Prvi test 2600XT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by 5L4Y3R, Jun 20, 2007.

  1. Looney

    Looney Komšija

    kako god u moju mashinicu che da legne jedna 2600XT samo neka dodju ...
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Sad samo treba čekati prvi test sa oficijelnim driverima i vidjeti prave performanse.
     
  3. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

  4. iskusni

    iskusni Komšija

    To je super staro, i ja sam već davao link za to u jednom drugom threadu.
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    evo sad vidjeh na gecube stranici njihovu 2600xt kartu i stvarno bih je volio imati u svom kompu :) ima gddr4 memu :) 256mb,256 bit.jedino sto se meni nesvidja,bar kako mi se cini na onoj slici kada je uvecaj,jeste jefina,losa plastika na kojoj je iscrtana rubi..bar se meni tako cini ako je ono uopce plastika ali mislim da jest..jos kad bi bila jeftina kod nas ovdje valjalo bi :mrgreen:
     
  7. Looney

    Looney Komšija

    GeCube se uskoro mozhe ochekivati kod nas :)
    Ja sam svakako planirao 2600XT uzimati i mislim da che da bude GeCube sa DDR4 :D
     
  8. nomad

    nomad Novi član

    Bilo bi super za sve nas da ATI napokon izbaci nesto hvale vrijedno, samim tim bi i nVidia spustala cijene i trka bi se nastavila... :lol: nazalost ATI sem sto je pasivan ima i velikih finansijskih problema ... prema NASDAKu u debelom su "minusu" u zadnja tri kvartala a i dionice im slabo stoje... elem da netusim :shock: mislim da ce nVidia jos dugo biti i Best Buy i Grand Prix
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    256-bit internal Ring Bus Memory Controller

    To je ring bus, a stvarni mem kontr je 128bit

    I da, pogledajte DX10 performanse. Katastrofa :lol:

    EDIT:
    Nomad je nvidia fan ^^
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako nvidia napravi ubrzo nesto kao ati po pitanju izbacivanja audio signala preko dvi-ja, to ce biti fenomenalno (recimo 8600gts+manja cijena). to, single slot rjesenje, i odsutnost dodatnog napajanja su veliki plusevi za mene...
     
  11. nomad

    nomad Novi član

    Poz iskusni!
    Ma nisam nVidia fan, imam 2 compa u kuci (obadva vrte ATIja) i treci je u pripremi, samo sam realan..... trenutno je ATI "donji" :cry: i to vec dugo a kako stvari stoje to se nece skoro promjeniti
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kad Nvidia ponudi 8600GT za 99E, onda ce ATI biti donji, ovako je situacija vise nego dobra.
     
  13. nomad

    nomad Novi član

    Hmmm... mrvice za jedan ATI to su mrvice...
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gle, j**e se Atiju zivo hoce li Baha, ti ili ja kupit neku HD2600XT ili koju vec.

    Na OEM trzistu se ostvaruje ogromna vecina profita, a bas nek dan citam, ATI je ostvario i vise nego sto je planirao u zadnjim mjesecima.

    Ma koliko neki pricali da su zakasnili sa 2900 i 2600 karticama i kako je ATI truba zbog tog, ATI-ju to jako malo znaci.

    A vezano za 2600, cijena je fenomenalna. Mogucnostima tuce 8600 grafe uzduz i poprijeko, a nekima nece ni igrat ulogu sto je sporija u igrama od 8600. Ne traze konektor za napajanje.
     
  15. TequilA

    TequilA Novi član

    ati je uvjek zaostajala za nvdia a kako su krenuli ta tradicija ce se nastaviti :roll:
     
  16. nomad

    nomad Novi član

    Ta je prica malo vise komplikovanija od toga j**e se ATIju itd.... a budi siguran da znaci inace ne bi bili to sto jesu i ATI i nVidia, sto se tice prodaje i zarade neznam sta si i gdje citao ali danas uopste nije nikakv problem doci do tih informacija...
    evo par isjecaka...
    "Nvidia has gone from 158 million in sales in in 1998 to a projection of over 3 billion in sales in 2007. They have done this by using there good fortune in Video cards and now they are creeping into intels turf in mobo chip sets......."
    "...but whether AMD or Nvidia like it or not Intel will likely be the third major graphics vendor in less than two years...."

    Da neuzima vise prostor koga zanima evo link..
    http://www.megagames.com/news/html/hard ... call.shtml

    A sto se tice testova kartica na netu ima svasta, ima dosta sajtova koji "laziraju" podatke iz ovih ili onih razloga. Po mom misljenju ovo je jedan od respektabilnij sajtova za te stvari....pa ko voli..
    http://www.extremetech.com/article2/0,1 ... 119,00.asp

    I za kraj ATI vs nVidia ce je jos dugo ostati otvoreno pitanje (i bolje za nas da je tako), stvar je ukusa i navike.....
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ponovi gradivo iz R300/350 vremena...
     
  19. TequilA

    TequilA Novi član

    to ti gledaj meni nije potrebno da zivim u proslosti i starom kamenom dobu :roll: ja ti kazem situaciju kakve jest sad a to tvoje gradivo za mene je opet nvdia rulao
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa sto se onda pozivas na "kameno doba" :?: :roll:

    @iskusni:hebemu ja se bas ponadao da je 256 a ono truba ko i kod nvidije :evil:
    ali ima ona itekako svojih prednosti jos kad bi i cijena bila prednos valjalo bi.a mozda ce i biti nisam bas upucen :wink: