PS3 ili Xbox 360 Premium - Ebay

Discussion in 'Igre i konzole' started by sgtPepper, Feb 18, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako si mozes priustiti da ponekad kupis originalnu igru, i ne zelis da brines o eventualnom kvaru konzole i buci koju stvara, onda preporucujem PS3. Ako te isto tako ne privlace ekskluzivni naslovi na PS3, onda ti se Xbox vise isplati.
     
  2. gilla

    gilla Aktivista

    ja fallout nagurah 80 sati a jos ga nisam zavrsio.Uncharted sam presao 4x svaki put po 10,15 sati zavisno od tezine sad guram 5 put na crushing tezini na pola sam igre nekih 10 sati znaci ukupno oko 20h.Igru cu nagurati nekih 60,70 sati.

    GT kad izadje moci ce se mjesecima igrati pored uvijek dugotrajnog single trebam li napomenuti da ce igra imati i mp.

    Killzone 2 u februaru kupujem pored single od nekolka puta po 15h tu je mp neogranicen,godinu,dvije,tri.....

    resistance 2 isto kao i killzone.
    Pes i fifia pih,online mozes slobodno igrati do naredne verzije,normalno prije ga prodas i povratis kesa.

    Fino karticu i pravac na ebay,shopto,game...imas naslova od 20-80KM,naravno ako te nesto en sprecava u tome.

    Igre uvijek mozes poslije prodati il zamjeniti tako da je smijeno govoriti o isplativosti originala.
    Kad se samo sjetim sta sam novaca dao na ps2,pc pirate....al dobro druga vremena bila.
     
  3. salecar

    salecar Novi član

    Buka mi nije problem, problem je tih skoro 200 eura, iako ja necu dati pare, opet mi je crnjak. Od igara najvise volim RPG, a onda sve ostalo. Imao sam ps2, i psp, oboje me je zasitilo, premda sam se bjesomucno igrao. Gledao sam po nekim site-ovima da su igre na ps3 dobile dosta vece ocjene, ali isto tako ima dosta igara koje ce izaci za obje konzole.
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    RROD - popravak 80 km

    PES 2009 ps3 - 110 km :lol:

    Salu na stranu, imam 22 godine student sam, radim honorarno, roditelji mi imaju osrednja primanja. Da dajem po 130 km za igru koju cu igrati par sati u 5 dana mi je stvarno apsurdno, da ne kazem debilno (za moje uslove). Hajde shvatam kad neko bas ima dobra primanja pa sto ne bi izletio koju markicu vise. Pogotovo ako mu je to jedna od jedinih razonoda u zivotu ali ovi sto kupe PS3 pa godinu dana igraju 2 ili 3 igrice mogu da pjevaju borbene... One su njima davno isfurale, ma kakvi god to naslovi bili...PS3 kao konzola je stvarno vrh, nema dalje, da sjednes na guzicu i places ali...
     
  5. Lamagician

    Lamagician Komšija

    carina ce te garant zakacit, troskovi transporta nisu ni mali. u svakom slucaju pogledaj http://www.computeruniverse.net . Mozes kako drzavljanin druge drzave izbiti njihov (njemacki) porez, platiti regularno carinu i pdv i imati xbox 360 opet po nekoj pristupacnoj cijeni. A opet na kocku, mozda i ne platis carinu :)
     
  6. gilla

    gilla Aktivista

    pazi,isto student ne radim(jesam ljetos malo honorarno)istina imam od stare rahmetli penziju ali pored skolarine od 2000 godisnje raznih drugih troskova i obaveza ne ostaje tu bog zna sta puno_Od starog nemam vise obraza traziti novce sem bas u nekim situacijama al za igre ne.

    Apsolutno mi nije jedina razonoda u zivotu ali sjednem tu i tamo poigram pogotovo kad ne ostaane kesa taj mjesec za izlaske.Mjesecno skoknem na 1 eventualno 2 partyja i to je to ostalo sa rajom provedem,nekad na termin.....donedavno i sa ljepsom polovicom :D .

    Koliko vidim problem kod tebe je sto ne shvacas bas igre kako treba(ali i velika vecina).
    Nema poente otici nakupovati nekoliko pirata doci kuci malo ih isprobati i to je to.I ja sam nekad odem na ciglane na kupim sedmicno 5,6 igara svaku pomalo probam onda sljedece opet tako.
    Tako se igre ne kupuju drugo je sto su nas pirati izoblicili.Ne moras svaki mjesec imati novu igru koja izadje.I nije borbena iigrati neku igru pola godine,godinu.Pitaj raju koja igra online na ps3,pc,360....Mislis da bi danas neke igre bile popularne radi single kao cod,warcraft i sl.
    Ne,ja ti garantujem kad bi poceo igrati fifu online il pes na ps3 ne bbi dugo imao potrebe za kupovinom nekih igara.jer igra sa ljudima je uvijek drugo iskustvo.

    kao sto napisah gore imas net da izbor igara,svake sedmice imaju razne akcije za igre gdje mozes nabaviti original na trecinu cijene u odnosu na ove ovdje.

    Borbena je prosipati pricu trica je sranje ko ce dati 150 za igru koju cu odigrati za nekolka dana.

    Uostalom imas alternativu u obliku 360,vecinu ima naslova kao i ps3 sem exkluzive.
     
  7. SOLID

    SOLID Novi član

    Pirate igrati na Xbox 360 treba zaboraviti, barem ako zelis ikad odigrati online multiplayer igricu (sto je zapravo glavna fora kod Xbox-a, a ne mozes raditi ako pokupis ban). Inace imas poprilicno ponuda za igrice na net-u koje su koristene i u dobro stanju (za nekih 30-45 KM), sto je po meni skroz ok cijena, pogotovo ako imas nekoga u austriji/njemackoj ili sl. uvijek ga mozes upilati da ti uzme Preowned igre preko Amazona. PS3 igrice su nazalost i dalje 20% skuplje od Xbox-a, a zbog par exclusive naslova poput MGS i GT-a se bas i ne isplati uzimati konzolu (cak i FF XIII izlazi sada za Xbox, Ace Combat, Armored Core, nekad excluse PS igre sada su presle na Xbox). Pored svega jos imas ogroman izbor arcadnih i kojekakvih ludjackih igrica na Live Marketplace-u. Sto se tice kvarova, imas 2 godine garancije, a cuo sam da su u zadnjim verzijama X360 rijesili probleme sa kvarenjem. Ugl. X360=Za manje novca vise zabave, sto ne znaci da ne trebas sebi kupiti PS3 ako imas love ;)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PS3 igre su jednake cijene kao one za X360 tako da ta informacija nije tacna. Nadalje, NOVE igre se mogu naruciti preko neta za 30-tak KM, tako da davanje 100 i kusur maraka za igru isto tako nema smisla. Ne treba ti nikakvo poznanstvo/familija da bi jeftino nabavljao originale. Btw upravo zbog tih vrhunskih ekskluziva i vrijedi imati neku konzolu, jer vecina naslova pisanih za Xbox se pojavi za PC prije ili kasnije. Arkadnih igara imas i na PSN-u i to u jednako kvalitetnom broju.
    Ima i stara narodna poslovica - "nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino". :wink:
     
  9. SOLID

    SOLID Novi član

    @NBZ

    A gdje se mogu nove igre nabaviti za 30 KM?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sendit.com - stavis funte kao primarnu valutu. ne nose sve igre tu cijenu, ali evo recimo one koje se mogu nabaviti za maksimalno 35KM sa besplatnom postarinom:

    Battlefield - Bad Company
    Buzz! Brain Of The UK
    Colin McRae: Dirt
    Dead Space
    Devil May Cry 4
    Ferrari Challenge
    Fight Night Round 3
    Golden Axe
    Haze
    Lego Batman
    Little Big Planet
    Metal Gear Solid 4: Guns Of The Patriots
    Mirror's Edge
    MK Vs DC Universe
    NHL 2K9
    Oblivion - Game Of The Year
    Overlord: Raising Hell
    Race Driver: Grid
    Ratchet And Clank: Tools Of Destruction
    Singstar Queen
    SOCOM: Confrontation
    Tomb Raider: Underworld
    Uncharted: Drake's Fortune
    Virtua Tennis 3


    Dosta zabave u svakom slucaju.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    MGS 4 za 35 KM :shock:
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Aha, Platinum izdanje sa svim patchevima koji su izasli do masovnog "stancovanja". Toliko o ovih 129KM koliko vidim po lokalnim radnjama. :lol:
     
  13. gilla

    gilla Aktivista

    Baha je li sigurno sendit salje u BiH???Posto sam gledao i nisam nasao da vamo dostavljaju a na upit nikad ne odgovorise......

    BTW.da napomenem,game.co.uk,shopto.net,global.ebay...odavde se 100% moze naruciti sa dostavom u nasu lijepu.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Svejedno. Game.co.uk je tu negdje sa cijenama, pa kome ne upali shipping sa sendit-a moze probati to. Treba mozda iskopati i neki sajt iz Kanade koji se bavi tim stvarima jer je trenutno najisplativije kupovati stvari kod njih...