Ronis High-end audio/video komponente

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Feb 23, 2009.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Dakle kako sam i obecao u jednom od topika, Ronis http://www.ronis.hr ce poceti da isporucuje robu na podruciju BIH.
    Najbolji dio price je taj da ce isporuka biti ne preko DHL-a vec preko mene, koji sam se pobrinuo za shemu preuzimanja robe. Roba ce biti preuzeta na Hrvatskoj granici gdje cemo odraditi povrat pdv-a od 5%, dakle sa 22% na 17% za BIH gradjane.

    Ronis je zaobisao DHL i nasao firmu IN-TIME EXPRESS za dostavu koja je moram reci vise nego odlicna;
    Ovde mozete pogledati cijenik;
    http://www.in-time.hr/cms_upload/upload/pdf/8.pdf

    Dakle sad imate 2 opcije narucivanja;
    -Preko IN TIME EXPRESSA
    -Preko covjeka koji koji bi isao po robu u Zagreb i za bilo koji paket bilo koje velicine bi uzimao 150km.
    Ova je opcija bolja ako se u momentu nadje vise ljudi koji kupuju robu pa se ovih 150km djeli na broj kupaca(po dogovoru) ili ako neko narucuje robu cija cijena preko IN-TIME EXPRESSA kosta vise od 150km.

    Ronis ce otvoriti forum, ciju cu tehnicku podrsku za kupce ja odrzavati i na kojem ce biti postavljene najbolje postavke za svaki uredjaj koji se nadje u Ronis asortimanu.
    Pored foruma ce biti i 0-24 sata on-line podrska kupcima i potencijalnim kupcima koji ce moci proslijediti bilo koji upit meni na mail.
    Takodjer Ronis ce ustupiti sav svoj asortiman http://www.hdtelevizija.com stranici na testiranje.

    Testiranje ce se vrsiti preko referentnih sistema za cijelu godinu, dakle ako smo poceli testiranje sa recimo Panasonic bd35 blu-ray playerom za 2009 godinu sve cemo televizore za HD signal testirati na tom playeru. Vazi ista prica i za sve ostale komponente.
    Testiranje ce se vrsiti sa licenciranim Slicon Optix softwerom i Konica/Minolta hardwareom.
    Recenzije ce biti prevedene i na engleski jezik i koristit ce ih http://www.digitalversus.com kao i neke djelove ce uzeti http://www.hdtvtest.co.uk stranica.
    Dakle ponovit cu opet sta mozete naruciti u Ronisu a da nema u BIH;

    HDTV; (cijena modela sa integrisanim tunerima je manja nego kod ostalih firmi u BIH koje nude modele bez tunera)
    1.Pioneer Kuro serija sa i bez DVB-T(MPEG2 i MPEG4 tunerima) -> LX5090(H), LX6090(H= kao i KRP modele KRP-500 i KRP-600
    2.Panasonic 2008 PZ i PX seriju sa takodjer digitalnim tunerima. Trenunto je stigao i PZ800.
    3.Prvi ce dobiti Panasonic X1, S1 i G10 seriju Panasonic Neo-PDP modela sa digitalnim tunerima
    4.Sve Samsung, Sony, Philips LCD modele sa digitalnim tunerima i visegodisnjim globalnim garancijama.
    5.55" LED Sony i Samsung LCD-ove; Sony 55X4500 kao i Samsung 55a956
    6.Philpis 52" LCD-ove sa Ambilight Spectra 3
    7.54" Panasonic plasme S1, G10, V10 i Z1 modele
    8.58" plasme Samsung i Panasonic
    8.60" plasme poput, Pioneer Kuro LX6090 i LG7000
    9.65" Panasonic plasme
    10.Profesionalne plasme
    11.Sve vrste nosaca i stalaka za pojedinacne dijagonale panela

    AV Receiveri;

    Denon; 1709, 1909, 2309, 2809, 3808, 4308
    Onkyo; 606, 705, 706, 805, 806, 875, 906, NR500
    Marantz; sr 4003, sr 5003, sr 6003.
    Pioneer; vsx-918, vsx-1016, vsx-2016, vsx-AX4ASi
    Harman/Kardon; avr 155, avr 255, avr 355, avr 660, avr 760
    Yamaha; rx-v663, rx-v863, rx-v1900, rx-v3900, dsp-z7 i dsp-z11
    Sony; dg520, dg720, dg920, 1200es, 2400es, 3400es, 4400es, 5400es, 6400es.

    ZVUCNICI STEREO, 5.1/7.1 SISTEMI, SUBWOOFERI;
    · Infinity
    · Yamaha
    · Pioneer
    · Dali
    · Magnat
    · Bose
    · Celestion
    · Wharfedale
    · Kef
    · Jamo
    · Energy
    · JBL
    · Quad

    BLU-RAY PLAYERI;

    · Denon; dvd-2500bt, dvd-3800bd
    · Pioneer; bdp-lx51fd, bdp-lx70, bdp-lx71
    · Panasonic; bd35, bd55
    · Sony; s350, s550
    · Yamaha; bd-s2900

    IGRACE KONZOLE

    · Playstation 3

    · PS3 konzole i oprema
    · Igre za PS3

    · Playstation 2
    · XBOX 360
    · PSP Playstation

    Projektori i projetorska platna;
    - Panasonic, Sony, Nec, Hitachi

    Satelitska i digitalna TV

    · Antene i oprema
    · Digitalni satelitski rec...
    · Digitalni zemaljski rece...


    Od ostale opreme;
    HI-FI komponente

    · Stereo receiveri i pojačala

    · Arcam
    · Sony
    · Yamaha
    · Pioneer
    · Denon
    · Marantz
    · Harman/Kardon
    · Onkyo
    · Sherwood

    · CD playeri

    · Marantz
    · Pioneer
    · Sony
    · Denon
    · Arcam
    · Harman/Kardon
    · Onkyo
    · Yamaha
    · Sherwood

    · Tuneri

    · Pioneer
    · Denon
    · Marantz
    · Harman/Kardon

    · Gramofoni
    · Gramofonske zvučnice
    · Kazetofoni
    · HI-FI linije

    Daljinski upravljači

    · Logitech
    · Sony


    · Kablovi i adapteri

    · Adapteri A/V
    · Adapteri napona
    · Kablovi (audio/video)

    · Analogni interkonekti
    · Digitalni interkonekti
    · Kabel za subwoofer
    · HDMI kablovi
    · SCART kablovi
    · Ostali kablovi

    · Prednaponska zaštita
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Ovo je sve divno i krasno samo da nije kriza zavladalai kokuzluk lupio po usima, ali eto ko voli neka izvoli. :D
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Jeftinije je sve nego kod nasih lopova, u svakom slucaju.
     
  4. JVC

    JVC Overclocker

    Apsolutno tacno, ja sam prije dvije godine kupio sve sto mi je trebalo malte ne najbolje u svojoj klasi i odrali su me zivoga tako da sad nekontam dugo mjenjati nista jer nisam mocan da svake godine mjenjam nove modele A/V uredaja, ali svako ko misli nesto kupovati preporucujem ovu varijantu jer nece kod nas naci garant nista jeftinije a da negovorim o bijednom izboru u sarajevu.
     
  5. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Mozda nisam najbolje shvatio, ali da li to znaci da ce mo mi ovo gore navedeno moci kupiti od tebe po jeftinijoj cijeni????
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Ne od mene direktno od Ronisa, ja sam posrednik. Pomogao sam im da ne idu zasad preko skupog DHL-a. Nasao covjek akoji ce ici sa kombijem do granice i preuzimati robu.

    Cijena je za 5% jeftinija nego na Ronis stranici zbog 17% pdva koju BIH gradjani placaju, a na stranici je uracunat 22% pdv za Hrvatsku.
     
  7. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    znaci, laicki receno ako nesto kosta 100km ja cu ga platiti 88km.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Ti ces ga platiti 96km. (100/122)*117 ;)
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    al im je jeftina 37PV8, 1087 KM :shock:
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Pa ne pricam ja bezveze ;)
    50py80 je kod njih sa 17% PDV-a 2890km kod nas 3650km.
    Nema potrebe dalje :D
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    ja bi se sad ranio, bacih 400+ km.. :twisted:
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Nemas se sta ranjavati, pa jutros sam sredio ovo, hvala dragom Bogu, pa sad svi mi zajedno u BIH imamo opciju da ne bacamo pare kod nasih lopovcina!
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Sto bi se ranjavao pa da moras kupovati lijekove i zavoje, nego cuti i trpi ni prvi ni zadnji put i tebi i meni. :lol:
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    ma zezancija :p Kad se aBd bude uzimala kakva fullHD telka znam kome se obratiti :D
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Mene vala nesto i ne privlaci full HD, sinoc sam gledao iz dosade 10.000BC 720p DTs sa racunara preko HDMI-a slika je takva da sam ostao otvorenih usta jednostavno fantasticna i nesto se pitam trebali mi ista bolja u zivotu i dali bih tu bolju sliku uopste mogao vidjeti i uociti ista bitno bolje, imam nesto tih filmova ali na ovome je slika haos i Max Payn je fantasticna valjda ovi novi pa su snimani boljim kamerama ili sta li vec.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Konzole i igre za njih standardno preskupe. Steta. A bas bi mi trebao jos jedan PS3. :roll:
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Ja cu uskoro nabavljati BR player pa bih mogao leci ovaj Sony s550, izade mi oko 590KM. ako sam dobro izracunao.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

  19. JVC

    JVC Overclocker

    Nisam puno fulio, taman da ostane za par piva kojim bi se zalio sony. :lol:
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Bravo Nani...
    Da znam od koga u buduće kupovati :)