[Review] WD SE16 640GB

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Mar 25, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Mogao si komotno uraditi quick format. :)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    ma rađe 2 sata čekat... bolje će se formatirat :mrgreen:
     
  3. GW

    GW Moderator

    Ja, ja, to je low level format. Bolje će disk raditi. :D
     
  4. ---

    --- Aktivista

    super, jako ste zabavni.
    a sad molim sve dobronamjerne koji se razumiju u ove stvari da mi pomognu:
    prije par dana sam uradio full format diska. imam problema sa driverima i mislim da bi mi format rijesio te probleme. je li ok da formatiram disk quick formatom, hoce li sve raditi normalno ako instaliram win na quick formatiran disk?
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uvijek, bez obzira da li hoces da instaliras OS nanovo, ili samo hoces da obrises podatke, mozes koristiti quick format. Ozbiljnije brisanje se radi samo u slucaju kad hoces da prodas disk, a na njemu je bilo "osjetljivog" materijala, no tada se traze specijalozovani alati, te full format ne pomaze.
     
  6. ---

    --- Aktivista

    ma naravno, za takve slucajeve cu koristiti dban ili tako nesto. ali znaci uglavnom pred instaliranje novog OS-a je dovoljno odraditi quick format. hvala puno na odgovoru.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Bila emisija na Pro7 nedavno o tome, jedini nacin na koje mozes BAS izbrisat sve podatke je da uzmes kakvu macolu i razbijes disk na atome
     
  8. GW

    GW Moderator

    Nakon svakog brisnja će ostati negdje par bitova nepromijenjenih, ali to ne znači da neko može vratiti fajlove sa tim.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Da se ispravim, izgleda da sam pogresno razumio, on je misilio da je brzi od 320 i 500GB WD-ovih hard diskova, nihe poredio 6400aaks sa caviar blue 640GB. Eto, da ne bi dusu gresio, halali Saša :smt006 :)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Veceras stize jos jedan 6400AAKS. :D

    Steta sto ga sad nemam kad ni formatirat, no votever... :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Koliko je realno 7501AALS sporiji od 6400AAKS, posto pretpostavljam da ima jednu plocu "viska" iako ima duplo vise kesa. Htio uzeti ovaj drugi, ali nista od toga, nema na stanju. Nasao sam recenziju samo 1TB modela.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Nista sto ces primijetiti u radu, a u odnosu na 6400AAKS, ima i vise cachea, 32MB.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ok, reko da provjerim posto nisam bio siguran, a i recenzije su oskudne. 100GB vise nije za odbaciti. Hvala.