[Review] Corsair VX450W

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Aug 2, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    [​IMG]
    [​IMG]

    Napajanje je dobilo Jonny-jevu preporuku, covjeka koji je najveci ekspert za napajanja:
    http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=125

    Jos dva review-a, koji potvrdjuju gornje navode:
    http://www.pcper.com/article.php?aid=438
    http://www.legitreviews.com/article/544/1/

    Sto rec, totalni must-have. Jedan vrlo jak 12V rail, vent tisi nego kod HX520W i koji ubrza tek kad potrosnja predje 400W, fenomenalna efikasnost, 5 godina garancije, vrlo dugi kablovi, 6 SATA konektora...moje iduce napajanje. :D
     
  2. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Dobra napojna za cijenu ispod (gledajući kod nas) 150 KM
    Mada se može naći i jeftinijih Chieftec-a, koji su brand-name također
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Chieftec nije ni do koljena ovom napajanju. :wink: Ovo je vrh vrhova.
     
  4. burner

    burner Aktivista

    Da vidim koja bi se komponenta "kvalitetnije amortizovala"... Corsair je fenomenalno napredovao u zadnje vrijeme, koliko sam skontao.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Heh, bas sam se cuo sa jednim tipom koji je u Zagrebu kupio Corsair HX520W, dobio je tih 5 godina, pise na racunu. Brutalna stvar. :D
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    corsair = seasonic anyone? :roll:
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ofkors ;), ali Cors je bolji jer je jeftiniji :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sjecate se kad sam rekao da cu kupit VX450W? :D U konfi je :D
     
  9. burner

    burner Aktivista


    Sjećaš li se kada si rekao da ideš s foruma? :)

    Impresije? Koliko love? Gdje?
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sve 5, tiho, stabilno, malo se grije, uzasno dugi sleevani kablovi, 6xSATA, 5 godina garancije. 120KM, Zagreb. Ima manu da cvrci u loadu, ali me to ne smeta jer sam komp iznio iz sobe.

    @Samir: mojne spamat. Spam brisem. Steta, dobar si co'ek 'vako.
     
  11. burner

    burner Aktivista

    :roll:
    Nije valjda svakom Corsair-u to boljka?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije svakom, ali posto je VX baziran na S12-II seriji koja je vec poznata po cvrcanju... Nije nesto posebno glasno, kad imas iole glasan komp to neces ni primjetit. No procitao sam na par mjesta da i HX znaju cvrcat. To ti je na kraju sasvim normalna pojava, cim imas neke elektronske komponente, lijepe su sanse da ce nesto cvrcat. :D

    BTW Corsair VX450W = Seasonic S12II 500W :D
     
  13. Riddick

    Riddick Aktivista

    Na +12V samo 33A :roll: Da ti nije malo :?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da nisi od onih koji sabiraju snagu na pojedinim 12V railovima? :lol: Tvoje napajanje ima 52A na 12V.
     
  15. Riddick

    Riddick Aktivista

    Naravno da sabiram snagu na pojedinim 12V railovima. Napajanje ima po 19A na 12V1, 12V2 i 12V3 i onda to sve fino saberem 19A+19A+19A=52A :lol:

    P.S. Svejedno 57A ili 52A gurat ce bilo koji SLI :wink:
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A SLI, ti onak, treba? :D

    Potpuno nevazno, ovo moje napajanje moze gurat quad+2x8800GTS. A sve i da ne moze, ja sam miran 3 godine s njim.
     
  17. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    i ja kontam da uzmem ovo napajanje :) citao sam review i stvarno je extra!!!
    chief je prodat pa sam sada na nekom dziu.dzicu napajanju :smt003 nego me interesuje hoce li ovo biti enough za moju konfu iz potpisa plus 8800GT,naravno kad stigne :)
    i da,jos nesto,imam u ponudi i antec TP Trio 550w,mada mi i ovaj cors djeluje totalno ok,a malo je jeftiniji,nekih 12 eura :smt003 ... sta odabrati od ove dvije napojne?
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I previse, eno tip gura naclockanog quad-a, 4GB rama, dva diska, 8800 Ultra...napajanje se jos nije ni zagrijalo. :D

    Taj Cors je bolji od tog Anteca, maltene po svemu.
     
  19. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Znaci tako je dobro! Mislim volim kad procitam review,ali jos je bolje kad neko kaze iz prve ruke kako radi,a ako gura ovo gore sto si napisao onda stvarno vrh!!!
    nista,evo uletio sam na net samo da bih vidio da nema odgovor i evo vec okrecem broj i narucujem cors. :) trebalo bi da mi stigne za dan-dva pa javim i ja utiske iz prve ruke :) hvala ti puno stevie_ray! :smt006
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma