Problem sa DVD-om

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Adi_k, Dec 11, 2006.

  1. zilo

    zilo Komšija

    Ma pusti mahalske.
     
  2. Predator

    Predator Aktivista

    Nemoj siriti dezinformacije Plextor nije kupio Benqua nego ga je kupio LiteOn.
    Ja mogu kupiti koji god hocu snimac ipak sam kupio plextor PX-760A koji je zvjer inace na svim stranim sajtovima tvrde da se sa njim Plextor vraca na staru slavu prije sam imao nekoliko Pionner, NEC i drugih snimaca mogu ti tvrditi da je to sve u pet deka sto se tice kvalitete najvaznija je sreca drugo moras koristiti kvalitetne medije, ali meni je bio cejf da kupim plextora pa sam ga kupio kada su mi sve komponente nivo neka bude i snimac.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    NHF

    Rezultati testa vodeceg site-a za optikanere:
    Za Benq 1655:
    http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews ... &PageId=25
    Za Plextor PX-760A:
    http://www.cdrinfo.com/Sections/Reviews ... &PageId=27

    Ocito je koji je bolji. To sto si ulupao dosta love za Plextora pa ti krivo sto jeftiniji snimac moze bit bolji, ostavi po strani. ;)

    BTW negdje sam procitao da je Plextor kupio Benq-a, ali nisam 100% siguran. Za LiteOn znam da ce, kako kazu, presta proizvodit optikanere. Mada navodno ce prestat pravit samo stand-alone snimace.

    No ovo je vec teski OT.

    EDIT: Moje isprike. Krivo sam procitao da je Plextor kupio Benq-a, ipak je to LiteOn.
    http://www.benchmark.co.yu/modules.php? ... &sid=10556
     
  4. Predator

    Predator Aktivista

    Nije mi sekunde krivo sto sam ulupao toliko love za plextora posto mi kolega ima bas tog benqua pravi mu sranja nevidena dok meni radi sve ok ja snimim 20 dvd-ova za redom bez problema on nemoze ni 3 kako treba, a vec je mjenjao jedan snimac koji mu je crko za dva dana.
    U krajnjoj liniji da mi je cejf oticicu pa kupiti taj benqu problem je sto nevjerujem testovima niti jedne sekunde sve je to za lovu samo licna iskusva korisnika postujem sve drugo je s***e.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma plextor je majka! imao sam plexwriter cd pisac pregurao je hiljade medija preko ledja nikad ni jedan nije sjebao. al bas nikad ni jedan. sad sa ovim mi i mrsko snimati medije sve mi nesto suha da ne unisti medij jer je vec unistio vise njih... hebo medij koliko me nervira dodje mi da ga zubima iscupam kad mi kae burn proces failed...
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam danas recimo ugradio plextora 760a mrtvog iz kutije :wink:
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    I ja sam Benq-a neki dan :lol:
     
  8. Ace_

    Ace_ Aktivista

    moj Pioneer DVR-108 nije neka klasa ali na 4x mislim da bi svaki przac trebao sprziti na bilo kojem mediju bez problema, barem ovaj moj nikad nije ispisao "Burn process failed"
     
  9. gIRFAN

    gIRFAN Aktivista

    Plextor je ljudi bio car. ne znam sad. znam da vlada pioneer sad. 111D model Pioneer-a je zuja. Benq je dio LiteON-a, a znamo da LiteON IBM stavlja u svoje masine. e sad fazon sto IBM obere kajmak a, a nama sirotinji ostaje kiselo mlijeko. radim u jednoj hardverskoj firmi i imamo nekog Benq-a cija je nabavna cijena 45 km. prosudite sami kakav je. kasnije je dosla jedna serija LiteON-a koji je iste cijene kao i onaj Benq i izgleda identicno, samo ne pise da je Benq. ne pise zapravo nista, vec je na kutiji velikoj pisalo :D
    Kante su to ba braco. firme u Bosni gledaju da prodju sto jeftinije s nabavkom, da bi sto lakse prodali i zato je sve smece.
    Mislim da je najbolje kupiti najjeftiniji i sa godinom garancije ga furati. kad prodje godina bacite ga i uzmete drugi