Problem sa internetom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Muhamed, Dec 13, 2009.

  1. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    Vozdra,

    Imam jedan problemčić. Koristim Hs-ov kablovski internet i donedavno je sve bilo OK.
    Sada se konektujem i sve radi bez problema. Nakon određenog vremena(15-30min) prikazuje mi da sam konektovan ali ne mogu da otvorim ni Google, modem ne prikazuje promet podatak...isto kao da je zakovao. Kada isključim modem (Scientific Atlanta cable modem) i ponovo ga uključim, normalno se konektujem i opet otvara sve stranice bez problema.
    To mi se dešava i u situacijama kada se konektujem i uđem u neku igricu. Kada izađem iz igrice ne mogu da koristim net dok ne restartujem modem.

    Da li je problem do modema ili do nekih stvari u računaru??

    Hvala!
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ma ima HS podrška korisnicima.
     
  3. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    Znam ali ja im javio to prije nekoliko dana, oni rekli da su izdali nalog i da će neko doći najkasnije za 1 dan, al otad prođe više od 7 dana. Mrsko mi ih više čekati.

    Ako neko može da mi da ideju ili predstavu šta bi problem mogao biti...???
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Imao sam isti problem sa elobom, sve konektovano ali nema sanse na net i nije hardwerske prirode nego nesto kod njih sa ip adresama i cm-ovima, tako da ti nema koristi dolazak servisera na adresu.
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    da nisi spojen na jos neku LAN mrezu osim HS Ove. Ako jesi podesi metriku da windows favorizira HS ovu LAN mrezu.
     
  6. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    Nisam spojen na LAN, samo HS.
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    To ti je problem do njih, meni se davno tako desilo sa hs-om takodjer, nazovem ih dole i onaj covjek mi trazio podatke. Sacekam par minuta na vezi kad dodje net.
     
  8. Muhamed

    Muhamed Aktivista

    Nazvaću ih sutra onda, ovo pravo zna nervirati!