procjena gtx 295

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by filip_sm, Aug 13, 2012.

  1. filip_sm

    filip_sm Aktivista

  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Puno se grije, puno troši stara DDR3 memorija a još polovna, da ne govorim da je preskupa. Imaš puno boljih kupovina za te pare.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma slabo je to za danasnje uvjete a i preskupo.

    Tj, mnogo trosi,grije se ,bucna,DX10 karta, ima 896MB VRAM po GPU,spora GDDR3 memorija,performanse zavise od drivera i SLI podrske itd.

    Ja prodao GTX480 1.5 GB GDDR5, 384bit za 300KM,koja podere tu GTX295 uzduz i poprijeko, takodjer sam prodao MSI GTX560 Ti 1GB GDDR5 OC TwinFrozr II za 300KM,znaci DX11 karte nove generacije.
     
  4. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    ok, znam to sve većinom :)

    koja bi bila realna cijena? ciljam na neku gtx470 poslije nje, ili ako izleti gtx480 po cijeni kao tvoja KingT
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    6950 imaš na piku za 350KM.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    200 - 250KM max. je realna cijena,vecinom zbog toga sto raja nema para.

    Zaobidji GTX470,pa brza je moja bila moja MSI GTX560 Ti a trosila mnogo manje i nikada nije dotakla 60C (ultra tiha).

    Za GTX480 da te upozorim da karta trosi 250W na stock brzinama,da se grije (moras napraviti fan profil u MSI Afterburneru ako zelis da radi ispod 90C) i da je veoma bucna.

    Sto se tice performansi karta je beton,ako ti ne smeta buka i grijanje onda bujrum.. :p

    HD6950/ HD6970 su takodjer odlican izbor, ima Asus HD6950 1GB DC2 na piku za 350KM, mislim da moze i jeftinije (a lako se kloka na performanse HD6970 modela).
     
  7. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    iskombinirat ću nešto valjda :D hvala