Prvi test 2600XT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by 5L4Y3R, Jun 20, 2007.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    ja se slažem sa takvim mišljenjem recimo pošto je danas jako jako puno google-stručnjaka... to i moja mater može biti.

    pogledaj samo koliko se gigabyte-a preporučuje... quad core i odmah na gigabyte mbo od 100€ - generalna preporuka ovih dana.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni presudan faktor je user-review, ma sta god da kupujem. Znaci ako na raznim forumima citam da su ABIT ploce lose, raja se zali na probleme - onda je i ne uzimam, iako me trgovci u 3 razlicite radnje ubjeduju kako je ABIT zaakon. Ali sto se tice benchova, jbga, nece sad svako od nas postavljat na ovaj forum svoj Doom III, 3D mark, Bioshock itd. score, nego fino odes na stranice gdje su ljudi testirali kartice i vidis sta je koliko jako/slabo. nadam se da razumijes sta zelim da kazem..
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uvijek ce bit nezadovoljnih kupaca, bez obzira kakve komponente bile.

    S druge strane, ako danas "svi" preporucuju gigabajt ploce, to ne znaci da su dobre.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Vedo, to je OK, kad cujes da se neko zali na tu i tu plocu ili ne znam ti sta. znaci da je on kupio SEBI, i da je LICNO ISPROBAO. ali neko ko radi testove hardware-a, to radi SAMO zato sto je PLACEN da to radi, i on ti moze plasirati sta god hoce. takodjer, otkud ti znas, da u jednom 3DMark-u nije nastimano da NVidia daje bolje rezultate od ATI-ja??? Po meni, rezultati testova na netu uopste ne moraju biti presudni za kupovinu nekog uredaja, vec samo licna iskustva ljudi (koja opet ne moraju biti 100% tacna). Takodjer, vecina testova koja se danas radi, ne radi se na konfama kakve mi imamo, nego su to manje vise, da ne kazem idealni compovi, ali su jako dobro prilagodjeni testovima, i mi u praxi ne mozemo ocekivati takve rezultate. Kao sto se desava sa ATI-jem, isto to se desava sa AMD-om. Ja u compu imam Athlon 3000+ AM2, clockovan na 2,43GHz, i zadovoljan sam njim. Koliko mogu vidjeti, Intel se sa svojim Core2Duo i Quad procesorima vratio u doba Prescotta, koji se grijao ko furuna, tako da za svaki takav procesor moras dati najmanje 50KM za dobar cooler, a Intel je u startu skuplji od AMD-a, pa to onda tek ispadne skuplje, sigurno 100 i vise maraka. slicno to radi IT computers u Bosni :oops: . kod njih je comp skuplji u startu 200 pa i vise KM, ali navodno imas garanciju 3 ili 5 god, ne znam tacno. pa dat cu ti i ja toliku garanciju, kad mi za comp das 200 i vise km, od normalne cijene. Siguran sam, da bi AMD bio bolji od Intela, kad bi bio skup kao Intel. Zasto sam neke ovdje nazvao bolesnicima? Ne da se nekome rugam, ali mi je jednostavno krivo, kad dodjes traziti savjet, a zelis kupiti neku grafu, i onda ti dodje jedan takav, i da ti link koji vodi na test te kartice vs neka druga, umjesto da ti kaze, moj jaran, ja, moj dido... imamo tu graficku, tako i tako radi, tu joj je mana, ovdje je extra itd itd. Pozz
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Buraz de to malo u pasose stavi da lici na nesta, drugo poceo si pricati o grafici pa te prenjelo na AMD i Intel procesore, pa na samaricanski IT computers.

    Testovi na netu itekako imaju znacenja, ako stotinu web stranica kaze da je FX serija propast vjeruj mi da je tako, zato obidjes par sajtova i vidis da svi imaju isto misljenje (naravno relevantni sajtovi).
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    LoL, eno sad nisu tačni testovi na netu.
    Hajd nekad se zna desiti kada testiras dvije komponente slicnih performansi pa da na jednom review-u prevagne neka kopmonenta, a na drugom druga.
    Ali zato pogledas mali vise review-ova i uvjeris se koja je bolja.
    Naravno, kada se radi o grafičkim karticama, ne gledas uvjek na performanse, nego i na zagrijavanje, buku hlađenja, potrošnju električne energije itd... Sve zavisi šta ko preferira i na kraju nije problem odrediti šta ces kupiti.
    I oni kad dobiju neku komponentu, to se ne testira na "super računarima" :smt003 , nego se testira na komponentama koje su svima nama vecinom dostupne.
    Gotovo u svakom review-u piše testna konfiguracija.
     
  7. Riddick

    Riddick Aktivista

    Vedo sto se bezveze upustas u diskusiju s kolinsb koji je imao 1 post na forumu :? Njegov post je pun subjektivnosti i blago receno gluposti... Moze nas zvati kako hoce ima banana za to :mrgreen: "Pusti ga" pa nek sakupi love i za ATi 2900XT, a ubrzo ce trazio i neku zastitu od buke :smt005
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    rofl... sva sreća da se svi inteli prodaju u tray pakiranju, a preskot i c2d su 2 različita svijeta iz 100 razloga.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da a po meni je intel sa c2d procovima uradio ono sto amd sa xp serijom prije par godina.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    wtf? daj ne lupetaj bezveze...
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sta ti nije jasno?? Nisi nesto dobar?
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    @dmr
    ne volim da se uplicem u tudja misljenja i da ispravljam svakoga ali stvarno bi trebao da ili pojasnis ono sto si rekao ili da prosetas do roflmao sekcije ;)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa mislio sam da kazem upravo ono sto sam reko. A ako bas ne razumijes onda nemam rijeci :)
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Lakse malo. Ovakvi stavovi nikud ne vode.
     
  15. insekt9

    insekt9 Aktivista