Profesionalno sklopljena kucna kina

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Feb 3, 2009.

?

Profesionalno sklopljena kucna kina

  1. Da, kupio bih

    23 vote(s)
    59.0%
  2. Ne, ne zanima me

    16 vote(s)
    41.0%
  1. Nani

    Nani Komšija

    Potrudit cu se da napravim sto kvalitetnije sisteme, da su pristupacni i da su podlozni izmjenama i zeljama kupaca.
    Ideja je da se ponude takvi sistemi a vremenom ce se oni populazirati, nema sumnje u to. av tehnika sve vise napreduje, cijene sve vise padaju, konkurencija i potraznja su sve veci i veci.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    posto si strasno postao poznat na ovom forumu a i sire (zahvaljujuci clanovima HWB foruma) sto se tice plazmi/lcdova/br playera i sl., ja bi na svako to sklopljeno kucno kino stavio oznaku "sklopljeno & kalibrirano by Nani", bez zeze, ljudi ti vjeruju, ja prvi, poslusao sam te za PV8 i nisam se pokajao :D
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Hvala Vedo i Dino ;) :D
    Tu smo jedni za druge, a zaista cu se potruditi da se to odradi na sto profesionalniji nacin. Trebala bi biti i 0-24 podrska za takve sisteme. Pogotovo oko konfigurisanja i mjenjanja postavki slike i av receivera.
     
  4. Loki

    Loki Komšija

    Ja sam votao Da, naravno pod uslovom da imam potrebnu lovu. ;)
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nebuloza je reci da je prerano za BR playere kad videoteke iz dana u dan nabavljaju nove naslove, a narucivanje preko neta ispadne bagatela. Vec se ok player moze uzeti za 400 markica. Ko hoce da ceka, moze, buduci da kinezi ove godine izbacuju playere u $150 segmentu, vjerovatno podosta "kastrirane".
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Ja ga za 400KM. nisam vidio ngdje u gradu, a filmovi preko neta koji nemaju prevoda vecinu korisnika nezanimaju, i ponuda nije bas neka u videotekama.
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Daleko smo mi od BR filmova, pa kod nas nema videoteke sa dvd orginalima... Dotad se snalaziti sa mkv ripovima :mrgreen:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treba razmisljati van granica nase nam domovine pa iz Kanade/Amerike naruciti jeftin BR region-free player. Tropik i Flash videoteke imaju ukupno oko 100 BD filmova, a sve cesce i manje videoteke imaju po 10-20 naslova, sto nije nimalo losa ponuda. Ako je prevod jedan od glavnih protivargumenata, ja nemam sta reci na to. Osim toga, svi titlovi se jako brzo pojave u BD Live bazi, tako da imas US verziju filma sa HR/SR titlovima mnogo prije nego sto se pojavi u PAL teritoriji. Btw, filmovi koje narucis iz Engleske imaju HR titlove, posto se za vecinu EU izdanja pravi samo jedan disk. S druge strane, za prvo vrijeme se moze uzeti HDDVD player za 100KM, a filmovi se mogu naci okolo za 10 baksa.
    Mozda je 300KM za Pioneer DVD player "dobar" deal, ali je BR player za 400 jos bolji. :lol:
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Misi me skontao, prvo nemaju svi mogucnost nabavke iz vana, drugo ja licno nevolim filmove bez prevoda a ni mnogi drugi, a treca imao sam samsung 1400 kad je u tehnomarketu kostao 800KM. i prodao sam ga nije mi lezao, imam veliku kolekciju filmova i dvd me zadovljava sad zasad a poneki hd skinem sa neta i pogledam preko racunara na tv-u.
    Sto sam vidio po videotekama (nesto sam bio i narucivao i kupovao preko Blitza odrali su me) nije bas neki izbor, a kupovina HDDVD-a mi se nesvida nikako pa bolje ond LG snimac koji citaai i BR i HDDVD pa sa racunara ionako ko ima lcd/plazmu vjerovatno ga je spojio na racunar sa HDMI kablom.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako nemaju ako imaju lovu? Znaci lova>debitna kartica>paypal (ili bez njega ako imas CVV na kartici)>narudzba. Jednostavno. To sto je neko lijen je druga prica.
     
  11. JVC

    JVC Overclocker

    Kako nemaju ako imaju lovu.
    E to je taj problem, a drugi je zasto bi kupio br player bez garancije pa nije to 10km. pa da me bude bas briga tehnika se kvari cak i vise nego sto treba.
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Malo ljudi ima naviku da narucuje nesto preko neta, koliko ih samo ne zna za paypal i uzasavaju se od same pomisli da "ostave broj kartice preko neta.
     
  13. bagi

    bagi Novi član

    Nani mislim da ti je ideja za 10. Ostavimo sad nastranu pricu jel se ima ili nema para, nekad se covjek zapita jel ovo normalno na sta sve ljudi nece baciti pare. Druga stvar, kompletan sistem do 3000KM se moze napraviti a kako cijene idu kako koji mjesec sve ce jeftinije biti, ne rapidno prema dole al pomalo, i to je uhar :). Trece sam izbor komponenti u BiH je prica za sebe. Samo na svom primjeru da ne idem dalje znam kako je zeznuto, za A/V pojacalo sa morao u Beograd, pa preko carine zajebancije i na kraju spoji sve pa 10 dana cackaj nebil skonto kako idu osnovne stvari, uputsvo ko knjiga anatomije :). Pa onda HTPC sta, kako i gdje, te ima maticne koju ti treba te nema, te zao nam je nemozemo naruciti, a ti skoro sve kupio djelove itd,itd ma zavrzlama samo takva. Ja sam kazem za sebe da nemam ni 50% znanja u ovoj oblasti kao neki na ovome forumu, al nisam ni duduk, e sad mozete mislit kako je ostalim ljudima. Automatski se postavlja pitanje pa zasto ne napraviti posao na ostalima. Pa samo na kalibriranju uredjaja da ti sve radi kako bog zapovjeda nekad bi covjek platio neznam kolko al koga da pitas? Pa zar nije tako?
    Mislim moze se o ovome pricati kolko hocemo al` da treba nesto takvo ja mislim da treba. Pomodarstve ili ne, svaka roba nadje svog kupca, samo ga treba uputiti.
     
  14. Nani

    Nani Komšija

    To je logika bagi sa kojom sam i dobio ideje. Problem meni su predstavjali ljudi koji nemaju zicu za bisnis i koji misle da su svi salabahteri u onom sto rade. Sramno je da sam ja svojim savjetima uputio ljude da kupe jedan te isti proizvod ili varijacije istog (ne bih navodio sta i gdje mada svi znamo) od BIH, Hrvatske, Srbije pa do Makedonije a da ta ista firma na moj upit oko saradnje nije bila u stanju da mi odgovori na mail.

    Prije neki dan sam brojao pm i kupce preko raznih foruma i iz grada, pazi sad ukupno je otislo 27 modela na moj savjet u BIH. Nek je prosjecna cijena tih modela bila oko 2000km, to je 54000 maraka prodane robe samo na podruciju BIH. Ne ulazim kolika je cista zarada.
    Ukupno na podruciju ex-yu 67 tih istih modela je otislo.
    Nevjerovatna je cinjenica da neki ljudi misle da su Bogom dani, i da posao ide jer svi znaju sta je to. Od tih 67 prodanih modela 5 ljudi je znalo i bilo voljno samo od sebe uzeti doticni proizvod, drugi su zeljeli ici na drugu vrstu matrice, opet znamo sta pod tim mislim.
    Kad sam im objasnio sta i kako, kad sam im rekao da idu i da pogledaju i na sta da obrate paznju, bila je druga prica.
    Trebalo mi je pola godine da dodjem do potpunih informacija oko profesionalnog ISF kalibriranja i da nabavim Colormetre i Spectoradiometre da bi mogao sam sebi da kazem od ovog momenta ovo je vise od hobi-a.
    Nadalje svaka recenzija na netu bilo koje audio/video komponente sadrzi jedan dobar dio nebuloza (necu da ulazim u razloge), medjutim za neke stvari se ne moze uzeti kao mjerodavna.
    Onaj ko iskonfigurishe Denon receiver u potpunosti za 2 dana, dobije jos jedan od mene. Da ne pricam da ljudi ne znaju pravilno postaviti omazu i spariti zvucnike sa receiverima, 99% ljudi misli da ce im zvucnici riknuti ako im je deklerisana snaga manja od snage receivera. Cak je i obrnuto. Ako receiver nema dovoljno snage, salje zvuk koji je distorziran i ostecuje zvucnicke membrane. Prica za neka druga vremena.
    Cinjenica da smo mi kao narod poslije rata postali snobovi u svakom segmentu jer babe kupuju x bravie za 4k maraka da bi se mogle hvaliti komsijama. Uzmi primjer htpc-a, nek ga neko i kupi i nek pusti neki originalni blu-ray ili mkv preko njega, i zbog ogranicenja pojedinih cipseta ne da nema 7.1, nego nema 5.1, dobija obicni dvokanalni LPCM. I dodje ti opet i kaze ja kupio 7.1 kucno kino a preko htpc-a mi samo 2 zvucnika rade.
    Ovo je banalan primjer, posto je ovakvih banalnih primjera jako puno zato smo tu gdje jesmo.
    Pogledaj samo anketu 14 ljudi bi bilo spremno dati novce za takve kalibrirane sisteme.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Sta te to cudi kada su trgovci kod nas i u okruzenju dojucerasnji piljari koji su se naklepali para pa glume gazde, ja sam poslao par mailova na par adresa sa upitom za cijenu pojedinih BR playera i niko se nije udostojio da bilo sta odgovori, malte ne kao da trazim donaciju ama debili sve redom.
     
  16. bagi

    bagi Novi član

    Apsolutno si u pravu sve sto kazes, i sto je najgore moze se o tome napisati roman "Kako se zajebati za svoje pare" :). Sto se tice "biznismena" opet prica za sebe. Rijetki su vlasnici/prodavaci koji ce te uputiti da za svoje pare uzmes najbolje, i da kupac i vlasnik budu zadovoljni, cast izuzetcima. A ono sto me najvise zainteresovalo iz ovoga sto si naveo je kalibracija citavog sistema. Npr. platis sve nekih X para i sta dalje, vjecito pitanje gdje sad ubost ovo :). E tu bi se moglo napraviti posla, uz dobru preporuku, a po svemu sudeci ima ces je, lagano posao po posao i eto ti imena i zarade. Ima nas svakakvih al` ja licno volim da mi sve radi kako treba, a sad sto moj mozak nece da svari sve informacije kako treba to je do mene, godine :), pa zasto ne platiti nekome da to uradi. Danas je neznam koji dan od kako sam kupio pojacalo, al ja svog denona jos nisam doveo do kraja, jer 90% stvari treba rucno dodjeliti a da nezeznes nesto drugo sto si vec napravio. Mislim da su davno prosla vremena pukni riblju kost na krov, kabl u TV i pritisni scan, i eto TV BiH i Federalne :)
     
  17. arafiz

    arafiz Guest

    cackajuci malo po netu trazeci opcije za kupovinu tv-a i kucnog kina nadjoh ovu interesantnu ponudu. jest da je ovo bilo prije nekoliko mjeseci zanima me da li je jos aktuelno i da li neka radnja ima nesto ovako u ponudi...
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Sad bi trebalo biti aktuelno sa novo otvorenom MobilMediom kod nas i sa Ronisom u Hrvatskoj. Javim svaki update.