problem sa GeForce8800GT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Archiebald, Oct 21, 2008.

  1. Ninja

    Ninja Komšija

    Pošto prodaješ? I koji je model?
     
  2. Archiebald

    Archiebald Novi član

    pa ona iz PC plusa od 200KM Geforce 8800GT...ja narucio iz sarajeva...nova je prije tri dana je ja kupio...al et nece mi na moju maticnu


    a sad za ove koji znaju
    sta mislite da li bi htjela na ovu maticnu
    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=5&cid=12444
    nvidijin je chipset...ovo nesto nvidia sli ( to mi pise i na kutiji od grafe :D )
    AM2 socket mi je procesor ja mislim
    DDR2
    :?
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze i u asus update tool iz wina downgrade. Ides options pa tu negdje udaris kvakicu na enable downgrade ili enable older bios. Uglavnom tako nesto ne sjecam se sad.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma daj nekom cenera odradit ce ti to (to je 2 minute posla, i ja sam morao downgradeovat svoj bios, zbog rama), ili daj servisu nekom 20 KM i gotova prica.
     
  5. Archiebald

    Archiebald Novi član

    pokusat cu sutra i sa downgrade-om na predzadnju verziju mada ne vjerujem jer malo sam googlao, raspitivao se i vidim da ima na hiljade ljudi sa istim problemom...jer jednostavno se VIA chipset i ove nvidijine graficke ne slazu :(
    napravio sam gresku sto se prvo nisam raspitao,prije nego sam kupio graficku.

    kad sam vec pljunuo sve te pare ( graficka, napojna, ram), razmisljam o kupovini druge maticne za neke pristojne pare....naprimjer ova M2N-SLI jer mi odgovara socket...a NVidijin je chipset...sad ne znam kolko je ona dobra u drugim stvarima
    http://asus.com/products.aspx?l1=3&l2=1 ... odelmenu=2

    tako da na kraju ispadne da cu izmijeniti gotov citav racunar :D
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislim da je isti problem bio sa asrock4coredualsata2 sa VIA chipsetom i 8800gt jer ploca nije mogla podrzati GEN2 graficke, ali je bilo rjesenje tako sto bi se bios graficke flashao na GEN1.
    "Here's an update. Not wanting to wait for eVGA, I went ahead and flashed my eVGA 8800GT KO with a modified Asus 8800GT GEN1 BIOS.
    Now, I'm able to use the 8800GT on my ASRock 775Dual-VSTA."


    Pogledaj malo ovdje http://www.xtremesystems.org/forums/sho ... p?t=164295
     
  7. Archiebald

    Archiebald Novi član

    da, ali nisam siguran da li gubim garanciju ako to uradim, onda sporije ce graficka raditi(ne znam kolko)...a i ko mi garantuje da ce raditi i ako to uradim :D hmmmm

    a uostalom ja to i ne znam uraditi :shock:
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    M2V takodjer koristi VIA chipset, moguce da je neka inkompatibilnost cipseta sa grafom, kao sto je dmr rekao.

    Nauci :p :D
     
  9. GW

    GW Moderator

    Ja bih prije zamjenio ploču nego flashovao grafu. Flashovanjem gubiš garanciju svakako.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na tebi je da odlucis. Naravno da ces napraviti backup biosa. O gubljenju performasi sa gen1 biosom ne razmisljaj uopste. Da sam ja na tvom mjestu pokusao bih.
     
  11. Archiebald

    Archiebald Novi član

    iskreno i ja se dvoumim...u jednu ruku vise bi volio kupiti novu plocu nego s tim se zezati, ali opet u drugu ruku ne daje mi se vise para al nikako :D

    sto se tice flashovanja graficke,jos nisam skontao kako...do sad sam skontao:


    If you just run the latest Nibitor,

    Tools > Read Bios > Select Device.. (choose card if more than one installed)

    Click OK.

    Then... Tools > Read Bios > Read Into Nibitor....

    Now all the bios information has been loaded into Nibitor.

    Now to change the Gen...

    Tools > Set PCIE Gen > Choose...

    Save then flash bios.

    e sad ne razumijem ovo "then flash bios" ....gdje? kako? s kojim programom? ...nisam primijetio da s ovim programom mogu i flashovat.
    ako neko zna, molio bi da mi malo pojasni sta dalje da radim...kako da napravim backup u slucaju da nesto zeznem i kako da vratim kako je bilo ako bi zezno :)
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Moras imati PCI karticu da bi "imao sliku" dok radis flashanje. I moj savjet je da namaknes para za novu plocu, flashanjem gubis garanciju a imajuci na umu da nisi neki advanced user...
     
  13. Code-R

    Code-R Aktivista

    Uvali tu plocu nekome kog ne volis i kupi neku normalnu soc. AM2 plocu sa Nvidijinim cipsetom.
     
  14. Archiebald

    Archiebald Novi član

  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne mora! To treba uraditi kod nekog kod koga graficka radi normalno. Ali da ni meni se ne daju uputstva ovako pa da nesto zezne. Ili nadji nekog iskusnijeg ili kupi drugu plocu!
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    Uvijek moze na "slijepo" fleshovati :), to rade poweruseri :)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    A on je sigurno jedan od njih :lol:
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam nesto pratio AMD poslijednju godinu al svi nesto drvlje i kamenje na Nvidia chipsete sto se tice Intel procesora a bolje nije ni po pitanju AMD-a,da li je bolje da se ide na AMD770 chipset ili ipak na neki Nvidia radi uparivanja sa 8800GT :?:
     
  19. Code-R

    Code-R Aktivista

    Sto se tice ove 3 ponudjene ploce, nije neki izbor, najprije bih se odlucio za ovu prvu.
     
  20. Archiebald

    Archiebald Novi član

    sto se tice maticnih koje nisu nvidijin chipset imaju ove dvije
    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=5&cid=13428
    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=5&cid=13155