Prvi test 2600XT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by 5L4Y3R, Jun 20, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vec jeste. povoljnija je od 8600GT/GTS...
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    :smt038 super i cijena jeftinija mislim da je za mene isplativije i bolje kupt 2600xt :smt038
    i da jesul to inostrane cijene i kakve se ocekuju,ili ce biti cijene u BiH :?:
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sumnjam da ce kod nas jedna HD2600XT 256MB biti tih magicnih 99E...
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Ja bi samo kupio onu Gemini kartu, ovo ostalo me ne interesuje jer je ispod 8600GT koja ima performanse otprilike u rangu moje karte. Kad bi samo kod nas bila gemini karta za 400 KM. hmm :roll:
     
  5. nomad

    nomad Novi član

    Nece naravno a evo i potvrde...

    Sapphire HD2600XT dostupna za 110 eura ... by ITX.ba

    Sta kazu drugi...

    "ATI HD 2400 i HD 2600 gube od Nvidia-e

    Ali dolaze sa boljim cijenama

    Sve verzije ATI HD 2400 će izgubiti od mnogo veće Geforce 8400GS ili Geforce 8500GT kartice bazirane na G86 jezgri.

    U isto vrijeme Radeon HD 2600 generacije će izgubiti od Geforce 8600GTS i GT kartica jer su performanse Nvidia jednostavno bolje, u nekim slučajevima i puno bolje.

    ATI će pobijediti Nvidia-u sa nižim cijenama ali mi ipak predpostavljamo da će ATI izgubiti veliki dio retail prodaje od Nvidia-e, jer krajnji korisnik želi više performanse.

    Čak i sa ovim nižim cijenama, izvori bliski ATI-ju tvrde da će DAAMIT ipak moći zaraditi novac na ovim proizvodima. Na taj detalj ćemo morati sačekati i vidjeti kad se sve slegne. "
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa kod nas će ove kartice najbolje ići jer su jeftinije od 8600GT i ATI ovo jeftine karte nije ni mislio stavljati u direktnu konkurenciju sa 8600GT.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa to je otprilike cijena koju su i najavljivali.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, ali za HD2600XT. 99€ su rekli. No dobro, tek su dosle.
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    Product Price Competitor
    Radeon HD 2600 XT Gemini $189 - 249 GeForce 8600 GTS
    Radeon HD 2600 XT GDDR4 $149 GeForce 8600 GT
    Radeon HD 2600 XT GDDR3 $129
    Radeon HD 2600 Pro $89-99 GeForce 8500 GT
    Radeon HD 2400 XT $79-89 GeForce 8400 GS
    Radeon HD 2400 Pro $59-69

    1€=7kn jel' tako?
    762kn : 7 = 108,85€

    Cijena odudara za 9 $/€ .
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  12. iskusni

    iskusni Komšija

    Ti su skroz profulali :mrgreen:
     
  13. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    Izgleda da nece biti isplativa nabavka ovih ATI-jevih kartica kod nas za bilo koga ko se igra na racunaru... Stvarno sam se nadao da ce biti nesto od ovih kartica ali ipak najvjerovatnije uskoro kupujem 8600GT u Genelecu za 280KM.
    BTW stvarno me zasmijava ovaj sufiks "PRO" uz 2400 kartice.
     
  14. iskusni

    iskusni Komšija

    Jesi li pogledao DX10 performanse mid-range serija? Smeće, pravo smeće. Bolje dodaj koju markicu i kupi x1950pro.
     
  15. 5L4Y3R

    5L4Y3R Novi član

    U pravu si... Ma ne znam ni ja, najradije bi saceko slijedecu generaciju grafickih ali mi je proc zastario, a graficka AGP pa moram kupit nesto. Mozda uzmem x1550 za 120KM dok ne izadje neka grafa koja radi kako treba sa DX10 :lol: A stvarno bi volio igrat Crysis na DX-10 sa barem medium detaljima mmmmm
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    Sačekaj sljedeću generaciju i do tada prodaj komp i sakupi para. Onda kupiš novi ;)
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hmmmmm nikako mi nije jasno, sto svi ovi, koji ovdje pricaju ovoliko, vjeruju svim testovima na netu. da li je ikad iko od vas pomislio, da su ti testovi samo marketinski trik??? je li iko kupio tu karticu, i iznio svoje utiske igrajuci igrice na njoj?? koliko vidim nije. oni koji hvale nvidiju, nikad nisu ni probali ati, a toliko ga kude. to su za mene samo bolesnici, koji previse vjeruju kojekakvim testovima, i koji su 100% ubjedeni da to u praxi mora biti tako. ja trenutno imam NV7300GT, i sad cu je zamjeniti za GeCube ATI2600XTD4-G3.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator


    Sta to nas boli qrac :twisted:
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    @vedo... bolit će te kad ti počnem brisat ovakve postove.

    @kolinsb... 7300gt je low-end grafa i 2600xt će predstavljati upgrade, ali osobno sam probao valjde sve grafe na tržištu i ati ima puno više modela koji nisu po mom ukusu (na žalost danas se god grafičkih više ne radi samo fps-ima).
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    On mene/nas naziva bolesnicima, pa ja njemu istom mjerom (malo blazom doduse) ;) Sta trebam, kupiti 2600 i 8600 pa kuci fino odvrtit koji bench i tako skontat koja je bolja i onda onu slabiju u kantu? :roll:
    Ne kazem da vjerujem svakoj stranici, al ako na 9 od 10 stranica testovi pokazuju da je npr.2600 bolja - onda cu je i uzet.