Ram Bo ili šta već...

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Inzinjer, Nov 15, 2003.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    pozdrav...

    budući da imam Abit NF7-S i Barton 2500 koji želim klokovati na 3200 pojavio se problem.

    naime ram koji sam kupio je PC 3200 ili DDR 400 ali on nikako neće da radi na 400 jer je nestabilan , ruši se sistem , izbacuje me iz igara ili nikako neće da otvori igru piše error s nekim sranjem...

    imam dvije identične (baš identične) pločice al opet ništa.jdnu sam ubacio u prvu a drugu u treći slot al neće.

    a kada ga stavim na 333 onda radi sve ko zmaj.

    ok ja probam sve moguće postavke one u biosu vezana za Cas itd ali ipak nestabilan...

    sad ja pokušavam da na naetu pronađen neke podatke za ovaj ram ali fakat ne znam ni koji mi je ram...

    na pločici piše:

    Ram Bo iso 9002
    PC3200 0305

    a sa druge strane piše 0305 AFM.
    a na onoj zelenoj pločici piše 6 LAYER 7M8RE-SA.

    na google-u mi izbaci neke japanske stranice kada upišem ove podake.

    jel ko zna o kojem je ramu riječ pa da malo direktnije pronađem...

    :cry: ljudi mogu klokovati ram a ja ne mogu ni da postignem ono koliko je i normalna njegova brzina... :cry:
     
  2. gtr-r33.5

    gtr-r33.5 Novi član

    Nisam baš stručnjak ali i ja znam da kad kupuješ nešto pogledaš malo se raspitaš pa kupiš, a imam osječaj da si ti ovo kupio onak usput. Nisam mislio sad ispast pametan ali ti si uzeo ono doslovno s placa.
     
  3. grunf

    grunf Novi član

    de ti napisi sta pise na cipovima
    samo tako ces znati maximum koji mozes izvuci iz njih
     
  4. Xan

    Xan Aktivista

    možda taj tvoj rambo ( :D :D :D ) nije DDR400, nego su ti podvalili DDR333... provjeri ovo što je grunf reko
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    NO NAME ; PING-PONG je ta memorija
    gora je nego moja graficka ati 9200se 128 DDR. :D ona prosla.

    Zao mi je ali izgleda da je PING-PONG žešći !!!
    :( :)
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Probaj malo dignut napon memorije.
    Ako ni sa dignutim naponom nece radit na DDr400 onda.....
     
  7. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    he

    ma kad dignem napon neće nikako da radi.ma nema veze ionako uskoro prodajem ovaj a kupicu kingmax super ram 433.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    kao sto crazy rece, probaj taj ddr na 2.8V