Problem sa brzinom download-a...

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by NeTRa1der, Oct 7, 2006.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    EPN Fun paket (1024/256)
    browseri: FF, Opera, IE

    naime, kada skidam neki file preko navedenih browsera, brzina download-a ne prelazi nekh 7-8 KB/s...ovi problemi se ne javljaju kada skidam preko FlashGet-a, BitComet-a ili Limewire-a (tu se brzina krece od 60 KB/s pa nadalje, zavisno od servera)
    takodjer, kada preko gore navedenih browsera pristupam EPN Localu, i kada skidam isto kakav file, brzina je standardnih 122 - 125 KB/s

    ovi problemi se nisu javljali prije 3 mjeseca (bio sam "zamrznuo" racun za mjesec august i septembar)

    da li neko od korisnika EPN-a ima slicnih problema? koji bi mogao biti uzrok?

    sistem je WINXP SP2, ZoneAlarm nije instaliran, ne koristim nikakve proxy alate ili slicno
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da, i meni je tako. torrenti rade normalno, ali cim hocu nesto da skinem sa ftp ili http servera ne prelazi 12-13 kila.
    meni su rekli prekjucer da je do kablovskog operatera mada sumnjam...
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Meni rekose da su im preoptereceni vanjski linkovi. :?

    Uz taj problem, javlja se i problem pri verifikaciji username-a i pass-a, a sve to cim pune povjetarac ili pocne da sipi kisa. :smt002

    Vazno da racuni dolaze, mamu im ....
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    EPN je gay i to ne obicni nego ultimativni gay odjel, pun kmica u rozim spavacicama.


    Evo zadnjih 10 dana konekcija ubija, od 19h pa do 01-02 rapidshare 4kb, bit comet plafon 10.

    Pingam prema googleu prodje samo jedan paket ostala tri NISTA.

    Pingam prema njima sve ide do 40ms.


    Znaci link prema netu je KARINA.


    Ovom prilikom morim gayeve da tokom radong vremena ne pricaju o karminima i gumenim dildoima, vec da se skoncentrisu na probleme ili mjenjaju opremu.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    Sulu, ma to je tebi virus uletio. :mrgreen:
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    evo izgleda od sinoc se barem kod mene stabilizovalo malo. torrenti idu oko 26kb, a sa stranica skidam sa 20kb. ima jos do onih 32, al zasad je super. odem iz kuce i pokupim navece ono sto se skinulo.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kod mene je jos uvijek slabo. 8-10kb
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    i kod mene ide pravo loshe ...neki dan se nisam mogao ni konektovati ...elem objasnjenje je lafo nesto nesto njihov administrator ce to da chekira...
    torenti mi ne prelaze 15kb zadnjih 2-3 mjeseca a islo je i po 30kb ...
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni sad vistu skida 96kbps
     
  11. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Pa to ti je 12kBps. :mrgreen:
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    112kBps je bilo max :D nisam obratio paznju na mala-velika slova...
     
  13. zilo

    zilo Komšija

    Meni se izgleda stabilizovalo, do sljedeceg povjetarca. Sada u isto vrijeme pice torrenti, a na Virtual PC-u skida se sa Cabel Zone filmic.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    imam dosta kolega koji se zale na epn-ove usluge pa me zanima zasto vi, kao korisnici, ne napravite neku peticiju ili sl. te trazite da se ti problemi rijese?
     
  15. Neso

    Neso Komšija

    i znas sta ce da bude sa tom peticijom :arrow: bit ce izbrisana.Kao sto se mi Logosoftasi zalimo svaki dan na LOL forumu zbog laga u igrama i zato sto jedini mi nemamo free zonu pa nam samo brisu postove i ne odgovaraju na zalbe kojih je bilo mali milion :evil:
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    EPN-ov forum je pun peticija, ali...nista se ne desava :roll:

    inace je TK trziste kod nas prava farsa :|
     
  17. Esh

    Esh HWB

    eh pa ako to ne pomaze, onda je promjena servisa jedina opcija za one koji mogu birati..
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ja sam uglavnom zadovoljan. Ovo par dana bilo malo guravo, ali popravilo se.
     
  19. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    kada sam napisao "EPN-ov forum je pun peticija" onda sam mislio na druge korisnike koji se stalno zale, ali ja sam, kao sto Dog_Father kaze, uglavnom zadovoljan njihovim uslugama, mada bi one mogle biti i bolje
     
  20. zilo

    zilo Komšija

    U tome je stvar. Da postoji veca konkurencija ne bi se oni ponasali ovako bahato. Jedino sto meni preostaje je prelazak na ADSL, ali ne vidim svrhu u tome jer su i oni karine, mozda jos vece.

    Kako god, ja im ne placam racune. Sve fino zabiljezim kad je zahebavo NET, koliko puta sam zvao tehnicku ( obicno bude 2-3 sata razgovora mjesecno ) itd. i moraju da umanje.