Problemi Windows-Partition Magic

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Adi_k, Jan 19, 2007.

  1. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Danas sam isao kod jarana da mu reinstaliram windows. Ima oko 12 gb muzike i slika na 120 gb-om maxtoru, nema partijica, pa sam mu htjeo napraviti partition magicom jednu partijicu od 20 gb da bih prebacio mu tu muziku i podatke, i sve sam uradio po pravilu, i kad se komp restartovao windowsi se nisu mogli vise dici, tako da sam mu morao reinstalaciom izbrisati sve podatke. I kad sam reinstalirao sve je bilo uredu 2 paritijice sve radi kako treba. Sad meni u glavu ne ide koji je razlog sto mu se nisu windowsi mogli dici, to mi nije prvi put da sam radio sa partition magicom, radio sam na dosta kompova naravno i na svom, da li neko zna sta je moglo biti? :shock:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    partition magic je kod mene (i moje raje) vise napravio belaja nego koristi. ja licno izbjegavam taj komad softvera i drzim se dos-based fdiska ili partition alata koji dodje uz win xp/2000 instalaciju...
     
  3. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Al' ja sam bas na dosta racunara probao sa partition magicom i sve je radilo super i nikad nijednog problem, da bih danas se to dogodilo, i sad mi haver nabija na nos da sam ja kriv, a jel moze biti da je do necega u komu??
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    desava se, a pogotovo sa partition magicom...u sustini jesi ti kriv i treba da ti nabija na nos :)

    moras nauciti neke stvari kad servisiras da ti ljudi nebi kasnije zvocali. ako se nesto desi tvoj odgovor na to je:

    "ovo nebi trebalo da se desi"
    "ovo mi se jos nije desilo"
    "ovo nije do mene"
    "ovo obicno radi bez problema"

    uglavnom razne varijacije toga :)
     
  5. zilo

    zilo Komšija

    Meni je partition magic prije 2 mjeseca shebo 70 GB muzike.

    Backup glavu cuva! :)
     
  6. Adi_k

    Adi_k Aktivista


    Sve sam ja to isprobao, i uspio sam mu nekako na msn-u utuviti u glavu da nije do mene, svalio sam na plocu :D :D

    Al' stvarno mi se to nije nikada desilo, bas je tako neko pisao na forumu da mu je partition magic nesto za*ebo, nisam mogo vjerovati, al' danas bas sam se s*ebo, kont'o sam da je neka skrivena kamera :smt003 :smt003
     
  7. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Nakon mukotrpnog dokazivanja i nerviranja, napokon moj jaran je shvatio da nisam ja kriv, naravno bez vasih postova ne bih uspio. Hvala svima, moze LOCK :mrgreen: :mrgreen:
     
  8. BoLa

    BoLa Aktivista

    koristite pqmagic za dos, mali partition magic koji se dobije na onim recovery disketama sto se mogu napravit. alat je beton! nikad problema, a particioniro sam bruku diskova. i to je stari pqmagic ne sjecam se ni kad sam napravio te diskete. elem, kad se radi tako nesto nikako ne treba iz windowsa to radit. ...

    btw: pise ti fino disclamer da se napravi backup prije svake takve operacije ... u sustini ti se moze desit da se usred particioniranja restarta komp(nestane struje i sl) tako da si i ti treba to imati u vidu i napraviti backup ... jebga nisi instaliro winzip
     
  9. Guest

    Guest Guest

    Jedan od problema koji se cesto pojavi kod nepazljivog rukovanja Partition Magic-om je vezan za nacin na koji se racunar pokrece.
    Ukratko, prilikom gasenja racunara PM u windows registry upise nove postavke, znaci opis sistema onakvog kakav ocekuje da bude nakon sto se sve promjene izvrse.
    Evo nekoliko cestih scenarija u kojima se javlja ovaj problem:
    - Racunar blokira prilikom primjene promjena koje ste zadali u PM-u
    - Nestanak struje u toku promjena
    - U drive-u vam je ostao neki bootabilan disk, sto moze poremeti proces bootanja koji PM ocekuje
    - Iz bilo kog razloga nije moguce izvrsiti zakazane izmjene u periodu kada je izvrsavanje izmjena vec pocelo (znaci prilikom narednog bootanja)

    U svim navedenim situacijama velike su sanse da se Windows nece moci pokreuti. Na srecu, formatiranje diska nije jedina moguca opcija. Ukoliko particije vec nisu obrisane, mozete ubaciti neki bootabilan linux, pokrenite live ili rescue verziju sistema i uz malo srece i koristenja nekog alata za particioniranje kao sto je parted (ili njegova graficka verzija qparted) situacija se moze srediti.

    I jos jedan kratki savjet za koristenje partition magica. Izbjegavajte primjenjivanje velikog broja transformacija u komadu, cak i ako imate posla za 20 transformacija, bolje ga je podijeliti u nekoliko jednostavnijih faza. Ako nesto krene naopako, lakse je sanirati sutuaciju :)
     
  10. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ja sam njemu govorio da mu true image-om napravim backup, al' on konto ja nesto izvodim i nije dao, a imam ja one dvije diskete pmagica, a na mnogo sam to diskova radio, al bas nikad za nikad mi se to nije desilo. Juce je bio kod mene kuci ja napravio sebi jednu partijicu i radi sve bez problema, a takodje koristim true image, on mi je sve na kompu :) , imam backup na D: disku i na dvd tako da ako se nesto za*ebe mogu reinstalirati windowse i instalirati True Image i vratiti backup. Jedino sto me nervira kod True Image je sto mu treba skoro sat da vrati backup od 3 GB, dok kod jarana vraca za 3 min. E sad drug mi jedan kaze da moze biti do ploce, ali ja sam cakao tamo po opcijama u true image-u i nasao da je Backup priority na low i sada sam stavio na normal, da li ce mi sada vracati brze, nisam pokusao vratiti backup jos?!
     
  11. Predator

    Predator Aktivista

    Neka si ti njemu sjebao 12GB ko ga j**e kad te slusa.