Problem sa DVD-om

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Adi_k, Dec 11, 2006.

  1. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Imam LG DVD-R i DVD-RW. Sto se tice njihovog citanja/snimanja nema rijeci. Eh sada problem je u tome sto kad stavim neki film da gledam na kompu (koristim win dvd 8) npr ide film po 2-3 minute i onda zastane mozda na 15 secundi i tako non stop.. da li neko zna u cemu je probelm :)
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Moze biti do samog filma tj do CD-a/DVD-a a i do samog citaca.Mozda ti je laser prvljav ili ti je u pitanju moj slucaj.Ja npr. nekad kad hocu da instaliram nesto nece da prepozna CD/DVD u datom trenutku.Tako da moram pokusavat nekoliko puta :mrgreen: To ti je potrosna roba i kad pocne da te zeza kao mene samo zamijeni i to je to.Moza je tvoj vec za presenjenje na drugi svijet :D Koliko je star?
     
  3. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    manje od godine a przac je dosao uz komp, stvarno me iritira, ne znam koji mu je, konto sam da je ok pa sam mislio procesor kupiti eto mi dodadtnog troska, a sto se tice citanja/snimanja perfecktan je nema rijeci
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Ma kazem ti nemoj se iznenaditi kad jednog dana skroz prestane da cita.Prvo ce ti postati uzasno bucan pa ce konstantno preskakti i na kraju AMIN :smt002 Nego kupi ti sebi onaj Cd za ciscenja CD/DVD Rom uredaja pa pokusaj :)
     
  5. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Koliko on kosta, ja sam konto kupiti sebi u printex-u benq dvd-r i dvd-rw kaze mi jaran da su dobri pravo
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Benq DVD-RW 1655 rula, boljeg nema...ali pitanje je koliko je isplativ. Ja sam svog uzeo novog za 70KM, ne pada mi na pamet dat cca 120KM koliko inace kosta.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Ja kad budem uzimao sebi przac i citac bit ce to 100% Plaextor ili Nec.prije jedno godinu dana sam ja prodao svog Plextora koji me je sluzio oko godinu dana prefektno.Najsmijesnije tu je to sto sam ga uzeo od Qlera polovnog na kojem je bilo sprzeno na stotine CD-ova.Nije se cuo sekunde i bio je brzi od pola ovih 52X32X52 :wink:
    i sto je jako vazno sigurno je snimao podatke na CD.
     
  8. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Jaran moj je kupio plaextora ali kaze da je benq isto tako dobar e mene interesuje koliko bih trebao dati para za citac i snimac benq jer ne znam koliko se cijena krece
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa otvori site neke firme pa vidi. Mozes li ista sam?
     
  10. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Pa sta za sta sam molio druge osim za ovo ??
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaj da Plextor nije ono sto je nekad bio.
    Danas je Benq No.1, bolji i od Plextora. Nije tajna da je Plextor kupio Benq-ove pogone za DVD snimace, Benq prestaje sa prozvodnjom pod tim imenom a lijepit ce se samo druge, Plextor, naljepnice.
    Ne moze Plextor trpit da je neko(u ovom slucaju Benq) bolji od njega pa ga mora kupit...:roll:
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    DVD RW PLEXTOR PX-755A 10X DL, BLACK BULK -200.99 KM
    DVD RW PLEXTOR PX-760A 16X, BULK -181.50 KM
    DVD RW NEC ND-3540A 16X -110.91 KM
    DVD RW NEC ND-3540ABL 16X -105.30 KM
    DVD RW NEC ND-3570 black Dual layer 16X -76.00 KM
    DVD RW NEC ND-4551A, 16x, Dual layer, bulk black -124.50 KM
    DVD RW NEC ND-4571A BLACK -99.49 KM
    DVD RW PIONEER 111D Dual layer 16X -83.00 KM
    DVD RW PIONEER 111DBK black Dual layer 16X -76.99 KM

    Evo tebi Adi_k neke ponude.Ovo su ti cijene iz Plusa da se znas orijentisat,a prosvrljaj malo po radnjama i pogledaj,ha ja.Evo ti par web stranica gdje mozes pogledat kako se krecu cijene:www.formel.ba,www.plus.ba,www.genelec.ba,www.ue.ba,www.didakta.ba

    @Stevie_Ray ma razmislit cu ja dobro prije kupovine.Iskreno da ti kazem sad mi nije neophodno.Skoro nista ne instaliram :shock: osim kad formatiram HDD pa instaliram OS.Kad god mi nesto treba to je neki mali program i skinem ga sa neta :mrgreen:
     
  13. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Evo nasao sam ovaj model u Printexu DVD+/-RW DL BENQ 1650-0B3 kosta oko 85 km jel valja ovaj model ?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Valja. Kupuj ga.
     
  15. zilo

    zilo Komšija

    Pricajte sta hocete, PLEXTOR je najjaci. Ko ima para nek' mu bude 1. opcija.
     
  16. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Koliko vrijedi polovan LG snimac trebao bih njega prodati
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    30-40 KM plafon ako je u pitanju DVD snimac a obicni CD/RW 20 kmica.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ih 30-40....daj ba...minimalno 40 a max. 50 ;)
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bio je. Vise nije. Sad kad se Benq-ovi pocnu proizvodit pod Plextorovim imenom, bit ce No.1.
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Znam znam ali vidis da ima problema sa njim,eh sada ako mu neko bude htjeo preci preko toga ok... :wink: