Quake Live

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Jul 20, 2008.

  1. RaP

    RaP Komšija

    hm jedna rječ QuakeCon gdje je uključen i Quake Live e kad to CoD4 barem 50 % postigne da se organizira nesto kao QuakeCon za sve one što možda neznaju šta je ukucaj u google QuakeCon :)

    Hm ja sebe nesmatram CoD4 skillerom a niti Q3 skillerom ma niti i jedne igre a vjerovatno nisi ni ti ali opet dovoljno je igara da ljudi izaberu ono što im odgovara

    PS vjek trajanja CoD4 je još par godina ( u najboljem slučaju ) dok se Q3 igra od 1999 godine
     
  2. Elegance

    Elegance Aktivista

    Ok ti si upravu, svako za 36 sati moze naucit igrat igru i igrat kao onaj sto igra 2god , jer cod4 nije skill igra :smt058 . Dosta ovog offtopica.
     
  3. RaP

    RaP Komšija

    E jbg ode ovo daleko nekažem ja da nema skilla u CoD4 ili CoD serijama nego kažem da se brže skill nabija u Cod-u nego recimo u Q3 ili Ut-eu.
     
  4. Elegance

    Elegance Aktivista


    Necemo dalje? I sam znas sta si rekao...


    Sry ali sam moram odg.
     
  5. RaP

    RaP Komšija

    E ovako uzmi lika totalnog nooba za CoD 4 i Quake 3 daj mu dva dana u CoD4 če više postič što se tiče skilla a u Quake 3 još uvjek če kontat zašto su stavili grenede launcher u Quake 3 i zašta on služi za 15 dana u CoD4 če se več "osječat" kao na svome dok u Quake 3 i dalje konta zašto ima grenade launcher. Za mjesec če biti kao ono ja sam dobar a u Quakeu če možda tek skontat zašta slući grenade launcher.

    CoD4 je optimizirana igra da se svi mogu prilagodit i u roku 1 godine ( možda manje ) konstatnog igranja postaješ " skilled " igrać dok u Quake 3 za godinu dana tek naštimaš rail aim u igri a da negovorimo o rocket i circle straif jumpovima.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    koliko si dugo igrao Q3 ili QL?
     
  7. Talnay

    Talnay Aktivista

    Heheh, RaP je dugogodisnji igrac UT-a, al i Q3, jer su to nekad bile najigranije MP igre na nasim serverima. Vec me nostalgija hvata za starim UT-om... Prava raja i pravi igraci...
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Tema ljudi, tema. Slobodno otvorite temu fps, pro gaming, teamplay itd. Nemojte se stidit, odnosno meni ovdje praviti dodatno posao za brisanje postova van ove teme.
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    Q3 od 1999 doduse samo lan i botovi tako da se tako nemoze covjek istrenirat nista onda kao sto rece Talny preso na UT ( neka raja sa HW je igrala aktivno UT)

    A QuakeLive jos od beta verzije dobio sam ključ među prvom turom ( januar 2009 ) kad su se djelili.

    Kao sto rece Enis tema je Quake Live za informaciju sa paketom 5G ping je na DE serverima 100 što za i Q3 nije baš bajno
     
  10. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    da na 100 se osjeca kasnjenje, samo vecinu vremena meni ne prelazi 70 na njemackim serverima.
     
  11. RaP

    RaP Komšija

    hm sa 5g paketom koji ti je modem ?

    Koji ti je nick u QL
     
  12. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    speedtouch, bihnetov u bridge modu. kinpin nick.
     
  13. RaP

    RaP Komšija

    hmm kako meni uvjek 100 nekad 90 jesi mjenjo sta u modemu ?
     
  14. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    nisam nista osim sto je u bridge modu.
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    Hehe nevidi ovo jasta nego nostalgija bilo je dobrih noci na UT-99 i dobre raje CTF The Face :) budi sjecanja.
    Samo da se zna Q2 je bio prvi server koji je bihnet podigo Q2 dm a kasnije i CTF poslje jedno 1000 mailova od mene i tadasnje raje ( babushaka,guivarsh,alijica, iridius itd.) joj kad se sjetim onog crapling hook ( mislim da se tako zove )

    Nista onda opet tragat za solucijom ili preci u jaci paket :)
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nece ti jaci paket pomoci da smanjis ping. 2048kbps je vec dovoljno brzo da ne pravi lag.
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    thnx na informaciji znaci opet googlat :)
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa nemas tu sta guglat, jednostavno ne moze biti isti ping sa dvije razlicite lokacije. To ovisi od srece, otpora zica (udaljenosti od centrale), trenutne veze ISP-a sa serverom...
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    znam ja to sve ali uvjek ima nesto da se smanji barem za 10 ms :)
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Yeah, right.