Problem sa DVD-RAM pisacem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by n3v3rm0r3, Dec 8, 2006.

  1. GW

    GW Moderator

    Moguće je, ali mi se prije čini da su oni stavili cd unutra, pokrenuo se autorun i proglasili ga ispravnim. Ako ti nije problem, formatiraj da si siguran.
     
  2. pac

    pac Komšija

    Ne nisu kazu da su snjimali sa njim par cd-ova (verbatim i hp). Probat cu sa formatiranjem pa cemo vidjeti.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Evo formatirao sam sad nekad hoce da snjimi dvd a nekad nece. Morat cu se i dalje sa servisima peglati :(
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Hajde da pojednostavimo problem koji moze biti do:
    - optickog drajva
    - medija
    - sistema

    Probaj nabaviti kvalitetnije medije, flashaj firmware. Ako opet ne radi ili nekad radi, nekad ne, odnesi u servis, ponesi tih medija i snimaj kod njih. Ako jedan "pukne", trazi novi ODD i to je to.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Usput probati i drugu aplikaciju za przenje. Topla preporuka za CDBurnerXP.
     
  6. pac

    pac Komšija

    -probao sam vec sa ashampoo, cd burnner xp, nero, magic iso, power iso, deep burnner.

    -flashovao sam opticu.

    -snjimao sam sa kodak, princo, optimum, verbatim i sony medijima

    -i dva puta sam sis ponovo instalirao
     
  7. GW

    GW Moderator

    Možda te kabl zeza. Probaj još drugi kabl i drugi port na ploči. Ako opet bude isto onda mora biti do pržača.
     
  8. pac

    pac Komšija

    Probao sam i kabal tj. stavio sam kabal od hdd-a i opet je bio isti prob. Uglavnom danas sam nosio przac u servis i svaki dvd koji sam im donio je radio, cak i jedan na koji sam ja 3 puta pokusao nesto da snjimim bezuspjesno.

    Htio sam pitati dali ima nesto na compu sto bi moglo uticati na przac?
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Puno toga. Ploca, napajanje, disk, kablovi, losi windowsi itd.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Zato je uvijek najbolja solucija ubaciti tu komponentu u drugi racunar i utvrditi da li radi.
    Ali ako njima u servisu radu vjerovatno nije do przaca.
    Gledaj dalje.
    Moguce da je ploca.
     
  11. pac

    pac Komšija

    Neznam stvarno, na ploci nisam nista cackao ovaj prob mi se odjedanput pojavio. Mozeli clock cpu-a uticati na przac? Kako sam izvadio przac po drugi put iz pc-a morao sam CMOS odraditi da bi mogao upaliti pc! :?
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ostavi sve na defaultu pa opet izvadi przac pa vidi da li ce se moci upaliti bez reseta postavki BIOS-a.
    Nebi trebalo da ima veze sa klokom, vjerovatno je do kontrolera a ako nisi probaj pokusati uštekati i drugi naponski konektor.
    Probaj dignuti i linux pa vidi da li imas problema da utvrdis da nije do OS-a.
     
  13. pac

    pac Komšija

    Nemogu sad nista uraditi przac je ostao kod njih, dok neskontaju dali ce mi dati drugi ili ne.
     
  14. pac

    pac Komšija

    Situacija je slijedeca dobio sam zamjenski pioneer 116d ata. Sad evo probao nesto da snjimim i dobio isti error kao i dosad. Znaci da nije do przaca vec do kontrolera, kako mogu njega popraviti/reinstalirati ili updateovati?
     
  15. GW

    GW Moderator

    Tu se radi o pata pržačima? Probaj staviti sata i vidi hoće li biti razlike.
     
  16. pac

    pac Komšija

    Vezano za onaj moj prob. sa przacem, dobio sam jos jedan zamjenski plextor px 800a. Iste sam probleme dobio kao i dosad sa px 810a i pionir 116d. Sa jednog drugog foruma dobio sam preporuku za imgburn koji daje poprilicno dobar log. Ovaj error sam dobio sa princo dvd-om na 4×. Medjutim je kodak-ov dvd bez problema snimljen na 16×.
    Po meni je jasna prica da su px 800a i moj px 810a oslabili pa nemogu vise sa ovim ping pong medijima. E sad sam vas htio pitati dali ima jos nesto sto bi mogao probati i istestirati da budem 100% siguran ili neko da potvrdi moju teoriju :!:

    [​IMG]