Procjena?

Discussion in 'Računari i komponente' started by whiteshark, Jan 22, 2010.

  1. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Pozdrav,
    Koliko bi bila realna zamjena desktop racunara:
    maticna ploca: biostar AMD 785GE chipset AM2/AM3
    Procesor: AMD Athlon X2 250 ( 3.0 GHZ) 2MB L2 cache
    Hard disk: WD 80GB SATA2
    GRAficka kartica: ATI Radeon HD4670 512MB DDR3
    RAM memorija: 2GB DDR2 800Mhz
    DVD RW LG
    Monitor: ASUS 19" Widescreen LCD

    Za ovaj laptop: Hp Compaq 6720s, intel celeron 1,73Ghz, 2gb rama, 120Gb hd, graficka intel od 384Mb, dvd-rv podržava i dl, wirlles, wide screan itd.
    i 100km doplata uz laptop. HVALA
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dobar je deal, jedino ako ti nece nedostajati igre, jer na toj grafickoj se ne mozes igrati. Provjeri ocuvanost laptopa i trajanje baterije.
     
  3. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Provjerio sam vec stanje laptopa, poprilicno je ocuvan... baterija traje oko 3 h, ukoliko je vjerovati prodavacu
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dakle laptopi tih specifikacija inace po oglasima stoje oko 450-500 KM.
    Tvoj racunar je oko 600 KM.
    Anyway, idemo redom:
    MBO - 120
    CPU - 100
    HDD - 30
    VGA - 80
    RAM - 50
    DVD RW - 20
    LCD - 200
    Ubaci jos napajanje.
     
  5. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Moze se igrati sa pristojnim performansama ali ako mu je 17" monitor pa da ih vrti na 1024x768.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Intel integrirka? Nebitno koja je rezolucija, ta grafika ne moze ni pokrenut 3D igre. 2D moze. :mrgreen:
     
  7. nivla

    nivla Komšija

    hp 550 == 6720s, kako vidis koristim taj laptop, nemoj ni pomisljati da se mozes igrati na ovom laptopu, ovo ti je bio i u vrijeme svog izlaska office laptop tako da je tu igranje na dnu prioriteta
    za igranje ti je daleko bolja ta konfiguracija koju sad imas, u tom laptopu valja baterija
     
  8. whiteshark

    whiteshark Novi član

    Potpuno se razumijem u razliku izmedju ove dvije konfiguracija, odluka mi je teska... nije da sam neki hardcore gamer, ali ponekad zaigram neki dobar naslov, medjutim ipak rijetko. Odluka mi je teska, pa vas zato pitam. Medjutim ne znam kako ovaj laptop vrti HD video, ipak u njemu nije dual core, vec Intel celeron M 530...?
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Do mene je, nisam cito do kraja i otiso sam da pita moze li vrtiti igre na 4670. :?
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U mog frenda stari dell sa pentiumom 4 na 1,6ghz i geforce4 mx 440 go 32mb vrti mkv 720p bez problema,1080p vjerovatno ne bi mogao al vjerujem da bi to taj celeron ipak radio bez problema.