Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drugima

Discussion in 'Računari i komponente' started by Zer0, Dec 28, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Postovani,

    Namjera ovog posta zaista nije kleveta niti da se neko blati i pokusacu da post bude sto kraci i zasnovan na cinjenicama.
    Naime kupio sam GTX 670 od clana sa nickom Sena sa ovog linka:
    viewtopic.php?f=5&t=30035

    Cim sam donio graficku kuci, imao sam random black sreen nakon 10-15-20 min.
    Prodavac je koristio Heaven benchmark 5 minuta, naravno ovakav problem se ne moze vidjeti u tako kratkom roku.
    Misleci da mnostvo stvari osim graficke uzrokuje ovo, probao sam sve sto se moze uraditi...
    Nakon toga javio sam se navedenoj osobi i rekao za probleme, uglavnom da ne prepricavam stvari koje su se dogodile, ukratko:

    Posto je prodavac napisao da ne vraca novac, a ja sam to kupio na povjerenje od njega i meni ne radi odmah kako bi trebalo, ja sam bukvalno izvukao deblji kraj, jer naravno ljudi ne zele vratiti novac.

    Jos jednom se izvinjavam svim clanovima i administraciji foruma (zbog ovakvog post-a).
    Studiram IT (ovo mi je odlicno poznata tema), konfiguracijski je sve super i sva rjesenja koja sam probao nisu pomogli kao i mnogim ljudima koji dobiju ovakvu karticu out of the box nestabilnu na fabricki clock-ovanim frekvencijama i nakon toga urade RMA.
    Razlog mog post-a je da ostali clanovi obrate paznju u buducnosti da ne nasjedaju na ovakve price i da imaju u vidu sta se moze desiti pri takvoj kupovini.
    Podnijecu policijsku prijavu protiv navedene osobe i odoh da odspavam jer sam cijelo vrijeme trazio rjesenje za proizvod koji nije uredu.

    P.S.
    Ovdje je link za slicnu temu i jedan clan je imao slican problem sa kupovinom od iste osobe, tako da nisam prvi:
    viewtopic.php?f=10&t=29712
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ma to je do tebe.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Problem clanom pri kupovini (Sena) - da se ne desi drugi

    Jesi probao kod nekod drugog tu grafu što si kupio? Baš mi je krivo što je belaj ispao. Ja sam već uzimao HW od Sene i bio je maksimalno korektan. Čak sam ja greškom uplatio pare na krivi račun a ne na njegov a on je još prije uplate poslao meni HW ali ispao je fer iako mu se žurilo tada za keš sačekao me da mu opet uplatim. Jbg možda je baš neki maler :(
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Druze kupio si karticu a pri tome si pristao na uslove, tj prodavac ne vraca novac.

    Grafika ima garanciju u Beogradu.

    Moja preporuka da probas grafiku u drugom sistemu, ako nemas da odneses u neki IT servis, cijena usluge je 10tak KM.

    Licno sam vise puta poslovao sa Senom bez ikakvih problema, znaci lik nije muljator.
     
  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ma probacu i to kod prijatelja, pa cu vidjeti kako ide.
    Tale molim te da ne pises takve komentare, jer da sam ranije vidio taj topic i da je on power user i takav hardcore overclocker, ne bih to nikad uradio.
     
  6. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    @King
    Ma jasno, uslovi su bili takvi, pisem ovo radi svog iskustva i za ostale clanove.
    Mislim zasto bih to radio da graficka o kojoj citam mjesecima radi kako treba.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Takodjer kada sam uzimao hardwer od Sene licno sam se kod njega prvo uvjerio da je ispravan i licno ja vadio komponentu iz njegovog sistema.

    Tako u slucaju da imam problem ne mogu Senu da optuzim da je komponenta pokvarena tj da sam je kao takvu kupio.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Lazove jedan, kako te nije stid, mogao sam ti 2 sata pustiti bilo koji bench, ti si sam rekao da neces, graficka radila kod mene mjesec i po bez ijednog problema, i ja sada da je od tebe uzmem, kako cu ja da znam da je ti nis pokvario, dva dana je bila.

    Anyway kontaktirao sam policiju i pik.ba, na pik.ba ne mozes nista jer se zapravo transakcija nije desila.

    U policiji su mi rekli da njih zovnem ako dođes jer je to uznemiravanje posjeda.
    I da rekli su mi da ni pod koju cijenu ne uzimam graficku od tebe nazad.

    Policija i pik.ba su procitali oglas, ukratko nemas sasne na sudu, pristao si na uvjete prodaje.

    To gore sto si linkao je totalno druga prica, i ti mi studiras nesto, hahahahha, to je amd graficka, problem je bio u kondezatorima.

    Ja nikoga nikad nisam prevario, mnogi ti mogu to potvrditi, pola foruma ima moje dijelove, imao sam vise hardwera za 2 godine nego sto ces ti imati za cijeli zivot, sram te bilo, bas sram te bilo.
    I da zasto mi se nisi predstavio, ni ime ni nista?

    I da nedam pare iz principa, imat cu ja taj novac za 10 dana, ali nema teorije da ti vratim, bas iz razloga sto si tako bezobrazan, pa ako cemo se ćerat, ćerat cemo se.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    @zero
    Kako ces podnijeti krivicnu prijavu ako nemas crno na bijelo da si kupio od Sene. On moze jednostavno reci da nije njegova karta.
    Probaj u drugom racunaru, ako je neispravna halali se sa parama i iduci put u prodavnicu u kupovinu!
     
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    No comment.

    Obicno to tako bude kod nas ovdje, ljudi koji nisu fer i korektni jos ispadnu zrtve.
    Sve je ok, vidio sam uslove prodaje i zeznuo se, hvala na tome.
    Ja licno nikad sebi ne bih dopustio da pisem po forumima svasta, ako jesam kriv za nesto.
    Na kraju nek se zapitaju ostali clanovi foruma, koliko od njih bi vratilo novac da nekome nesto nije uredu u roku 24h.
     
  11. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Zamolio bih administratore da ne dopustaju licno vrijedjanje na forumu.
    Nazalost sve to sto si rekao nije istina. Nebitno, ja necu vise komentirati na postove sto se tice licnih stvari.
    Kad rijesim problem sa komponentom, napisacu update.
    I samo jos jedno pitanje Sena, to se ne sjecas mog imena kog sam ti rekao, a policija ti mozda trazi, da ti mene prijavis za nesto.
    Ja ti to ko fol prijetio itd...itd...standardna prica...
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    U krajnjem slučaju grafa je haman nova ima garancija u Bg. Ako nemaš koga tamo raspitaj se po piku imaš bruku raje koja tamo ili kupuje ili ima nekoga koji kupovinu odrađuje za njih i to 2x sedmično. Koštat će nešto sigurno al šta je tu je.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Druze ja ne bih pare vratio bratu rodjenom ako sam poslovao licno i licno predao artikal.

    Znaci grafa je bila u sistemu,radila, imao si priliku da se uvjeris da je ispravna i da je testiras u testu po zelji (kao sto sam i ja ucinio).

    Sve ostalo sto se poslije desilo je tvoja odgovornost.

    Licno sam sa Senom poslovao u vrijednosti preko 1200KM i uvijek licno i na fer principu, tj uvjerim se da sve radi i preuzmem hardwer.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Vratio sam colinsu 440KM bez i jedne rijeci, iako nije bila moja greska, nego Sapphire-ova.

    Cuj ispadnu zrtve, ja sam prije par mjeseci ispao zrtva, preko 1000KM je otislo u vjetar, jos znam koje lik koji me zaebo.

    Policija nije trazila, ali najmanji je problem doci do tvojih podataka.
    Ja nisam nista prijetio.

    Sramota, sramota, i onda se ljudi cude kad nam svijet kazem da smo zemlje treceg svijeta.
     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    @king

    ma prijatelju to je sve stvar licnog izbora, ja ne bih nikad na prvom mjestu prodao nesto sto ne radi onako kako treba, a za povrat novca meni licno ne bi nikad bio problem.

    @sena

    zadnji moj post prema tebi, da mi nudis dupli novac, evo pred svima ovdje na forumu, da dovedemo svjedoke ako treba.
    znaci 1200km, ne bih ih sad uzeo iz ponosa.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ma ja, pokvarena grafa, ne radi nikako(ironija i sarkazam).
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Evo i mene,poslovao sa Senom vise puta. Sena ok momak.


    A ti Zero probaj obqvezno tu grafu kod nekog. Nekog sa dobrim sistemom i kvalitetnom napojnom.
     
  18. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Jeli defaultni bios na grafickoj?
     
  19. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Care, jesi ti deinstalirao drivere od stare grafičke ? Ako nisi da ovu temu selimo u roflmao temu... :lol:
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Koliko ja vidim tip nije ni probao jos grafu u drugom racunaru, a vec otvorio temu. Licno sam jednom ugovoruo sa nulom trgovinu, i pred sam polazak u Sarajevo javim liku da krecem, a on ce ti meni da je stvar vec prodao. Toliko o ozbiljnosti doticnog. Znam jos jedan primjer, ali ne radi se o meni, pa necu ni navodit. O Seni ne znam nista niti me zanima, ali znam da nikad ne bih kupio od nekog nesto ko je toliko napaljen na clockanje.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
Thread Status:
Not open for further replies.