Problem sa PSU???

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dino31, Apr 2, 2013.

  1. dino31

    dino31 Aktivista

    Evo vec nekoliko dana povremeno se iz napojne cuje nekakvo pistanje,pa me interesuje je li napojna pri kraju ili je u pitanju nesto drugo.Radi se o Fortron napojnoj Saga 2 kupljena 30.09.2009g.
     
  2. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ako se ne varam to se zove coil whine. U mene je novija napojna pa cvrči kada nesto radim, dali renderujem neku kompoziciju u after effectsu ili jednostavno skrolam neku web stranicu, skoro uvijek se pomalo cuje. Ne bih rekao da je to znak da je napojna pri kraju. Neka i iskusnije kolege kazu svoja misljenja.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mogu da nadjem temu, pisao sma o tome.. elem, i kod mene ista stvar. Rijetk ose kada desi, pod optetečenjem ili pri skrolanju kako kolega kaze. Ja sam cak vratio računar sa PSU na servsi, men ise culo sa ploce a moguce da je sa napajanja i nista nije moglo biti uradjeno.

    Pištanje koje spominjes je jednostavno nestalo dok isto nije bilo sa codegen napojnom.


    Ne znam sta bih ti rekao, modza je odlika fortron napajanja. I kod mene je fortron 500 watni.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zujao mi Fortron od 350W i krepao vrlo brzo. Elektronika inace cesto zuji, ali ovo je bilo bas osjetno.
     
  5. dino31

    dino31 Aktivista

    I ovo je,samo me strah da ako prdne ne povuce jos nesto sa sobom.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kad smo vec kod pistanja-zujanja,ja sam eliminirajuci komponentu po komponentu skontao konacno da dolazi sa maticne.Medjutim ,kod mene ne pisti konstantno nego se javi s vremena na vrijeme,zapisti par puta i prestane i zna se nekad nejavljati po 15ak dana a nekada se javi zaredom u recimo 3dana.Je li to piste kondenzatori ili sta vec?Treba li to da me zabrinjava?
     
  7. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    kod mene se čuje coil whine na grafi ali samo kad pokrenem wei assessment