Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    "Tika-taka" je daleko najbolja taktika u FIFI 15, svi pro igraci se dodavaju u nedogled, ali nije lagano za izvesti. Meni je FIFA 15 daleko teza igra od PES-a, jer je u FIFI od ove godine dosta stvari manuelno sto je prije bilo automatic. U PES-u recimo kako god sutnes, otici ce po golu, dok u Fifi moras biti fino pozicioniran i odmjeriti. Ako nabijes loptu, igrac se locka i sam je doceka gdje padne, a u Fifi ti moras ganjati. U PES-u ti lik automatski trci na loptu ako protivnik posalje "trokut", dok u Fifi ti moras unaprijed prebaciti na igraca i trcati za protivnika. I milion drugih stvari. Meni je PES prejednostavan naspram Fife.
     
  2. xman

    xman Komšija

    Pa FIFA bukvalno postala simulacija? Znaci moras se bukvalno pozicionirati i i poravnati sa igracem kom zelis dodati loptu? To mi djeluje pretesko i nekome ko nije zaljubljenik tj ko ne igra cesto to sigurno narusava zabavu. A u PES-u toga nema?(da ga ne skidam ako ima :mrgreen: )
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim kod sutanja. Prosle godine odakle god sutnes i iz kojeg god ugla, ode makar prema golu. Ove godine je dosta vise manuelno. Dodavanje je skroz lagano. U PES-u moras traziti prostor za pas, jer se AI uvijek pozicionira da presijece loptu. Sutanje je skroz lagano, mislim da sam dao 95% golova ako je sansa koliko toliko dobra.

    U PES-u ces napraviti manje sansi ali ces vecinom dati gol ako vec dodjes do njega. U Fifi napravis puno vise sansi, ali golmani znaju biti nenormalni skroz. Zao mi sto nisam snimao sve golove i odbrane, strasno dobrih stvari bude.
     
  4. xman

    xman Komšija

    Znaci i u PES-u dodavanje nije vise automatsko? Ima li opcija da se iskljuci tj vrati na "staro"? :D
    Valja mi probati i PES I FIFU opet,nafurao sam se jucer kad u PES-u igrac primi dugu loptu na prsa i usmjeri je ispred sebe i cim je odskocila od zemlje ufati volej i zakuca je u raslje sa nekih 20-ak metara,rekoh "wau,this in nice" :)
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ti bas dugo nisi igrao fudbal ako je to wow :D Jeste automatsko, samo je protivnicki AI pametniji, bolje se pozicionira, pa presjeca lopte.
     
  6. xman

    xman Komšija

    Ma godinama,ali nije mi sam potez bio wow koliko sama animacija i pokreti,i sam sam "licno" davao atraktivnije golove u become a legend modu :lol: Nadam se da su ga zadrzali jer je odlican.(Ko ima zivaca igrati tolike sezone do penzije) :lol:
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Fifa 15 demo ti je free pa je mozes probati. A imas i narodnjak za pes 15.

    Glavna stvar zasto je PES sporiji jeste sto su igraci tromiji. To je sve. U pes 14 je bilo jos gore + dodaj input lag na komande = peglanje.

    U PES 15 je to nesto snappy ali su igraci i dalje tromi u odnos una fifu. Kontrolisanje istih nije bas zabavno ni malo. Okretni su kao autobus.

    Zanimljivo da si stari igrac PESa a da ti smeta brzina fife obzirom da su stari PESovi bili running simulatori. Sada je PES nesto sasvim drugo.

    AI je udjedno i pametan i glup. Kada igras protiv PC-a, prave akcije samo takve. Daju fantasticne golove i pasove a opet sto se tice AI igraca kojeg kontrolises, taj ne vidi protivnika i nerjetko pokusava da daje loptu kroz protivnickog igraca i ako ga pozicioniras da suta pored njega.

    Scena gdje mi ispao golman te trcim ja sa odbrambenim a pored mene protivnik. Izbacujem loptu sa linije i ispred moga igraca cistina i on pored cijele livade pogodi protivnika i lopta se odbije u gold.

    Ili kada golam daje loptu rukom. Nerjetko doda opusteno protivniku. Neke stvari koje nisam primjetio u fifi. I ako u fifi uzme protuvnicki igrac, on je uzme trkom na loptu a ne da ga pogodi moj golman/igrac kao u PES-u.

    Faul na meni u 90% situacija sudija ne svira. Zna me protivnik raznjeti bez da dira loptu ili da me gradi da me izvali na pod. I 0 bodova, igra se dalje.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sad i u PES-u i Fifi imas brdo animacija, pa golovi koji bi inace izgledali normalno, znaju izgledati ekstra.
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ali su sjene pretamne. I ovako je pegla igrati sa sjenama u obje igre.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Slazem se ali kada dignes gamu, ostalo pokvaris i tako u krug. Ali su defaultne postavke bolno isprane.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    @NAILS poslje cu probati tvoje štimanje, nisam još pokrenuo igru ali sam copy paste :)

    soker ko soker, igrat ce se kad se bude imalo slobodnog vremena... da hoce uskoro pes edit izbaciti neki svoj patch logos + dresovi da se krene masterliga :D
     
  15. metallac

    metallac Aktivista

    Mene nervira izvodjenje kornera i slobodnjaka. Nisam igrao prosli pes i poceo sam ovaj. I skroz mi glupo sto nemam slobodu da okrecem gdje hocu nego imam one kruzice okrenem desno on se stavi u jednu poziciju, okrenem lijevo druga pozicija. Ima li nacin da se to iskljuci i da ja okrecem kako hocu tj kako je bilo u starim izdanjima npr u pes 2013
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kad slobodni izvodis, pomjeris strelicu da pucas lijevo i golman ode za njom. Ti desno, golman opet za njom :D Trebaju se skroz rijesiti te strelice, koja gluposti. Da ne pricam koliko je to smijesno kad igras s jaranom, jedan do drugog. Ti strelicu na stranu, on pokrije tu stranu jer vidi gdje ces... Smijesno.
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    može se cini mi se strelica sakriti sa L1 cini mi se :)

    edit:

    ispravka ipak je brzo trcanje R1 kod slobodnjaka i kornera da se makne strelica gdje se upucuje lopta :)
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    skinuo,instalirao ali nisam jos pokrenuo :D
    javim utiske kada probam :D
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ja sam zadovoljan kako više igram to mi bolje odgovara, na grafiku sam se navikao koristim @NAILS postavke i dobro je :)

    jedini veliki "BUG" koji mi je zapeo je npr kada zabijem pogodak i igrac slavi pogodak dole kod korner zastavice ga cekaju igraci i grle ga :D (isto ko da su cijelo vrijeme cekali dole) xd
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidim ljudi pricaju kakao je AI lagan medjutim, kod mene obrnuta situacija.

    Igram master sa Barsom i dodje mi benfika. 3 napada 3 gola. Akcije samo takve, igraju na prvu, lete.

    Startam ligu šampiona sa Čelzijem. Dodje mi Šalke, likovi lete igraju na prvu ne mogu ih u napadu zaustaviti. 3 šuta po golu, 3 gola.

    U vecini drzim duze loptu ali ako mi je uzmu, mogu samo gledati.

    To je na Top Player. Mogu ja pobjediti i na super star ali ako ovako tanji klupovi igraju, sta je sa jacim klubovima.

    I to sve neki euro golovi, sve nesto na prvu i sa dugim pasovima kao kod engleza.

    Mislim da negdje griješim.