Šarlatan stiže u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Haker, Oct 27, 2010.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    [​IMG]



    Zvijezda preživljavanja u divljini Bear Grylls dolazi u našu zemlju: Discovery Channel snima u BiH
    [​IMG]
    Ideja je da snime dvije emisije, jedna će biti klasična, čovjek u divljini, a druga naučnog karaktera, koje će raditi u saradnji sa Klubom ekstremnih sportova Scorpio iz Zenice

    Serija o preživljavanju u opasnim situacijama sa legendarnim Bearom Gryllsom "Man vs. Wild", koja se emituje na Discovery Channelu, trebala bi upriličiti dvije epizode u februaru naredne godine u Bosni i Hercegovini. Ekspertni vodiči će im biti članovi Kluba ekstremnih sportova Scorpio iz Zenice.

    Edin Durmo, prvi čovjek zeničkih škorpija, potvrdio nam je da su s njima kontaktirali iz TV kuće Discovery, jedne od najgledanijih na planeti (praćena u 170 zemalja diljem svijeta, s prevodima na 33 jezika), te da postoji dogovor o organizaciji boravka ekipe za snimanje serije o preživljavanju u divljini.
    Ekstremne situacije

    - Njihov program preživljavanja sa legendarnim Bearom Gryllsom zna svako dijete. Na neki način trebao bi da bude zajednički projekat kluba Scorpio i Discoverya u februaru iduće godine. Njihova ideja je da snime dvije emisije iz serije preživljavanja u BiH. Jedna će biti klasična, čovjek u divljini, preživljavanje, a druga naučnog karaktera gdje će imati više formu istraživanja, proučavanja i praćenja organizma Beara Gryllsa u ekstremnim situacijama. Njihova ideja je da to sve se snimi u 12-14 dana. Oni žele da im budemo ekspertni vodiči i da im organizujemo kompletan, kako logistički, tako tehnički i vodički sadržaj, ističe Durmo, uz objašnjenje da se dosta toga uradilo u posljednjih pola godine, koliko inače traje prepiska sa ljudima iz Discoverya koji su vrhunski profesionalci i žele da sve dovedu na nivo.

    Edward Michael Grylls, poznat pod imenom Bear Grylls, 36-godišnji je engleski televizijski autor, pisac i avanturista. Za njega kažu da je gospodar džungle 21. vijeka, koji savlada aligatora golim rukama, priprema svjež obrok od živih zmija i buba, bori se sa velikim šumskim požarom, ali i sa ledenim vodopadima na Arktiku, te pokazuje da se može preživjeti u divljini, u najekstremnijim situacijama.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Kako ce se serija zvat, kako prezivjeti vikend u Bosni?
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sve ti je jasno iz naslova

    Man vs Wild

    Mi smo ovi desni...
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Epizoda moze biti jedino "kako prezivjeti minsko polje". Osim toga, nasao je najsigurniju zemlju na svijetu. Imamo grad/selo svako 4-5 kilometara, prirodni izvod vode na svakih par kilometara, i bas se je tesko kod nas izgubiti.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    :smt005

    Vjerovatno će završiti pronalaskom civilizacije "teferiča s koridom" umjesto helija. :smt003
     
  6. nFare

    nFare Komšija

    Hocemo li to i ovo uputiti Grahovcu na razmatranje, pa mozda i zabrani.

    Zna se koliko je ovo podrucje bogato netaknutom prirodom, planinama sa snijegom u sred avgusta, malo istrazenih pecina u okolici Sarajeva. Skoro je neki Francuz nestao bez traga u okolini Foce pa ga mozda i pronadje. :)
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mogo bi završit u minskom polju.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Dobice zenu i troje djece i pokusat prezivit mjesec dana od prosjecne BH plate :lol:
     
  9. BoLa

    BoLa Aktivista

    Sta fali? Ne kontam? Jel mi nesto gubimo time sto ce lik doc? Ja kolko vidim mozemo samo na publicitetu dobit. Ako crkne na mini jebi ga, i negativni publicitet je publicitet ne? :D Tako da je ovo dobra stvar kako god okrenes. Samo ako mu ministar Grahovac dopusti!
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pretece me.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ček dok se utvrdi da li je ugrozen vitalni nacionalni interes..
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E ne razumijem kako se kod nas moze izgubit, na svakom brdu selo...
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sto se bunite, Gryllsa gledaju milioni ljudi redovno. Bez obzira na sta i kako, odlicna reklama za prirodu koju nudi BIH. Na zalost svi znamo da to niko neche znati iskoristiti, ali barem ce nas staviti na kartu. Aha,a to je ona zemlja gdje Bear nagazio na minu :)
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Cuo sam da nece ici pjeske. Kazu vozit ce se sa golfom dvicom kroz sume. A ako se izgubi, dali su mu nokiu 3310 da moze zvat spasioce. A prezivljavanje ce bit, da samo smije da jede cevape ali u lepini.
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Varate se da nema u BiH mjesta gdje se ne može zagubiti. Neka ga bace u područje Zelengore ili Perućice i ima standardnu epizodu.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Opet se ovo prihvata kao real life. Covjek navodi primjere sta treba u odredjenoj situaciji a ne kako se izgubiti sa ekipom snimatelja. Kada se pogledaju tr i epizode Alone in the wild, covjeka koji je odustao sa orižjem, elektricnom ogradom, rancem sa hranom, šatorom, i cime sve ne.. treba da bude jasno koliko je real life preživljavanja težak. Ako neko misli da ce svoje zdravlje i svoj život Bear ugroziti radi emisije i novca, vara te se.

    Bear ce BiH koristiti kao platformu, kao materijal. Njegova emisija je u pravcu edukacije (naravno.. ne treba spominjati da se radi o komercijalnom serijalu).

    Sve u svemum, super za BiH.
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Ali skroz !!!
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Super, k'o sto je "super" sto nas spominju unazad par godina opet aktivno u filmovima kroz poruka "Sjecas se sranja u Bosni, jedva smo se izvukli moj rocket launcher i ja".
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Šta hoces da kazes ? Covjek ce snimati u šumama/"pustošima" kao i u svakoj državi sto je snimao. Ne vidim nikakvo omalovažavanje.
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Eh pa upravo je to poenta. Covjek ce snimati i raditi svoj posao, to ce poslije biti prikazano i super. Cemu dodatni hype?
     
Thread Status:
Not open for further replies.