Problem sa memorijskim modulima

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by veki81, Apr 23, 2011.

  1. veki81

    veki81 Aktivista

    Imam p5kpl\1600 2gb ddr2 transcend 2x1gb i kupio sam jos 2gb ddr2 2x1gb ali koju god kombinaciju probam nece da mi radi comp sa vise od 2 gb tj 2 modula a sto se tice rama koji sam uzeo ispravan je i radi kad izbacim svoj i stavim ova 2 modula pa ne zanima kako da to rijesim nije valjda da mi ploca ne podrzava vise od 2 modula
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Re: Pomoc

    Pozdrava ploca, no ocito je problem po pitanju kompatibilnosti. Je li nadogradio na zadnji BIOS?
     
  3. GW

    GW Moderator

    Re: Pomoc

    Ako hoćeš da koristiš 4 pločice memorije na toj ploči, moraju biti jednostrani moduli, dakle ne možeš koristiti module koji imaju čipove sa obje strane.

    edit:
    I ubuduće treba teme imenovati smisleno.

    edit2:
    Evo već je Enis ispravio.

    Sad čovjek neće znati naći svoju temu. :D
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    sry odsad pisem fino :). pa jel sad treba nadograditi bios ili nabaviti te jednostrane module.
    I jeli mi isplatnije zamjeniti za 2 po 2gb ili 4 te jednostrane?
     
  5. GW

    GW Moderator

    Pa prvo probaj nadograditi BIOS jer je lakše.
    Ali ako imaš dvostrane module, mislim da ti to neće pomoći. To je jednostavno ograničenje te ploče.
    Ja bi ti svakako preporučio 2x2gb, ali možeš staviti i 4x1 ali kako rekoh "jednostranih".
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

  7. veki81

    veki81 Aktivista

    ipak sam skinuo zadnji taj bio jel sad njeg na usb i tamo na ez flash bios
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  9. veki81

    veki81 Aktivista

    thx vidim i ja da nemoze flashovo bios i nista nego od kod rodje u njega 1x2gb pa cu vidjeti sta cu sa ova 2 modula thx svakako ;)