Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Preko pik dostave kad radis narudzbu, mislim da dojmove nemozes niti ostaviti


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Moze se ostaviti dojam,ali je tako glupo osmisljeno jer taj dojam ide na naruceni artikal,a ne na profil korisnika.Tako da ako ostavis negativan dojam artikal se moze sakriti i nikada niko to nece vidjeti dok profil ostaje 100% povjerljiv.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Cuj to, pa artikal je od korisnika, kako ce dojam ici na artikal a ne na profil, nema smisla... Jesu ga skontali.
     
  4. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa ovo je izgleda odvojen dojam o dostavi. Ne o artiklu/prodavacu samom, i dalje moras istu proceduru proci za to?
     
  6. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Da dojam je o dostavi,ali mozes dobiti npr. keramicku plocicu u paketu jer bh posta ne dozvoljava otvaranje paketa pri preuzimanju i u tom slucaju ne mozes ostaviti negativan dojam na profil,a korisnik moze sakriti oglas.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Dozvoljava svaka brza posta otvaranje paketa ali prodavac mora reci da se to upise u nalog ili/i da se zalijepi posebna naljepnica za to,da postar odmah zna da je dozvoljen pregled paketa.
    Ja svaki artikal i koji saljem i koji kupujem insistiram da je dozvoljen pregled artikla...ako neko odbije,preskocim te prodavce,jer je to sumnjivo odmah.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
    Picoooka likes this.
  8. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    E vidis ja nisam znao za to i nisam trazio nikada otvaranje paketa jer mi je kurir jednom rekao prvo uplata, a poslije radi sta hoces sa paketom i sta god bude unutra ne zanima me.Mogao mi je kurir fino objasniti kao ti u 10-20 sekundi,ali nasa posla jbg.
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Meni je nevjerovatno da to nisi znao ali eto,bice da se ni ti nisi interesovao.

    To sto ti je kurir rekao stoji,jer nije bilo naznaceno da se smije otvoriti i tek kada platis,kada otkupis robu,onda sa svojom robom radis sta hoces.

    Ali za svaki artikal samo naglasis da se upise u napomenu u nalogu i to je to.
    Ja godinama ovo radim i nikakvih problema.


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  10. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ovo se odnosi samo na BH postu dok sam kod svih ostalih imao uvijek mogucnost da otvorim paket.Kako mi je kurir BH poste objasnio mislio sam da ne postoji ta mogucnost kod njih.
     
  11. DiabolicX

    DiabolicX Novi član

    Postiji nelogičnost i u najmanju ruku glupost po ovom pitanju kod njih,ako naručuješ artikl na ovu narandžastu opciju,,započni narudžbu" ne možeš ostaviti dojam prodavcu koji ide na njegovu profilnu stranu ( već ostaje na stranici pod ,,dojam" gdje se nalazio artikl) niti on može tebi ostaviti dojam kao kupcu,dojam možeš ostaviti ako ideš na ovu drugu opciju ,,kupi artikl",tada i ti prodavcu i prodavac tebi može ostaviti dojam koji ide na tvoju profilnu stranicu,milion dojmova sam kao kupac tako izgubio jer imam naviku da idem na ovu prvu opciju
    [​IMG]
     
  12. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja ako naručim od nekoga preko "Započni narudžbu" kada artikal dođe odmah kliknem i na kupi artikal da ostavim dojam.
    Trebali su to uvezati ali su očito nešto zajebali.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja vise niti trazim dojam niti ostavljam...obzirom da dojam vise nije relevantan,jer znamo da su ljudi sa 10 accounta sami sebi ocjenjivali i bildali ocjenee.

    Kod mene je 100% dojam a na olxu sam od osnivanja i sve je transparentno i nema muljanja ali kada prodam nesto,samo klikne da je oglas zavrsen i to je to.

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  14. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    OLX je uzas ljudi. Dojmovi ne znace apsolutno nista.

    Dozivii sam prevaru od lika, OLX dostava mi dostavila laptop, u paketu nema punjaca. Nije nista skupo, ali sve sam iskljucivo porukama komunicirao i prijavio ga.

    Nakon nerviranja i trosenja vremena s OLX podrskom, jedino sto oni urade je da ti kazu, eto prijavi ga policiji, pa ako policija nas kontaktira, mi cemo im dati licne podatke.

    Nisu cak ni blokirali lika, ma nista. Ja treba da idem na policiju radi punjaca od 10 KM, a oni ni da blokiraju korisnika koji u porukama priznaje da nije poslao, i faktički, da je prevarant.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zato najbolje gledaj svoj kanton i licno preuzmeš i provjeriš artikal.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Ajdin87 likes this.
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Samo kupovati od provjerenih prodavaca i olx shopova i naravno licno.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ljudi su generalno svi u nekom psihickom rasulu a na olxu kao da su najtezi pacijenti.
    Ja sam zadnji mjesec sa prodavcima bio dogovorio nekoliko kupovina ali niti jedna nije zavrsena.Stvarno ne znam sta se desava u glavama ljudi ali definitivno su neki teski psihicki problemi.
    Dakle dogovorimo se sve i kada treba da posalju artikal,tu staje i komunikacija i naravno ne posalju nista.
    Evo jucer isto dogovorio nesto,rekao lik danas doci da to zavrsimo,ja ga kontaktirao danas,ne odgovara mi na poruku.
    Prekucer me jedan zove nudi mi nesto,ja pristanem da pogledam,ni njega vise nema,ne javlja se.

    Otislo sve u K,ukratko.

    Dakle ukupno imam dogovorenih nekih 6-7 kupovina a realizovanih 0


    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Peodaju robu koju nemaju, ala nadrealisti. Isto mi se desilo prosle sesmice, curici ganjao lego kockice za rodjendan. Sve dogovorio, dao podatke, cekam dva dana brzu postu da bi mi javili da nemaju na stanju o_O

    Na kraju nasao na drugom mjestu, i to sam morao otici u magacin brze poste (euroexpres) jer prodavac nije naveo dostavu subotom.
    Luda kuca.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma nije ovdje to razlog,robu sam vidio na slikama...ovdje je problem u glavama ljudi,jer je polovna roba.

    Dakle ako su prodali nekom drugom,kazes prodao i vozis dalje...svakodnevno bude i ovih sto dogovoris pa prodaju drugom ali ovi mi pacijenti vise i ne odgovaraju na poruke a roba i dalje aktivno stoji oglasena.
    Ne kontam fakat...oglasis nesto,nadjes kupca i onda neces da prodas...teske bolešĆuge

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  20. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma ima i super ljudi, sve kako naletis.

    Ja neki dan narucio kuciste nisam ni gledao odakle, kad onda vidim - Šabac. Sve uredno stiglo, skuplja postarina od paketa.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk