Profesori, Informatika i ostale djelatnosti...

Discussion in 'Generalna diskusija' started by TopniK, Feb 5, 2006.

  1. san

    san Aktivista

    ama svi koji idu u MSETS mrze gimnazije p dude ako sta pocnes srati da ne mrzis ubicu te ;) hajde sto ti radis na tome ali ti ucis sve sto ti netreba i na kraju gimnazijalci upisu ETF umjesto nas :(
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma kakva gimnazija, zavrsis je i mozes raditi sve sto radis sa osnovnom... sranje skola... :D nikad se nisam ni sekunde pokajao sto sam upisao i zavrsio elektrotehnicku :) bar sam nesto u zivotu naucio :D
     
  3. san

    san Aktivista

    ni ja se nisam pokajao sto sam upisao MSETS gimnazija je za one koji neznaju sta ce pa imaju jos 4 god da razmisle ama jarane vjeruj mi vise naucim kod kuce nego u skoli osim fizike i matematike historije i gluposti naravno a sadasnji prof informatike je neki coban zna o kompjuterima ali radi negdje drugo pa nas jebe u zdrav mozak levat
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    jbg ja sam naucio na tezi nacin :(
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    jbg....
     
  6. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    Ne bih se slozio sa tobom! Gimnaziju ne upisuje neko ko nema namjeru da studira!

    Imao sam priliku, a i danas da sam u bliskom susretu sa osobama koje su zavrsile ETŠ, i nigdje ne vidim tu strucnost i steceno znanje!

    I samo kratki komentar na komentar da gimnazijali prije upisu ETF od učenika ETŠ! Bez uvrede, ono sto oni steknu znanje iz Elektortehnike i Elekotirnike se nauci na ETF-u za 2 sedmice!
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Gimnazija svakako nije za one koji misle studirati na tehnickim fakultetima. Ja sam zavrsio gimnaziju, sad studiram gradjevinu, i itekako sam osjetio sta znaci srednja tehnicka. Svakako ce netko sa takvom skolom isto osjetiti na pravu, politickim naukama, filozofiji i slicno.
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Ma dobro.I u pravu si i nisi.Nekad prije kad zavrsis klasicnu gimnaziju nisi nigdje mogao raditi,ako pritom nisi zavrsio i neki fakultet.Sada je situacija drugacija.Najvise para imaju oni koji nemaju skole i posao dobijaju oni koji imaju jaku stelu.Ja sam mislio da upisem elektrotehnicku,ali mi se nije dalo zbog njene lokacije.Upisao sam gimnaziju,jer nakon nje planiram na studije,najvjerovatnije negdje vani.Moze li se zamisliti covjek koji u danasnje doba ne planira da upise fakultet?
    Jer,kada si ponos generacije u osnovnoj od tebe se ocekuje da upises neku skolu sa jacom reputacijom,pa sam zbog toga izabrao gimnaziju i zbog toga sto mislim da ce mi dati jako opste znanje i da ce nesto ostati u ovoj mojoj tintari kada je napustim.

    I za kraj.Nijedna skola ne moze biti sranje.Ima ona egipatska poslovica:

    ''Bolje jedan dan u skoli,nego vjecnost van nje!'' ;)
     
  9. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    Hoces reci da je gimnazija dobar preduslov za faklutete tipa paravo, filozofija i slicno? Mislim da grijeses!

    Ja ne znam koliko si ti upucen u sistem treutnog skolovanja, ali postoje i usmjerenja u gimnaziji. Konretno mogu pisati o mat-info usmjerenju, gdje se radi npr. nacrtna geometrija, i vjerovatno steceno znanje bi ti pomoglo na gradjevini. Radi se kvalitetna matematika. Koliko znam učenici ETŠ nisu ni spomenuli integrale, a kamoli hi detaljnije radili!

    A htjeli mi to priznati ili ne, na vecini tehnicki fakluteta Matematika je osnov svega!
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Kad si zavrsio gimnaziju?

    U skolstvu se desila reorganizacija.Nije vise princip stare klasicne gimnazije.U prva dva razreda se uradi svo gradivo koje je prije bilo predvidjeno da se radi 4 godine.Onda u trecem razredu biras smjer:
    prirodni
    drustveni
    matematicko-informaticki
    jezicki
    ...

    ;)
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Neovisno od smjera, u gimnaziji ucenici dobiju naviku za ucenje, zbog velikog broja predmeta i puno teorije, dok tehnicke skole imaju puno zadataka.

    Zavrsio sam prije 5 godina, ali nebitno je to. Vidim na fakultetu(studiram jos uvijek) razlike medju studentima koji su zavrsili gimanziju bilo koju i onih koji su zavrsili tehnicke skole.
    Na pocetku, meni su svakako bolje isli "teoretski" predmeti iako ni u gimnaziji nisam nesto ucio.

    Uopceno govoreci, u gimnaziji se "buba", dok vi u tehnickim skolama, u skolu idete sa malom sveskom presavijenom u zadnjem dzepu na pantolama. :)
     
  12. 3125

    3125 Komšija

    Vratio si mi nadu :D ali bi mi opet bilo draze da sam u neku strucniju skolu otisao, ali je ista situacija kao sa žilom
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma


    istina :D a opremu za fizicko sam ostavljao u kabini kod dezurnog :D
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hahah, vazno je da dekan ima svoj CV tamo ;) Mocno tita mi :) I onaj dvogodisnji plan tehnickog odgoja i informatike. Ko da prirodne nauke studiras a ne informatiku.

    Jad i ocaj covjece. Znam da bi vam g00ze na liniji bile, al ja bi rekao ko je sta radio pa makar. Ako se vec javno zna kolika je donacija bila, napravis obracun, sta se moglo kupiti, i sta je kupljeno ;) I gdje kusur. I anonimno posaljes donatorima.
     
  15. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Dzaba pisete sve ovo, na forumu, mislim, nema niko da je ispod srednje skole, a mi sto smo vec upisali se mozemo slikat!
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Eh pa ja idem u srednju građevinsko-geodetsku školu, smjer arhitektonski tehnicar iako imam sada želj uda upišem FIT jer me građevina ne interesuje :| .
    @MafiaBoy: ne spominji mi nacrtnu jer znam kakve sam probleme imao prošle godine kada sam otišao an popravni i kakave imam sada sa njom :cry:

    @DogFather: ne mog use nikako složiti sa tobom da mi idemo sa presavijeno msveskom u džepu. Nema te šanse, štoviše mogu slobodno reći da je građevinska škola teža od gimnazije jer za razliku od nje nemaš stručne predmete i ne moraš ništa mozgati( osim matematike i ostalih predmeta) već samo štrebati što nije slučaj kod nas. Eh po koliko sati navečer ja ostanem da završavam crteže iz nacrtne i građevinskih konstrukcija(vjerujem da si upoznat sa tolikim radom i više od toga). Otac mi je pričao kako je zna odaoci sa faxa i crtati sve do sutra dok ne krene u školu, znao je da ne spava i po čitavu sedmicu od crtanja. Može se i po tome fay-u vidjeti da je srednja građevinska puno teža od gimnazije u svakom aspektu. Sretno ti sa fax-om jer ipak si ti izašao iz gimnazije i baš takvi postižu zavidne rezultate
    :wink: .
     
  17. zilo

    zilo Komšija

    Dog Father je u pravu.On misli na raju u Sarajevu.Udji ujutru u tramvaj i odma po izgledu znas ko ide u koju skolu.Napucane fufice sa Ilidze su u medicinskoj,sveska u dzepu ili prazna torba na ledjima masinska skola ili zis,pune torbe gimnazija...

    Vec smo raspravili oko gimnazije da se u trecem biraju predmeti u koje ces se udubiti i koji su povezani sa tvojim buducim zanimanjem.Da ti dodjes jedno mjesec dana kod mene u skolu,promijenio bi ti misljenje 100 %.Kad ti profa matematike da keca i pored njega nacrta tockice,koji znace da se ta jedinica kotrlja do avgusta.
     
  18. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ma znam ja to sve ko gdje ide i odmah prepoznam. Ali ne spominji mi keceve, vec mi je jednom zaključila odmah prošle godine zato št osam prepisivao, a i sad nije baš najbolje što se tiče matematike :cry: .
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    samiire FIT je dobar fax samo trebas malo uciti, ali redovno... ja sam sad druga, ali obnavljam.... posao pa ne stizem, inace dobar izbor..
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Nemate vi pojma šta je (kvalitetna) gimnazija. Tu se mora i iz istorije razmišljati ako hoćeš peticu.