PS3 ili Xbox 360 Premium - Ebay

Discussion in 'Igre i konzole' started by sgtPepper, Feb 18, 2008.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Imam priliku da uzmem jednu od ove dvije konzole na ebay.at (Austrija). Poštarina je veoma mala, iznosi oko 10-20€.
    Xbox 360 Premium mogu da uzmem za 200 €, dok PS3 (40 GB HDD) mogu da uzmem za 300€ + poštarina, naravno za obje konzole.
    Znam da rizik postoji, ali kako se kaže "ko ne rizikuje, taj i ne dobije" :) Uglavnom, prodavači imaju > 95 % feedback, tako da je to, valjda, sigurno.
    Eh, sad, je glavno pitanje. Znam da je bilo X tema tipa Xbox 360 vs PS3, ali morat ću opet postaviti. Xbox 360 premium bih uzeo iz ovih razloga :

    1. Jeftiniji
    2. Više igara
    3. Što Microsoft stoji iza njega

    PS3 :

    1. Jači
    2. Dugo će se zadržati na tržištu
    3. Poznatiji u BiH (servis, ako se, ne daj Bože desi kakav kvar ...)

    Šta vi mislite ? PS3 za 300 € ili XB360 za 200 €. Napominjem da su obje konzole gotovo nove. Da li bih imao dodatnih troškova ? Mislim na neke eventualne poreze, carine ...

    Hvala unaprijed na odgovoru ...
     
  2. GW

    GW Moderator

    Ja sam uvijek za PS3. Ako misliš da sad ima dobrih igri na xbox-u, razmisli samo kakvih će biti na PS3. I sam znaš da je box puno kvarljiviji od ps-a. Ja ga ne bih ni novog kupio, kamoli polovnog. Ne znam baš koliko ti se isplati uopće uzimati ovako. Ako će te polovna konzola izaći oko 700 km(mislim na ps3), a novu u nas možeš kupiti za 900, ja bih radije novu.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    10-20€ postarina na PS3 paket i tezinu? :lol:


    Gameboy cartridge postarina iznosi 4funte za BiH pa ti skontaj.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    PS bolja konzola, kvalitetnija bez igara i bez ikakve mogućnosti piraterije za sad.
    Za box samo obrni.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    imho velika prednost xboxa je što se dobro snalazi na "kućnom" lanu kao media center, tj. sve se može kroz njega voziti + linux i tako te stvarčice. znači ako ti tako nešto treba, onda uzmi i to u obzir.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    :D Zisko, to moze i PS3.
     
  7. reni90

    reni90 Aktivista

    ps3 mozes samo orginal igrice igrati dok na xboxu mozes kopije, pa ako ti nije problem dati 80KM za igru....
     
  8. GW

    GW Moderator

    Kako te nije stid to reći? Znaš li ti da je piraterija zakonom zabranjena?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Nema veze, kupio xBox fura se na Gears of War i Halo, dok su navedene igre ludnica u MP-u. Sinurno nece sjediti i ubijat po 200h na RPG naslovima.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Nedo Bog nikome... :smt003
     
  11. Esh

    Esh HWB

    pa velika je vjerovatnoca da ces imat dodatne troskove zbog carine, a trebas se nadat da ce i u transportu dobro postupati s tim paketom.

    ipak, ako hoces da pokusavas, radje idi na ps3 varijantu zbog dobro poznatih problema sa xbox 360. kupio xbox 360, rrod-odo, nisu ga htjeli popravit bez znacajnih troskova s moje strane. je l to taj argument "microsoft stoji iza njega"?

    i de nek jos neko napise da za ps3 nema wareza..
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Problem je što PS3 ima trenutno samo dvije igre koje bih ja odigrao.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    1. relativno gledajuci da. ako zelis iste funkcije kao na ps3 doci ce te mnogo skuplje.
    2. od kojih 90% postoji i na PC-u ili ce se jako brzo pojaviti.
    3. bezvezan razlog. pogledaj pod 1. i 2. zasto to ne valja, a jos ti taj isti MS nece uvaziti garanciju jer se nalazis u BiH.

    ako ti roditelji finansiraju zabavu onda je ovo bitna stavka.

    syss - linux i xbox bas i ne idu pod ruku. jebo sve te hub i streaming opcije u oba slucaja - zelim da ubacim medij u konzolu i da ide bez problema.

    sulu - mene je nekim divnim cudom (ili se neko zajeb'o na carini) carina na PS3 iz Kanade (8kg paket) dosla samo 6E. :lol:
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Ne znam da li za igre ima bas taj "zakon" ovde,nacuo sam da ga bas i nema..
     
  15. reni90

    reni90 Aktivista

    ne razumijem, hoces da kazes da se mogu nabaviti i kopije koje rade?
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jest da neće morat svako dva mjeseca nadograđivat PC da bi mogao igrat te igre kako treba.
     
  17. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Slažem se da je onaj 3. razlog za xbox bezveze. Znači li to da PS3 nema mogućnost *khm*čitanja kopija*khm* ?
     
  18. GW

    GW Moderator

    Naravno da nema. Zasad.

    Igre,softver,muzika... sve je to krađa. Šta misliš kako policija ima ovlasti da plijeni hiljade diskova sa auto pijace?
     
  19. bagi

    bagi Novi član

    Samo da znas da se sve carini preko 200KM, ali isto tako postoji mogucnost i da te neocarine, njihova volja, kako ustanu taj dan, provjereno. Primio sam par paketa iz USA preko 200KM i nista, iz nekog razloga.
    Drugo sto se tice postarine za paket, nije isto ako paket dodje DHL-om ili UPS-om, ovo znam 100% jer malo malo pa mi nesto dodje iz dijaspore:) UPS-om kutija 16Kg - 20KM, DHL-om OMG cijena.
     
  20. Amash

    Amash Aktivista

    Finansirali ti roditelji zabavu ili ne, ovo je jako bitna stavka(barem kod nas i barem za mene). Trenutno radim, imam iznad prosjecna primanja, zivim na ocevoj kasici(oceva volja zato sto studiram), nemam nekih velikih izdataka sa strane.... i "ovo" mi je glavni razlog zbog kojeg ne uzimam PS3. Drug, jednostavno mi se ne daje 100-200KM mjesecno za igru-dvije koje cu igrati par sati/mjeseci i potom je ostaviti sa strane da skuplja prasinu. Radije ne igram nista.

    p.s.
    Neka se ovaj post ne shvati kao propagiranje wareza.