Racunar ledi

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Jul 7, 2014.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Sa dvije napojne se identicno ponasa. Ova napojna koja je u racunaru , radila je sa 8500GT , core 2 duo E5400 , 2GB DDR2 , 160GB HDD , znaci duplo bolja konfa od ove i nije bilo nikakvih problema.

    Testirao sam i graficku FurMarkom i nista , ne rusi se sistem niti bilo sta slicno. Znaci u obicnom radu gdje nema bas nikakvog opterecenja komponenti , on zaledi...

    EDIT: Evo nadjoh svoj thread preko google slucajno xD https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?f=21&t=30652, s tim da se na ovoj sad ploci instalira VIA PCI to PCI Bridge svaki put kad se upali racunar, a simptomi identicni.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Sudeci po toj WHEA greski imas malo ozbiljniji problem.

    Fino pise procesorska jezgra i pogledaj detalje, vjerovatno pisu neke sifre i po tome treba traziti...

    To je 775 ploca i pogledaj bios verziju naspram procesora.

    Neke starije ploce imaju pin ili slicno nesto za visu voltazu nekih komponenti kao ram il procesor.

    Sto bi nas GV rekao procitaj upute od ploce i pogledaj slozenost hardwarea.
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Sutra cu ja da zamijenim i plocu i procesor...
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    zamijeni samo plocu i vidi,vjerovatno je do ploce..
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Svakako sam od istog momka kupio oboje , pa mi je rekao da ima i ploca i takvih procesora jos , pa cu ih zamijeniti , mada ovo vuce na maticnu , nema sta nisam pokusao , testirao graficku , pokusavao sa jednim modulom memorije , pa drugim , pa im mijenjao slotove i uvijek ista stvar.

    Svakako cu javiti sutra ishod situacije i do cega je tacno bilo , mozda nekome nekad bude od koristi ;)
     
  6. Benq

    Benq Komšija

    Rjeseno , problem je bio u ploci i u jednom modulu memorije. Zamijenio oboje , sad sve radi kako treba, procesor je ostao isti.
     
  7. Ziks

    Ziks Aktivista

    Da ne otvaram novu temu.
    Imam slican problem , samo sto se kod mene ledi u igrama.
    Prije dva dana sam zamjenio procesor , bio Sempron 64 3200+ pa sad ugradio Athlon x2 6000+. Prvi dan nije bilo nikakvih problema , nije ledio. Uglavnom sam igrao WoT bez problema.
    Juce instalirao CoD i krenuo igrati kad samo zaledi slika nakon 10 sec igre. Restartovao comp , probam opet i zaledi u meniu igre.
    Prvojerim temperature bili su relativno dobre , procesor do 55C.
    Ajd kontam mozda je do igrice , losa kopija. Pokrenem WoT , kad i tu zaledi u meniu/garazi.A dan prije sam bez ikakvih problema igrao.
    Doks se igra loada pratio sam CPU usage , max je 60%
    Pustim Prime95 , sve uredu nikakve grjeske niti ledi samo sto temperature u full load proca skoci i preko 60C.
    U AIDA64 pokazuje da je napon uredu , nema nekog ogromnog pada napona.
    Udjem u google earth vrtim neko vrijeme , bum i tu zaledi. Youtube na 1080p fullscreen ne ledi , niti tokom surfanja i gledanja bilo kakvih video zapisa.
    Vratim stari proc Sempron 3200+ , kad odjednom neledi nista. Sve radi kako je prije radilo :? .

    Ostale komponente:
    MBO: ASUS M2N
    RAM: DDR2 2GB (kingstone/Hynix)
    HDD: WD 160GB sata
    PSU: 400W

    Kontam da nije mozda do napajanja , ali opet dan prije ovog problema radilo je sve perfektno. Ali sam provjerio napon na uticnici jutros i bio je 202V. Je li moguce da je do toga ?!
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    A da li bas ono zaledi racunar ili je samo hladan na dodir? :smt005

    Sala mala :wink:

    Vjerovatno je do napajanja ili naponske mreze.

    A moguce je da memorijskom kontroleru u samom procesoru ne odgovara ta kombinacija RAM-a (razliciti moduli).
     
  9. Benq

    Benq Komšija

    Imao identican problem i bilo je do napojne , posudi od nekog napojnu i testiraj.
     
  10. Ziks

    Ziks Aktivista

    Hmmm ... kad iskljucim drivere od integrisane zvucne karte , ne ledi :? Haman da je do drivera od zvucne ...

    @KingT Skoro pa se zaledi racunar. Proc na idle 18C :D
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    :smt023 imao isti problem..
     
  12. Ziks

    Ziks Aktivista

    da nisam slucajno na netu nasao zasto se racunar ledi u CoD-u , tacno bi me natjeralo da promjenim hardware... zbog softwerskog problema ...
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I meni se to bilo desilo, od realteka driveri.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koja je grafika ?

    Sta si tacno napravio i kako ?

    Moze li malo vise detalja, molim te Ziks?!

    Imam neke slicne probleme u igrama ...
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uštekaj neki mikrofon ili slušalice u onaj rozi jack za microfon :D
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

  17. Ziks

    Ziks Aktivista

    Graficka mi ne Radeo X700 (zaboravih navesti).

    Tacno sam napravio to da sam u task manageru ukinuo sve procese od drivera zvucne karte (ako se to tako moze reci). U mene su SoundmMAX driveri i svaki proces za zvucnu kartu je sa sufiksom smax.....exe :D Kad sam ih sve nasao , ukinuo sam ih.
    Kako sam to uradio radi sve normalno , a cak ima zvuk :D
    Pomocu TuneUp-a sam ukinu i startup za te procese , kako nebih morao svaki put kad upalim komp sam ih ukidati.

    Et , tacno sam tako uradio. A to za mic sto forzamilan kaze cu probati takodjer :D
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod mene je integralna zvucna u manjem kvaru, trebao bi dostaviti PC na servis, ali mrsko mi ...

    Pokusao sam kroz bios da iskljucim azalia audio ili kroz device manager-system devices i ucinak je potpuno isti=nemam zvuk :) ... pokusam kao ti nesto muckati kroz task manager :)
     
  19. Ziks

    Ziks Aktivista

    Imam jos nesto da dodam za ovaj slucaj. Kad pokrenem AIDA64 i Panel za pracenje parametara , i onda pokusam igrati ili pokrenuti neki program u fullscreen ledi slika ...
    Zanimljivo ....