[Review] WD SE16 640GB

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Mar 25, 2008.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma dobro...performanse su skroz dobre...ne kontam šta si ocekivao ?

    Meni je disk jedan od tiših...jer kad skontaš da sam imao Samsung 160GB diskove koji su bili totalno tihi, onda ni ovaj WD SE16 nije uopšte bucan.

    To je sve stvar koliko je ko osjetljiv na buku.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Vibracije ti zavise od toga koliko je disk ucvrsen. Nisi valjda stavio disk na desk i zakljucio da postoje neke vibracije?
    Burst zavisi i od SATA kontrolera na ploci, tako da ne vidim tu neki problem jer ti je avg read tacno gdje bi i trebao da bude. Sto se tice nekog primjecivanja boljih performansi, to ces vidjeti tek prilikom transfera fajlova, kroz arhiviranje i slicno.
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Zamisli mene OS mi je bio na diamond max9 :) ,kad sam njega sad iskljucio ne cuje se nista van kucista.

    Sve u svemu za 145km predobar, da i ja malo nahajpam :)

    @Enis
    Disk je u ovoj plasticnoj ladici odvojen gumicama /silverstone kl01/, sve je dobro pricvrsceno, no skontao sam da je problem kad je i ovaj drugi disk u kavezu koji je isto dosta tih kad je sam, vjerovatno zbog razlicitih frenkvencija vibracija stvaraju buku, ali nije vise bitno Maxtor ide van ja prezadovoljan zasad da neko pogresno ne razumije.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Vidi sta nas je sa 640AAKS. :mrgreen:
    nFare, EnisDonKing, ReNNo, Stevie_Ray, JVC, mahalas, syss, Ghostbusters, ja... jos neko? :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja cu uzet jos jedan, tako da me mozes stavit dva puta :mrgreen:
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Dodaj i mene za koji dan :D
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Kud svi turci tu i mali mujo, pa cu i ja ako bog da.
    Nisam nezadovoljan nego sam iznenaden tako malom razlikom u odnosu na seagate 7200.11 koji ima 250GB po ploci.
     
  8. Loki

    Loki Komšija

    "Tomorrow tomorrow, I love you tomorrow..." :mrgreen:
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Opet stigli kod Slave po 145KM. sa 3 godine garancije vala nema povoljnije nigdje.
     
  10. mahalas

    mahalas Novi član

    Posto me za sada ovaj WD6400AAKS dobro sluzi, razmisaljam o kupnji jos jednog. Medjutim, koliko vidim izasli su barem jos dvije verzije WD6400AACS i WD6401AALS. Gledajuci povrsno specifikacije sva tri su skoro iste, s tim da je jedan sa 32 MB-tnim baferom. S druge strane dobro je imati i dva ista diska, ako nekad bude problema sa elektronikom, da se mogu spasiti podaci u slucaju otkazivanja elektronike. Tako da je to sada mala dilema.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Pa onda i nije neka dilema, uzmi isti disk, neces vidjet neku razliku u "performansama" s dodatnom cache memorijom na disku.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Batali visak kesa neces to osjetiti ni pod tackom razno, uzmi isti disk i miran si.
     
  13. Loki

    Loki Komšija

    Evo dobih i ja ovaj disk pa da nabacim kako se nosi stari disk sa ovim novim.

    Stari WD3200KS:
    [​IMG]

    Novi WD6400AAKS:
    [​IMG]

    I komparacija:
    [​IMG]

    Šteta što sad nisam u mogućnosti da uzmem još jedan, al' biće nekad aBd. :)
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Tuspas mene :) WD6400AAKS, neka Caviar Blue serija
     
  15. Esh

    Esh HWB

    To je samo novi branding WD-a, dobro dosao u "klub640" :)
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Eto vidis, onaj lik sto je zaposlen kod cika Slave kaze da je to kao novija serija, dosta kao brzi :| Ma kakav god da je, meni je najbitniji prostor, performanse su mi skoro pa nebitne, ionako su sad na njemu samo texture, modeli i igre :p
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jok, Black je nova serija, Blue je 6400AAKS.

    I BTW, Black nije nista brzi od Blue, osim sto je skuplji.
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    onaj lik koji radi kod slavoljuba nije bas nesto upucen u hardware pa nemoj uzimati zdravo za gotovo to sto kaze.
     
  19. ---

    --- Aktivista

    uzeo sam i ja ovaj disk, zadovoljan sam, samo me jedna stvar malo nervira. naime, kad sam ga ubacio u komp, prije instalacije wina sam odradio full format u NTFS koji je trajao oko 2 sata. je li to normalno?
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Normalno je, valja mu formatirati 600+GB