Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Odgovaram ljudima danima na poruke i sad vidim da nije nijedna prosla jer nisam verifikovao broj koji je bio verifikovan. Poruka da nije verifikovan se pojavila jednom na sekundu. Sad mi se neko javio pita imam li igre koje sam prodao prije 5 godina
     
    Ajdin87 likes this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Debilana... Kupis auto, i cekas dostavu postom auto :D da ostavis dojam...
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakvi su ovi. Ne očekujem nikakvu garanciju samo da nisu neki pretvarati ili slično [​IMG]

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ima boljih ponuda na olx, npr "mobitel studio" lanac trgovina nudi za 835,a ima i po 800,samo ne znam kakvi su, ali novo vakuum sa garancijom. Ja sam kupio kod lika aramis iz Zenice, sve korektno, ali vidim sad nema na ponudi ovaj model.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Treba mi nešto do jedno 800 KM, iPhone 12 128G, S21 Fe i sl.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Preporuka za jednu OLX radnju koja nije online shop - Computer Discount (ComputerDisc profil)
    Radi jedan ciko koji se solidno razumije u svaku komponentu koju prodaje, kod njega uzeh Whiteshark tastaturu, dvije Intertech napojne, i par RGB ventilatora koji su mozda najjeftiniji od svih radnji u sa. Usporedbe radi, Ryzen 5600 kosta najjeftiniji 315, ali se mora cekati + dostava, kod njega 350, meni je nudio i neke popuste pri kupovini vise stvari. Imate garanciju i servis ako sta ne bude valjalo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    EL NINO CFC likes this.
  8. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ja sam prošle godine kod njega uzeo neki Eizo monitor, slučajno naletio na olx-u na radnju. Takođe sve preporuke za njega.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jos jedno lose iskustvo s OLX "radnjama"
    Neki BetaTech, 23.7. ih kontaktiram pitam imate li 5600G kaze 258 KM, iduci vikend kod vas.
    Prodje vikend, tece druga sedmica pitam kad bi moglo stici, kaze za ovaj ne garantujem kasni dobavljac, ali 314 KM moze biti kroz par dana. Rekoh koji ono bi to model kaze 5600G, kontam pa toliko kosta i u ofisl radnjama s garancijom, dostupno odmah :D
    Naravno, otkazana narudzba, da ne kazem da na oglasu pise cijena 232 KM.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Situacija je katastrofa, svi ovi svercerski "spam" profili imaju problem sa nabavkom tako da zavlace. Pitao sam jedno 10 prodavaca za neke komponente, svi isto govore, bit ce tad i tad... MOZDA...
     
    Reznor likes this.
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Nista novo nazalost :( vecina ih stavlja lazne cijene da bi u pretrazi bile najnize,a kada se kupac javi onda slijedi drama kod 99% OLX shopova iz RS-a
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited: Aug 2, 2023
    Reznor likes this.
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Može to olx lahko riješiti da hoće. Stave kao na ebay da imaš kupi artikal i da ti ga mora poslati. Već imaju onu integrisanu dostavu, samo je problem što je ona opcionalno, pa ti ublehaši isključe tu dostavu i onda drže stotine lažnih oglasa. Ovako da im naručiš a ne pošalju lahko bi znali koga treba odstraniti sa platforme. Međutim, oni plaćaju da budu olx shop i da promovišu oglase tako da olx zaboli briga za to.
     
    aNaToMiC !, Haker and Reznor like this.
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hvala, mislim da cu preko ovoga probati

    @zoi Upravo to, niko ne koristi ovu opciju OLX dostave, s druge strane nemas opciju da ostavis negativan dojam osim ako kupis nesto, a i to je opcionalno, mozes zavrsiti oglas bez toga.
    Pisu neke preporuke kako se ko fol zastititi od prevaranata, ono sto generalno svi znaju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Reventon likes this.
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam prije mjesec dana htio kupiti nvme preko jednog od shopova iz RS, isao preko olx dostave. Nakon narudzbe, tri dana prosla disk nije bio ni poslan. Prema izgovoru prodavaca, navodno kurir nije dosao da preuzme artikal, a ja bih prije rekao da je do nespostojeceg artikla.
     
    Reznor likes this.
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je nemoguće. Ako išta radi kako treba je ova dostava sa bh poštom. Kad god sam nešto naručio isti dan dodje notifikacijq da je preuzeto, sutra, najkasnije prekosutra kod mene.
    Evo baš nešto iz Doboja naručio, za manje od 48h kod mene.

    Nego ta varalica tvoja odbila narudžbu.

    Ne znam kakve su cijene hardwarea u hr i Srbiji ja bih se radije provozao nego peglao sa ovim polu varalicama

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ma meni ovo vec ne znam koji po redu, prvo je krenulo s onom gigom koji sve imaju, a nista nemaju, jos je eto regularna prodavnica ko fol
    Nego, svidja mi se ovaj computer universe, razmisljam pomalo uzimati AM5, umjesto da dajem pare na staru platformu, a ovo rodjaku ce potencijalno ici svakako :D
    Gledam najjeftinija AM5 ploca je 80€, ima i neka sa Wi-Fi sto meni bas dobro ce doci, ok ima i shipping, ali u odnosu na ovo kod nas djeluje dosta povoljnije, naravno ukoliko je pouzdano, jer se mora unaprijed platiti i cekati :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. chenta

    chenta Aktivista

    Ovi cungla lunga ''shopovi'' po piku sa milion artikala objavljenih i 7 dojmova za 3 godine ja tu ne gledam uopste niti shvatam ozbiljno. Nekoliko provjernih radnji je dovoljno i uglavnom se sve moze zavrsiti. A neke sitnije stvari koje ne podlijezu carinama npr. mis moze se povoljno izvana naruciti, ja sam uzeo glorious mis sa njihove stranice sa -50% popusta na cijenu. Postarina 10 dolara iz amerike.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    PCBest je bio u pitanju, mislio sam za njega da je legit al eto
    https://olx.ba/shops/PCBest/aktivni
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa ima ona opcija dostupno odmah, po tome filtrirajte. Ako je artikal označen tako, a nema ga na stanju, kliknes prijavi, odabereš kategoriju nema na stanju i prijavis ga, napises da ti je javio porukom da nema. Skinu mu tako oglase, ako mu se cesto ponavlja sigurno da ce neke mjere poduzet, jer nije ni njima u cilju to.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk