scyllu, mislim da bi rekao da nema problem... A tek onaj divni uredjaj sto je onaj mali kinez napravio, haha. Zadnja epizoda s preokretima gora od sunset beacha. Al ipak gledam, navika.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Prva sezona je strasna bila, ovo ostalo tu i tamo...Pauza je do proljeca ili?
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Da ne pricam sta su rekli da je Scylla a sta ona u stvari predstavlja. A Onaj T-beg je nova vrsta Clark Kenta, on je phantom sa Kryptona koji je neunistiv, najbolja scena od svih je kako covjek sa jednom ruikom ubija sve oko sebe, pogotovo onog ratnog veterana od 120 kila kojem je kcerku pored bazena bario :D
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nakon druge sezone nisam imao volje da nastavim gledat.
    Sjebaše totalno sve.

    Cim tu pocnu neke rambo scene sa šlagom sapunice, nema od toga ništa.
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Ma dok se god pojavljivala Holly Valance morao sam gledat :D
     
  19. Hansel

    Hansel Komšija

    Ja ba...Lik je onaj pravi pacov. Uvijek se uvuče u neku situaciju i tu dobije bitnu ulogu. Do sada je bilo stotine situacija gdje je trebao poginuti, ali ne, on je jos uvijek tu. Odsjekoše mu ruku, u zadnjoj epizodi mu povadiše zube, ali to ga ništa ne smeta. On ide dalje. Imam osjecaj da ce biti ziv do kraja, samo sto ja to necu gledati.
     
  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Problem sa Prison Breakom je što glavni likovi nisu nimalo upečatljivi (za sjećanje). Šta je fol sa dva "cool" frajera ošišanih na keca koji svaki trenutak koriste da mrko gledaju ostale ...
    Monk, House, to su prave serije koje ne dosade ...
    Pregledao sam prvih 5-6 epizoda i dosadilo mi je odmah ...
    [​IMG] [​IMG]