Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drugima

Discussion in 'Računari i komponente' started by Zer0, Dec 28, 2012.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Pasha moj solidni, sto bi rekli.
    Ja sam probao fino, nismo se mogli dogovoriti.
    Ja ne rjesavam nikakav problem sa Senom, niti ocekujem bilo sta od njega, razgovarao sam fino sa mamom od Sene, nekoliko puta.
    Nebitno, nema potrebe da se prica siri u tom pravcu. Citava poenta ovog posta jeste moje iskustvo pri kupovini. Ako nekome nesto ne radi kako treba i odmah ti je to javio i ako ima indicija i dokaza da je vrlo moguce da je to problematicno, onda se moze iznijeti svoje misljenje javno. Da sam ja uradio nesto slicno nekome, ne bih imao nikakvih problema da me prozove javno. Hajde sad licno da ja tebe pitam, da si kupio u Njemackoj (gdje vjerovatno jesi), nesto sto nije uredu cim si ubacio, da li bi se javio covjeku i trazio reklamaciju.
     
  2. RaP

    RaP Komšija

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Tako je Vedo. Valjda ima nekog povjerenja ovdje na HWB-u
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Je l' se tebi Sena ponudio da iskoristi garanciju? Ako nije, nekorektno od njega. A ti prvo probaj karticu na drugom racunaru, smijesno da tako olako nekoga javno prozivas.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Netreba se plaho zamarati sa ovim, nije ni prvi ni posljednji, ako nista lekcija je za ubuduce. Ako i jeste falicna grafa Beograd nije preko bijela svijeta, reklamirati je u firmi gdje je kupljena i finito.
    Nego primjetio sam da u zadnje vrijeme ima dosta falicne robe sto nam dolazi iz tih IT sopova iz Srbije.
    Po piku se vrte njihove karte, recimo GTX 660 za oko 450km, a u lokalnoj prodavnici je 470km. Pa ko bi se zezao...
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ja ne kupujem ništa u vrijednosti većoj od 100 eura kod nekakvih ovih-onih. Ima brate radnja za te stvari. Druga stvar, evo kupio sam T500 laptop za starog ( sutra letim za Sa. ), i platio 400 eura. Problem na laptopu je to što mu baterija drži deset minuta i napojna ( adapter za neuke ) mu je pokvarena. Ljude nazvao, kažu pošalji sve nazad poslaćemo ti pare. Ja kažem probao sam na svom ( jer imam isti ), ispričao u čemu je stvar i ljudi mi posali zamjenske dijelove. To je, ponavljam, u radnji. Ovdje ima na rabljene stvari garancija, tako da su to dvije različite dimenzije. Meni prvo nije jasno, kako možeš dati 600 maraka za nešto i šatro nema povratka novca. Ja sam naučio ovo sve iz iskustva, jer prije 15 godina sam ja razbijao zube levatima zbog ovakvih stvari. radnja care i nemaš problema.
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Istog' sam mišljenja! Sve je čovjek uredno najavio/definisao "uslove poslovanja" unutar samog' oglasa, a ovaj satanista (daj zero stavi ba drugi avatar, oči mi iskočiše od blještanja, 'hem što me hastra ufati čim ga divim, odmah učim dove :mrgreen: ) je kupovinom pristao na isto i to je to! Kao što brko brkan, inače moj najdraži krkan (amar osim - za neupućene) veli: KRAJ PRIČE! :mrgreen:

    Weise worte, mein bruder! :smt023
     
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    E Piromane, da si ti to kupio, ne bi bio istog misljenja, mogu da se kladim.
    Svi smo mi spremni davati savjete drugima, a nema boljeg nego poslusati svoj vlastiti.

    P.S.
    Ako ti smeta moja avatar, napravi peticiju i ako se 5 ljudi javi nikad ga vise necu koristiti, jer neke stvari kao Silent Hill antologijski se ne diraju i ne raspravlja se o njima. I nisam nikakav satanista naravno, tako da to sve pada u vodu.
     
  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ma htio sam da je uzmem sa njemackog ebay-a, ali hajde izletio sam ko levat, na povjerenje.
    Medjutim problem pri kupovinama je kad citate recenzije, nigdje ne pise da je komponenta imala problem i covjek sam zaboravi da pogleda te stvari ili nece da vjeruje u njih...uglavnom prvobitno sam htio Asus CUII TOP, medjutim ispade po forumima da je 50/50% sansa da ces dobiti fabricki clockovan-u karticu koja nije stabilna...tako je to sa serijskom proizvodnjom i modernom ekonomijom i kontrolom kvalitete.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Nintendo da lite je u pitanju. Ako nadjem pm u inboxu kad dodjem kuci stavit cu na forum. Bilo je prije cetri god. Moze bit da sam ugovorio sa tvojim bratom koji se pozvao na tvoje ime? Kako god nije mi palo sa marsa pa da to izmislim.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  10. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Heh, đes' vidoviti! Ja tu grafu za tu cijenu, ma taman' da mi se nudi kao poklon, ne bi uzeo nikada!

    Prije svega: polovno je, a (ja lično) računarsku komponentu ne bi uzeo polovnu ni od rođenog' brata, kamo li od jednog' "entuzijasta" (blago rečeno :mrgreen: ) kojem grafa služi za sve i svašta a najmanje za ono osnovno: GAMING! A i kada igra, ni najbolja i najmoćnija ga ne može spasiti od Fatalnog' (divi moj sig :mrgreen: ) i u to se lično uvjerio!

    Naravno da svako može raditi sa svojom komponentom šta god mu volja, gluho bilo da ga tu kritikujem, ili bilo koga drugog', samo navodim kao razlog da si možda i na to trebao (da ne kažem morao) obratiti pažnju prilikom kupovine! Naravno da bi bilo fer od njega da preuzme "brigu" o garanciji ALI u slučaju da je grafa stvarno neispravna i kod drugih, a ne samo kod tebe, a gdje si opet imao mogućnost da provjeriš isto i ti odbio!? :smt002

    Ma stavi ti šta hoćeš kao avatar, samo što je .gif pa ko' žmigavac smeta prilikom čitanja postova, barem meni! :mrgreen:
     
  11. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    @Haker
    Hajde zivota ti, nadji bilo sta. Molim te.
    Nisam nikad imao Nintendo, cak ni Nintendo64, a htio sam, heh...
    Nemam brata, ali ako ti znas da ima neko vanbracno dijete koje ima krvnu vezu sa mnom, volio bih da ga konacno upoznam i da ga pripazim, jer sam uvijek zelio imati brata....
    Na kraju krajeva brata od nule kog ti je neko preporucio...Hakeru, svidja mi se tvoji nick i avatar, ali molim te prestani sa tim ako nemas nikakav dokaz.
    Ovo je bolji vic od onoga da prodajem graficku karticu (neispravnu) i ne vracam novac.
     
  12. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Prvo ta cijena nije nista posebno, jeste jedino u nasem regionu.
    Druga stvar nikad nisam odbio da testiram graficku, cak sam napisao vise, mnogo vise puta da cu to uraditi.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    S ovim se slazem 200%. Doduse ljudi koji rjedje posjecuju forum nisu upoznati u njegove "furke" sa hardverom.

    Nisam siguran da li bih i ja vratio novac, ali sigurno bih pomogao kupcu da ostvari garanciju ako sam u mogucnosti.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Nije problem pogledat cu. Nema potreba za sarkazmom, ne bih nikad javno nekog optuzio tek tako. Bilo je prije cetri godine i mozda sam i pomjesao, ali mozda je i neko mene pokusao prevarit. Ne bih ni napisao da mi se ne cini da si senu olako oblatio. Mislim da je fer probat komponentu na sve nacine, a druga konfiguracija je prvo sto se radi.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Hakeru, nije sarkazam, vec mi je malo smijesno to, ako sam te uvrijedio na neki nacin, imas izvinjenje.
    Ja ti licno garantujem 100% da se to nikad nije desilo, nemam razloga ni ja da izmisljam.
    Sigurno neces naci nista u inbox-u jer to jednostavno nisam bio ja.
    Fer je platiti komponentu i da radi 100% ispravno, bez stimanja, popravki i provodjenja vise dana na tome i eksperimentisanja.
    Vidis ti si mene sad oblatio i optuzio na osnovu indicija od prije 4 godine, cak i ti nisi siguran da se desilo, evo napisao si da nisi siguran i da si pomijesao.
    A ja sam uradio nesto na osnovu cinjenica - znaci stvari koje su se desile. Previse je to koincidencija, a da se moja komponenta ponasa tako, to je sve.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Hajmo svi glave ohladiti do sutra i procitat sve napisano jos jednom.

    Postoji li nacin da se svi dogovorimo i solidarisemo ?
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Jeli ta reklamacija moguca?

    Treba li sta platiti i koliko ?

    Kakve su sanse da se kartica reklamira i ZerO dobije novu ?

    Kakve su sanse za reklamaciju ?
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ti imas debela iskustva sa pljuvanjem po nedužnim ljudima, tako da ne znam što se javljaš.

    Usput gdje ćete za novu godinu.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Nije bilo potrebe da se ovako rano javno iznosi od strane Zero-a, kao prvo jer nije isprobano sve dovoljno i kao drugo jer izmedju njih dvojice nije sve rijeseno privatno.
    Takodjer ni sa Senine strane nije sve ok, tek tako nakon 1-2 dana da ne zeli nikakav dogovor, ili da se ponovo na njegovom racunaru proba grafa ili da proba iskoristiti garanciju i slicno. Bolje se dogovorite privatno i napisite sta ste dogovorili, a ne ovako se prepucavati preko foruma i ukljucivati druge ljude.
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: Problem sa clanom pri kupovini (Sena) da se ne desi drug

    Ohanite od Sene nije čovjek kriv, samo nema sreće. A te žurke sa hardwerom, pa to danas svako radi.

    Problem nastupi kada recimo vratiš dvije tri grafičke kartice na reklamacije, pa ona ljudi se zapitaju, da je li je do kartica ili do osobe. Jer malo je načina na koji se može zeznuti neki hardware.
     
Thread Status:
Not open for further replies.