Profesionalno sklopljena kucna kina

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Feb 3, 2009.

?

Profesionalno sklopljena kucna kina

  1. Da, kupio bih

    23 vote(s)
    59.0%
  2. Ne, ne zanima me

    16 vote(s)
    41.0%
  1. Nani

    Nani Komšija

    Dakle da li bi ste voljeli da vidite profesionalno sklopljena kucna kina u ponudi neke od domacih firmi, koja bi imala u svom sastavu "profesionalnije" komponente;
    1.LCD/plasma
    2.AV receiver
    3.5.1 ili 7.1 Zvucnike
    4.DVD/Blu-ray player
    5.HTPC
    6.Play station 3
    7.HDMI kablovi
    8.Zvucnicki kablovi
    9.Dodatni Blu-ray filmovi i/ili igre u paketu
    10.Univerzalni daljinski upravljac za kontrolisanje svih komponenti.

    Gdje bi ovakav sistem bio dosta jeftiniji do kupnje pojedinacnih komponenti, gdje biste takodjer mogli da dodate ili izuzmete neku od komponenti., tako da bi mogli ovakvi sistemi da se prilagodjavaju vasem budjetu.

    Sve proefesionalno iskonfigurisano za SD i HD audio i video signal kao i za gaming. Daljisnksi upravljac iskonfigurisan tako da jedno dugme pali sve komponente koje vam trebaju u tom momentu. Npr; Zelite gledati blu-ray film, pali se automatski TV, blu-ray player, i av receiver sa zvucnicima. Dok se ostale komponente, tipa satelitski receiver, htpc ili konzole za igranje ne pale jer vam u tom momentu ne trebaju.

    Dakle plug and play.

    Da se ovakvi sistemi prodaju kao jedna zaokruzeni produkt, gdje bi se mogao na njima istestirati SD, mkv i HD video signal kao i HD audio signal.

    Da li biste kupili ovakav sistem? Do koje bi cifre bili isli kod kupovine ovako sklopljenog sistema?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I jos bi trebalo dodati na sve to nekoliko stotina dolara na ISF kalibriranje, sto je mislim ovdje jako tesko izvesti...
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Ne brini se za kalibraciju ;) Sve ce to biti besplatno uradjeno i sastavljeno po znatno nizim cijenama, nego iko moze zamisliti.
    Nabavljen je Konica/Minolta light meter i spectoradiometer.
    Jedna od firmi misli ponuditi sisteme od 1500 do 10000km.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    mislim da je ipak preslaba kupovna moc kod nas, 95% raje kupi na kredit tv, pa dok ga otplati uzme opet kredit pa uzme, lupam, PS3 i sve tako. Iako, ima i kod nas imucnijih, ali mal je % onih koji bi bili spremni pljunuti 8-10 milja istog trena. Vecina tih imucnih ljudi su stariji ljudi, koji nisu nikad ni culi za kalibraciju, HDMI, MKV a kamoli da oni to nesta skidaju, prebacuju na htpc itd.

    Jbte, neki dan na Pro7 gledam, u Njemackoj samo svaka cetvrta kuca ima plazmu/LCD televiziju
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Tacno tako velika vecina tih lovatora nema blage veze (to znam iz iskustva jer sam saradivao sa takvima) oko tehnike, oni ti kupe na vagu tv-a, kucno kino, video i sl a LG im je pojam neki su cak culi za sony, dok mi relativni kokuzi koji nesto znamo nemozemo to pretociti u materijalno.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Znam jako puno ljudi koji su dali za neke televizore skoro 5000km, za te novce se sad moze sklopiti potpuno kino sa svim relevantnim komponentama i kvalitetom koje ga cine.
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Znam i ja, ali ti neznaju pa im daba pare mada sam i ja platio lcd 2000 KM. sad bih mogao kupiti dva ali sta se moze vise od dvije godine gledam u njega.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Takodjer treba znati izbalansirati komponente, prilikom sastavljanja ovakvih kina.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja znam da kad sam dobio slican zadatak u svojoj firmi prije jedno 2 i po godine da se ta mashina vukla po stanju pravo dugo i utrpali su je kao reklamni materijal u nakoj nagradnoj igri, nema trzista za to, sta da ti kazem kad vecina proizvodjaca opreme nase trziste gleda kao nerazvijeno pa ti i ne nude u katalozima neke "egzoticne" uredjaje jer se na kraju nikad ne bi prodale u bih
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Poznanik mi radi u Tehnomarketu i sam kaze da se najvise kupuju ona samsung sjajna plasticna kucna kina (tipa ocima radost guzici zalost) jednostavno nema interesa za takve stvari, isto tako kada sam se raspitivao davno za neke komponente dobijao sam odgovor " to niko netrazi i preskupo je za nas".
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Iskreno nisam mislio da ce biti 2 glasa za kupovinu ovakvih kina, ali ocigledno postoji broj ljudi koji bi bez obzira na cijenu uzeli takve konfiguracije.

    Izgleda da sam trebao napisati vise slozenih konfiguracija odma na pocetku i vidjeti kakva su misljenja;

    Jedna od konfiguracija bi bila;

    Plasma: panasonic 42PV80
    AV receiver: Sony dg520
    Zvucnici: Magnat 5.1 sistem
    Blu-ray/DVD player: Sony s350
    Blu-ray filmovi
    Povezano sve sa HDMI kablovima
    Podeseno za SD i HD signal.

    Za otprilike 3000km

    Koliko znam mnogi su na ovom forumu placali 32" LCD-ove 2000km prije godinu ;)
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Koliko ja vidim odnos je 6:12 u glasovima. :) Ne znam gdje vidis 2.
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Hajmo opet, nisam mislio da ce biti 2 glasa, iznenadilo me jer ih ima 6 ;)
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Malo se u akcentu nismo razumjeli :)
     
  15. Nani

    Nani Komšija

    Sta je ovo 8 glasova kako sam sklopio onu konfiguraciju :D
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Edituj ti ovu konfiguraciju gore, ko da gledam da ce za dva dana neki od shopova pripremiti akciju na osnovu tvoje ideje a tebi nece ni imena spomenuti. :lol:
    Btw anketa je malo glupa, mislim da imam viska para normalno da bih kupio. Posto nemam, necu ni kupiti :)

    U nas je to pomodarstvo, ono taktika "samo nek je tanki".
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Posto testiram audio/video robu za shopove, predlozio sam im da im napravim i iskonfigurishem par ovakvih komboa, od robe koje imaju na stanju i da je ponude po manjim cijenama, ljudi su to objerucke prihvatili. Pa mozete ocekivati u narednom periodu par novina koje nisu vidjene do sad.

    Sa druge strane imas ljude koji su u fazi kupovine i ne znaju sta mogu nabaviti za svoje novce, tako da je neophodna ovakva anketa bila.
    Takodjer dosta ljudi uzima robu na kredit na 3 i na 5 godina, pa i skuplji sistemi zbog kreditne mogucnosti nece mnogima predstavljati problem.
    Pokusat cu da ugovorim da za hwb forumase cijene budu jos manje ali o tom po tom.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Nani, ipak mislim da je prerano za br player radi nedostatka filmova i bezobrazno visoke cijene istih i playera.
     
  19. Nani

    Nani Komšija

    Hvala JVC na konstruktivnom prijedlogu. Ono je samo bio jedan od prijedloga jer se radi o multiregion/multiformat bluray i dvd playeru za 450km koji bi se u kombu prodavao jos jeftnije i sa par blu-ray naslova. Naravno koji imaju titl sa naseg govornog podrucja.

    Naravno mjesto njega se moze staviti DVD player za 150km.
     
  20. dHM

    dHM Aktivista

    Ja mislim da je to odlicna ideja, jer je upravo to razlog zasto ja vec da kazem mjesecima a mozda i godinu dana nisam sastavio kucno kino, nedovoljno znanje i informiranost kako moje tako i ljudi koji se bave prodajom tehnike. Prvo mislio kupiti gotovo, onda sam smislio da je bolje da sam sastavim, pa sam mislio htpc i na kraju nisam nista kupio jer necu u tako veliku investiciju pa da se zeznem na kraju. sve u svemu pohvale za takvu inicijaticu i nadam se da ce biti tako nesta na trzistu za neke normalne pare