Problem sa club3d hd4850 oc ili napajanjem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Preska, Oct 18, 2008.

  1. Preska

    Preska Novi član

    Eh, ovako momci:
    Kupio sam u Genelec-u grafičku kartu club3d hd4850 oc edition, evo link http://www.club3d.nl/index.php/products ... s/item/345
    Napajanje je bilo Fortron Saga 400+. Problem se javio nakon nekih sat i pol igranja COD4. Kad sam pokušao izaći iz igre računar se zamrznuo i ugasio. Kada sam ga ponovo upalio ventiltori na kučištu i na procesoru su radili ali na grafičkoj ne. Nakon zamjene napajanja sa ASUS P-55GA 550W, evo link i do njega http://www.asus.com/products.aspx?l1=7& ... odelmenu=1 , dobio sam to da se ponekd zavrti i vent na grafičkoj ali opet nema slike na monitoru. Kad vratim staru sapphire 2600 xt računar radi normalno. Ostatak konfiguracije je:
    AMD Athlon x2 5200+, 2 GB RAM-a, K9A Platinum matična, HDD Maxtor 250 GB SATA2 8MB. Sad sumnjam da je do nekog neslaganja u ovoj konfiguraciji nego do neispravne kartice pa bih volio da mi vi pomognete sa ovim problemom. Ja sam ubijeđen da je vrijeme za RMA.
    Hvala unaprijed
    PM:
    Računar radi i kad vratim Fortron napajanje u kombinaciji sa 2600xt
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    pa eto nemas sta dalje trazit, vrati karticu nazad geneleku neka oni vide sta je sa njom! Ako si je prvi put upalio,znaci da se slaze sa maticnom, ali je izgleda nesto zeznulo se u medjuvremenu. Mozes eventualno da probas karticu na drugom PC, kod prijatelja/prijateljice pa da budes 100% siguran da je ona kriva ( kartica )
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je asusica imala pravo glupavu shemu paljenja vent-a a onda je kolegi na poslu doslovno prnula pred ocima ... memorija se sprdila
     
  4. providur

    providur Novi član

    Definitivno da joj je 400w malo.Prvo deinstalisi stare drivere (ima driver remover za to)pa instalisi najnovije. Pitanje?Jesi li je napojio dobro tj probaj sa dva razlicita voda iz napojne dovesti na nju 12v pojacat ces amperažu i prati sa otvorenim kucistem uz npr EVEREST (dok igras ne u full screen modu) temperaturu GPU i kada i da li uopste ukljuci ventilator tj. ako prelazi 60-70 a ne ukljucuje ili nije dobro spojen vent ili mu nesto smeta npr kabl ili je sto prethodnici kazu najjednostavnije da odneses na reklamaciju.
     
  5. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Čini mi se da je MSI - ijeva ploča kod tebe ? Koji je bios, je li zadnji ?

    http://forum.msi.com.tw/

    Ako "kontaš" engleski potraži na ovom forumu da li ima kakvih problema sa tom pločom
    kad je u pitanju nekompatibilnost ili nešto drugo !
    Na mojoj K9N ultra ima dodatni molex za napajanje pored pcie-x slota pa ako isti ima i kod tebe na ploči spoji i njega ako nisi !!
    Odnesi za svaki slučaj do nekog prijatelja pa probaj na njegovoj konfi (neko sa jačom konfiguracijom) ili
    do nekog servisa pa da tu isprobaš grafičku prije svega ostalog.

    I ako riješiš problem javi nam obavezno kako si riješio.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Definitivno joj Fortron saga 400+ nije malo i može raditi sa 4850 i ostatkom konfiguracije bez problema. Preska, nemoj slušati prijedloge likova koji ne znaju nego fino odnesi grafičku nazad u Genelec jer je iz tvoje priče neispravna. Eventualno je probaj na drugom računaru da si 100% siguran kako ti je Moncho rekao.
     
  7. Preska

    Preska Novi član

    Ove gore navedene savjete sam pokušao prije mog postanja na forumu tako da mi samo preostaje da poslušam savjet GW-a i Monche i vratim karticu u Genelec pa vam javim kako je sve prošlo. Hvala svima na pomoći.
    EDIT: Da završimo temu, grafička je crkla i bit će zamijenjena drugom (kad ih budu imali na stanju) :D
    Može lock!