Problem sa kompom

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Qler, Dec 31, 2006.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    E ovako..

    pocelo je tako da win nije htio da boota.. zezao je resetovao se ma nema sta nije.. onda je bilo problema sa formatiranjem i instalacijom wina.. prestane u po frke i to... haj i to sredim... onda sranje.. restartujem komp fino odrati post screen i odjednom vent na procu prestane da radi... samo lagano uspori i ugasi se... kad prebacim sa cpu fan na pwr fan radi... nakon clear cmos vrati i radi sve haj reko napokon ga sredim... sve sredim sve radi dva dana.. odnesem komp sutra opet isto... nece da vrti fan.... haj opet ja prebacim na pwr fan radi al' javalj no boot disk... haj komplikacije ovo ono... kontam da reinstaliram win.. pokrenem reinstalaciju NEMA NI JEDNE PARTICIJE... 10k pjesama na particiji ode i jos nekih slika i dokumenata.. nista... disk ko' nov... i haj reinstaliram ja opet win i radi sve sinoc opet me zove kaze sad bucan pravo.. a c'n'q ukljucem?! i sve je sad spojeno na mjestu... update-ovao sam BIOS svi driveri su najnoviji...

    konfa je:
    ASUS K8N
    AMD 3000+ soc 754
    1GB DDR
    120GB Maxtro disk
    FX 5200 256MB


    kontam da nije jal do diska jal do ploce....

    jel imao ko sta slicno problema?

    zaboravio sam napomenuti :D komp je od djevojke mi u mene :D pa mi je to jaaako bitno da sredim inace sam donji :D
     
  2. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Khkhk,mozda bi bilo lijepo da djevojci kupis nov komp! :mrgreen:

    Provjeri jel sve dobro utaknuto,testiraj malo napojnu,mozda i RAM....Svima su nam se barem jednom u zivotu slicne stvari desavale.... :lol:

    Moguce da ti je ploca prolupala, a mozda si pogrijesio sa updejtom BIOS-a,vrati na staro pa vidi.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    provjerio sam napone sve je udure... RAM je isto udure jer sam i njega mjenjao..

    a bolji joj ne treba :D i ovo je za njene potrebe strava konfa :D

    dajte ljudi par ideja :D valja mi njoj na oci :D ja vise ne znam sta da lazem :D:D:D
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To si ti njoj uvalio pokvaren ram :mrgreen:
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Par ideja? Hmm, znas blizi se 8. mart. Budi velikodusan, pokazi svoju ljubav i kupi djevojci novi comp. :)
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    @dog ma problem je bio isti i sa njenim i sa mojim ram-om... tj sve je i pocelo dok je bio njen u kompu... fakat nemam pojma koji mu je...
     
  7. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    probaj njene komponente jednu po jednu u svom kompu....i naći ćeš krivca :mrgreen:

    jaranu je bila riknula matična, slična situacija (neodređeni simptomi), na kraju sam probao sve komponenete na mom kompu i zaključio da je matična....malo bolje pogledam kad kondenzator jedan prošištao...
     
  8. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    neznam dali je ovo stvarno ali ja sam cuo od jednoga koji popravlja kompove da je imo takav problem mucio se danima i onda na kraju otkrio da mu modem muci sve i da nece nista kako treba komp mu se gasio bio i sve ako je od pomoci probaj i to :mrgreen: