Renault Fluence 1.5 dCi 63kw

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by Ekstrauterina, Jul 24, 2023.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Nakon 3 godine i 40k km rastajem se od Renola.

    Slike: https://ibb.co/album/sWVq9j

    Neke informacije:
    • Auto je kupljeno u BiH, nije iz uvoza. 2011. je godiste, prva registracija u 2012.
    • Presao nesto iznad 260k km (moracu provjeriti tacnu kilometrazu, totalno sam zaboravio).
    • Mali servis uradjen prije manje od 2k km. Servisi su se vecinom radili na 10k km.
    • Veliki servis uradjen prosle godine.
    • Dva seta felgi - Matador Hectorra 3 ljetne DOT 20 i 21 na 16" alu felgama, Bridgestone Blizzak LM005 DOT 20 zimske na 15" celicnim felgama. Na oba seta ima jos dosta sare.
    • Kvacilo bi trebalo da je zamijenjeno na 220k. Tako su me u GumaM ubijedili kada sam ga kupio, ali nisam vidio racun za to. Jbg nakon 40k km ne pravi probleme, tako da je vjerovatno istina :D
    • 2021 zamijenjeni zadnji diskovi i plocice (od tada presao manje od 30k, vjerovatno blize 20k). Kociono ulje je takodjer mijenjano rednovno.
    • Prosle godine je zamijenjem semering poluosovnine i malo "osvjezen" trap. Racun iz GumaM nije stao na A4 :D
    • Ove godine zamijenjene cetkice alternatora.
    Za sve navedeno posjedujem racune koje vam mogu poslati.

    Trenutne mane:
    • Kao sto se na slikama vidi, ima nekih ostecenja na laku.
    • Jedan kljuc koristim i poprilicno je ishaban. Drugi izgleda kao nov - kupio sam novo kuciste i narezao novi ali nam je ispao i dugmici vise ne rade. Kod i dalje ocitava jer se moze sa njim auto upaliti normalno i voziti.
    • Pukle su zabice koje drze svjetlo za osvjetljenje registracije pa svjetla ispadaju.
    • Keder na suvozacevim vratima nekad zalijepi pa treba malo jace otvoriti vrata.
    Cijena je 8000 i auto se moze pogledati u Tuzli. Nazalost, nece biti registrovano jer sutra idem da ga odjavim da bih drugo registrovao.
     
    Last edited: Aug 1, 2023
    selvin likes this.
  2. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Update: Izasli su mi u susret iz osiguranja ako bih prodao auto ubrzo tako da ostaje registrovano do ponedjeljka. Registrovano je prije 2 sedmice, tako da dobijate prakticno godinu dana registracije.
     
  3. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Update: Auto je odjavljeno. Kupio sam drugi prekidac za podizanje stakala na vozacevoj strani tako da to vise nije problem. Cijena je 7700 za forumase.
     
  4. iPlay

    iPlay Komšija

    Možeš li mi reći kakva je situacija sa diznama i delphi pumpe? To je velika mana bila kod njih. Izbacuje li grešku "Injection fail" gdje na kratko izgubi snagu? To je velika mana kod tih 1.5 dci motora..
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    treba se maniti prica i pogledati opste stanje auta, a sto se tice ovog foruma ne bih bas rekao da je neko od stalnih clanova prikrio mane neceg kako hardvera tako i auta ako su prodavali
    a mana je rjesiva zamjenom dizni sto za auto ove cijene i stvarne kilometraze i nije neki trosak ako mislis da ce se desiti, pa evo ni veliki servis ne moras raditi kao ni mali, na 2000km predjenih od malog servisa miran si do iduce godine, da je sta sa diznama vec bi mu se osjetilo da ne radi kako treba, nije bas da su se ovi problemi nenajavljeni desavali
     
    selvin, Haker and aNaToMiC ! like this.
  6. iPlay

    iPlay Komšija

    Čovjeka sa pitao jer poznanik traži vozilo tog cjenovnog ranga a izgleda mi sasvim pristojno vozilo. Proslijedim mu specifikaciju...

    PS. Što se tiče "priča", ne mogu se istih maniti jer smo u porodici imali dva dci-a i znam kakve su mu mane. Ne bi diskutovao dalje oko "zamjene" dizni. ;)
     
  7. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ja nisam dozivio nikakav problem. Dizne normalno rade i ne cuju se (makar ja ne cujem nista kriticno niti me majstor upozorio). Sipao sam i STP aditiv za ciscenje dizni cisto preventivno svakih 2-3 rezervoara.

    Ako sam dobro skontao dok sam i sam istrazivao o tome problem sistema ubrizgavanja se zna desiti ako se ne sipa pun rezervoar jer se dizel koristi za hladjenje samog sistema. Opet, kod mene ne bi to trebao biti problem jer sam uvijek sipao pun i jako rijetko dopustao da padne ispod 1/3 rezervoara.
     
  8. iPlay

    iPlay Komšija

    Jeste, ima i toga, a i do goriva. Super, hvala ti na informaciji.
     
  9. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ma nista, pisi slobodno sta god treba. Ako znate koga da ga zanima auto sibnite mi poruku i posaljem vam svoj broj telefona.
     
  10. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    Ode jutros, moze lock.
     
Thread Status:
Not open for further replies.