Problemi , problemi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by wacko, Sep 20, 2005.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    pff ko mi kaže

    pa jesi li ti ikada imao problema sa "žutim" tačkicama
     
  2. wacko

    wacko Aktivista

    Samo jedno pitanje jel blje dizati core i meme rucno ili pustiti ati tool?

    Btw memoriju sam naguro na 285mhz a core nisam ni probo 8)
     
  3. Esh

    Esh HWB

    po mom misljenju je najbolje dizati po 5 MHz pa onda testirati sa prilozenim alatom u ati tool.
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    Ja mislim da je najbolje citav proces manualno proci 8)
    A inace ATI Tool nevalja nista(meni na 9550XT prijavio max core 994MHz :lol: ).
    Ja mislim Ati Tray Tools koji dolazi uz Omegu najbolji za oc+Riva Tuner za fina podesavanja/otkljucavanje pajpi...etc.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    znaš kako ćeš za core:
    sa defaulta clockaj još 200 MHz onda isprobaj u nekoj igri ili testu (što zahtjevnije to bolje) da vidiš ima li artefakata. ako nema nastavi dalje clockat po 10 MHz pa kad dođeš do 480 MHz (ako dođeš) nastavi po 5 MHz
     
  6. wacko

    wacko Aktivista

    hej zasto mi smart gart kaze da mi je agp-off :shock:
    ima ono opcija off2x4x8x kad selektujem 8 x resetujem opet bude na off cak i bios ne prihavat kad u njemu namjestim off a najsmejsnije je da ne gubim nis na preformansama isto bodova dobije an 3dmarku?
     
  7. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    instaliraj drivere za motherboard :eek: Neće ići dok njih ne instliraš,meni se to dešavalo s istom karticom(setujem na agp 8x pa mi se komp nužno restartuje ali je opcija još uvijek na agp 0x :D )
     
  8. wacko

    wacko Aktivista

    ali problem sa smrzavanjem je nestao sad neam problema sa memorijoj. jel mi se vrti grafa na 8 x i ako ne pise?
     
  9. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    otovri direct x pogledaj(Start-Run-DXDIAG)Pogledaj pod display informacijama na kojj razini ti radi agp
     
  10. wacko

    wacko Aktivista

    ne vidim tacno gdje pise :x pise chip type ramdac meory i o driverima i o display
     
  11. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    jel ti agp texture acceleration enbled ili disabled :?:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa pogledajte ljudi vrijeme postova, pa zar vam nije lakse ovo raspraviti na Messengeru... :?: :evil:
     
  13. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    ne radi mu msn :? A ovo je svakako problem oko njegove grafe
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    onda na mirc / chatzillu. to mora raditi. :evil: :roll:
     
  15. wacko

    wacko Aktivista

    ok sefve a venom ono sto si pito to je disabled
     
  16. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    okay dođi na mirc wacko,izgleda da je bolje da ti tamo kažem nego na "Hardware" forumu :smt002
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bez zajebancije vas dvojica. nije prvi put. lakse i vama i nama moderatorima.
     
  18. The Glue

    The Glue Novi član

    Nisam bas siguran da mu je do napojne, ipak 9550 nekoristi vanjsko napajanje napaja se preko AGP utora i nije bas nesta velika potrosnja 27W u idle modu.....dosta je tu 300W ako ima jos 1 HDD i 1 CDRW bez dodatnih vent. Najbojle je format c: ukoliko je imo prije nVIDIA karticu da se to sve fino instalira!!
     
  19. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Oj ljudi,je li ko primijetio da na ovom topicu ima već 118 odgovora :eek: :eek: Ovo je definitivno rekord što se tiče aree Grafičke :D