Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drugima

Discussion in 'Računari i komponente' started by Zer0, Dec 28, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Tesla

    Tesla Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ovo sa Senom i hardwareom je isto kao sa mnom i telefonima,

    Da li bi neko od mene kupio telefon na ovom forumu :smt005

    Da, nazalost moram reci i ja da je ipak pisalo da covjek ne vraca novac i da je to decidno naveo.

    Ja bih vjerovatno odustao kada bih vidio nesto tako da je napisano ali zero nije.

    Kako Selvin rece, zakljucajte temu i neka se ljudi pokusaju dogovoriti. Odnosno po meni jedini izlaz i jeste da Sena pruzi podrsku prilikom slanja grafe radi garancije.

    Povrat novca se ne bi trebao ocekivati.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ja ne mogu da izganjam garanaciju vise, da mogu u oglas bih to napisao, prijatelj koji je u Begradu je trenutno na odmoru u BiH, a nakon odmora ode u Njemacku poslovno.

    Smijesni su mi ovi koji govore da ce normalni overclock spaliti/razoriti/ostetiti komponente, pa ne klokam sa LN2 jebote, neki moraju da ponove osnove elektromigracije, silicija, napona i itd.

    Od mene je gotovo, karta je napustila moju kucu ispravnu, i ende, kaput, KRAJ, ja necu nazad uzeti kartu od nekoga, a kod njega bila 2 dana, sta ja znam sta je moglo biti u ta dva dana.

    Mnogi su ovde kurili procesore sa po 1.5V i grafe sa po 30-40% overclock pa ih kasnije prodavali, nikome nista, samo se Sena proziva.

    On je na kraju krajeva mogao meni reci bilo koji bench/igru koju sam imao da pokrenem, ja bih pokrenuo, a sad ovako je moja rijec protiv njegove.
    Selvine govori u jednini, ja nikoga nisam ukljucio, frajer je sam pokrenuo temu i poceo da blati moje ime ovde, dalje zasto bi ja dopustio da se grafa testira opet u mom PC-u(nakon vremena provedenog u njega), kao sto vec rekoh, kako on meni ne moze da vjeruje, ne mogu ni ja sta je radio sa njom zadnja 48 sata?
    Jer on je meni jutros rekao "Ako ti grafa bude i radila u tvom PC-u, ja hocu pare nazad", WTF?

    A Vedo me bas iznenadio, nisam to ocekivao od njega, ne, ne, kakvim uvredama, ja nekoga vređao, svasta.

    Moj zero ja da sam tebe htio izlevatiti, pod jedan ne bi to bilo u kuci, pod dva ti grafu ocima u mene u racunaru ne bih vidio, pod tri dao bih ti neki drugi broj telefona, pod cetiri, nasli bi se negdje debelo daleko od moje kuce.

    Sena vise svojih kanala NEMA; ne znam opste koje zakljucio da imam kanale u Beogradu, to je samo jedan dobar prijatelj, koji mi je izasao u susret par puta i to je to.
     
  3. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug


    ..ebg Tale mene prozivaš , pljuvanje po "nedužnim",mene je pravo opljačko i nasamario i to neznaš , to što tebe nije (znamo o kome se radi) samo imaš malo sreće!
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Mislim da sam kolegu Zero-a pomješao sa jednim drugim. Mislio sam da sam siguran, ali evo, ja mu se javno izvinjavam. Ne znam ni što mi je trebalo da postam u ovakvoj temi.
     
  5. Phia

    Phia Novi član

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Koliko ja vidim ovdje se radi o problemu koji nije vidljiv nakon 5 minuta i Sena i je za proslu graficku koja je bila pokvarena tvrdio da je uredu, da je kod njega radila fino i vjerovatno je i za nju liku pokazao benchmark..da bi ovom drugom crashirala i kao odjednom se ispostavi da ni kod Sene ne radi i da mora na popravku. Zasto je u ovom slucaju postupio drugacije i nije vratio karticu..postavlja se pitanje zasto je napisao da ne vraca novac ni u slucaju kvara..
    Jedina pouka koju iz ovoga mogu ljudi izvuci je: ne kupujte polovne stvari ako ne napravite pisani ugovor o povratu barem u roku od 7 dana u slucaju kvara sa osobom od koje uzimate. Mozete vi provjeravati kod nekoga koliko hocete ako to vama ne radi sta vam to znaci..imate stvar koju mozete baciti jer nije ispunila svrhu i jer se morate zezati s njom a date pare. Povjerenje je suplja prica i to sto je 90% ljudi zadovoljno sa necijom uslugom ne znaci da nece bas vas onih 10% zakaciti i da prakticno igrate ruski rulet.
    Djecak mijenja komponente ko carape, testira ih do maximuma, to je isto kao kad kupujete auto koje je neko koristio kao taksi..
    A ako takav neko napise da ne vraca robu ni u slucaju kvara to treba da vam bude pouka da nesto ne stima s tim.
    Ponavljam povjerenje je suplja..ne padajte na to..samo napismeno je sigurno.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ako hoces pismenu garanciju ostvarivu u BiH onda Gigabyte GTX670 ne kosta 600KM vec 900KM..

    Za manje novca mozes samo dobiti graficku iz Srbije pa se onda sam snadji kako da je dobacis do Beograda i ostvaris garanciju.

    Sve ima svoju cijenu.
     
  7. Phia

    Phia Novi član

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Mislim na pisani ugovor izmedju dvije privatne osobe. Oboje profitira pri takvoj kupnji pa ne znam zasto bi samo kupac jedini snosio rizik i isao na povjerenje. Doduse i elektronska forma se moze koristiti kao dokaz pri prevarama tako da .. Ovdje je Sena jos i napisao da ne vraca pare ni u slucaju kvara cime je nagovijestio da nesto nije ok s grafickom a ima i slucajeva da neko kaze sve ok, vraca i novac u slucaju kvara pa nekoga izlevati i da mu pokvaren proizvod..
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Upravo to, Sena je izricito napisao da ne vraca novac i da se u slucaju kvara ili reklamacije kupac obrati IT shopu u Beogradu gdje je kupljena kartica.

    Zero je sve to dobro znao i prihvatio uslove koje je prodavac postavio.

    Zasto je to sto Sena ne vraca novac nakon kupovine nagovjestaj da je graficka kartica vec bila pokvarena?
    Pa tako 90% ljudi na piku posluje, tj ne vracaju novac.

    Ja sam licno prodao nekoliko grafickih kartica,procesora,maticnih ploca, RAM modula na piku i za svaki oglas sam stavio da ne vracam novac.

    Svako ko je kupovao od mene imao je priliku da se licno uvjeri u ispravnost komponenti bas kao sto je Sena pruzio priliku Zero-u da se uvjeri u ispravnost ove GTX670.

    Nakon preuzimanja komponente mene vise nije briga sta ce biti sa istom jer takav je bio dogovor.

    Bas zbog ovih situacija ja samo kupujem i prodajem licno, znaci samo Sarajevo i nisam imao hvala Bogu problema do sada.
     
  9. Phia

    Phia Novi član

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ne znam otkud ti da 90% ljudi ne vraca novac..ja to jos nisam dozivjela. Posebno kod nas gdje glave padaju radi takvih stvari :mrgreen:
    Plus ne idu vajda svi svima kuci kad nesto prodaju. :smt006
    Ne znam kazem ti to sto je lik rekao da ne vraca novac ni u slucaju kvara mi nesto suhveli jos kad vidim da je prodavao kvarljive robe za koju kao nije znao da ne valja :roll: , znaci meni licno, a ne mora biti tako naravno. Pa zaboga barem dan nekog roka za povrat bi trebao biti..znaci ja tebi vjerujem na rijec a ti meni neces ako kazem da ne valja..koja je to logika..ako si ti kapitalista i ja sam i cuvam svoje interese..
    Sve ti uostalomgovori cinjenica da je vise puta spustao cijenu..sve dok nije nabasao na nekoga ko mu vjeruje na rijec. I naravno pokazalo se totalno pogresnim naravno samo za jednu stranu dok je druga profitirala i to masno..i odmah isti dan sfuckala pare..
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Znaci ništa od reklamacije.? Imam i ja prijatelja, prodaje brašno a meni treba brašno, trenutno je Tunisu na moru a nakon toga ide u Japan.

    Vraćamo se na moju konstataciju.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    A gdje je tu ono HWB povjerenje majka mu stara. Malo empatije nebi škodilo.

    Što bi naš narod rek'o, nisam toliko bogat da kupujem jeftine stvari, pamet u glavu za ubuduće, šta je tu je.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Bas je zanimljivo citati konstatacije clanova ovog foruma koji nemaju nikakvog prethodnog poslovanja sa prozvanim clanom HWB-a..

    Znaci ako je jeftiniji odmah je prevarant, sjecam se prije nekoliko mjeseci kada je na piku dino_37n prodavao Gigabyte HD5870 dodzabe pa su se javljali HWB forumasi na oglas i blatili lika bezze. :wink:

    I na kraju ova Gigabyte GTX670 kao i sve nVidia GTX6xx kartice imaju zakljucanu voltazu tako i da je neko namjeravao da overklokom pokvari istu nije mogao to uciniti..
     
  13. Phia

    Phia Novi član

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    A vidi ovaj scenaro npr, ja kupim od lika ispravnu graficku i dam mu lazne novcanice. On meni kaze to tako ja njemu kazem ne lazi. Zero trebao si tako pa bi bas voljela vidjeti pricu ovih seninih jarana ccc
     
  14. nVidia

    nVidia Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Da li taj fortron ima 4 raila ili 2?
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug


    Nemam te ja sta iznenaditi, zamalo ja uzeh tu kartu. Da sam je uzeo i da je davala black screen sad bi ti pasha bio u busu za Bg, da mi zbavis ispravnu, ak vec ne dash pare nazad ;)

    Momak te nije zvao nakon 15 dana i zalio s, vec nakon dva. 6 stoja nisu male pare, pogotovo u ovaj vakat.
     
  16. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Treba uzeti u obzir da je Sena flesovao bios na toj gtx670 kako bi otkljucao voltazu.
     
  17. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Super je to sve, ako se ispostavi da mi ovi u servisu naprave problem i ne dobijem proizvod kako treba.
    E onda cemo stvarno imati problema.
    Na kraju krajeva, zvao bih ga ranije, nego sam to sve probavao, treba vremena.
    A javio sam mu se u toku 24h.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ja sa tim stvarno nisam upoznat, a ti reci odakle tebi ta informacija?
     
  19. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Rekao mi preko battleloga. Posto i ja posjedujem gtx 670 pa smo razmjenjivala iskustva, bench rezultate i tako to.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Au brate. :wink:
     
Thread Status:
Not open for further replies.