1. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Neso je ovu temu otvorio samo da nas nalozi da proda onog fosila. :D
     
  2. Neso

    Neso Komšija

    Fkt volim satove a vidjoh da nema topic o satovima :) Pa reko da vidimo sta raja nosa pa i nesto da se preporuci :)

    Btw. Dog onaj Fossil bi ti lego´ pravo :D Ti si ipak gospodin covjek sa manirima koje popunjava jedan Fossil sa koznom narukvicom 8)
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Legao bi brate da je para. Jest da nisam bas fan ovih fashion brandova tipa fosil, festina, diesel itd, ali ovaj tvoj je zanimljiv. Inace nanijetio sam zaganjati PAM u PVD varijanti kad bude baksisa. Trenutno gulim swatch irony, cini mi se isti kao u kulera.

    [​IMG]
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo i moj
    [​IMG]
     
  5. Neso

    Neso Komšija

    Ja imam Swatch Irony YPS 404G kupio ga prije nekih 7 - 8 godina kod nas ovdje u Swatchu u gradu.

    Medjutim spletom okolnosti razbijem mu staklo na poslu prije par godina i sje/em sat totalno. Mislim mehanizam je zdrav radi on al je staklo napuklo. Pa zna li neko moze li se ovo staklo zamjenit? Znam da bi bila skuplja pita od tepsije al mi sat bas ima neku sentimentalnu vrijednost i volio bi da je u ok stanju.

    [​IMG]
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Vidim da ste se opleli oko satova pravo :D. Posto se pocinjem aktivno baviti Airsoft-om i ostalim outdoor aktivnostima trebao mi je sat da je vrlo otporan (BB kuglice) i po mogucnosti da ima kompas radi namaza a i posto se krecem kroz sumu da se mogu "locirat" mislio sam uzeti G-shock Mudman

    Imate li vi kakav prijedlog?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Neso nema tu popravke, swatch se ne popravlja
     
  8. Neso

    Neso Komšija

  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sat jeste strašan, međutim:
    Ne znam koliko je otporan na udarce
    Ima kamaru opcija koje meni ne trebaju
    Cijena
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma to se radi presom, ali nema trzista dijelova. Nemas gdje kupiti staklo.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

    Ako nekom izleti negdje informacija da to neko radi nek javi castim :) I da postoji zamjensko stalko koje ne mora biti isto samo da je sat "nosiv" :)
     
  13. Looney

    Looney Komšija

    Zamjensko staklo je 10-15$ na ebayu a već od 30ak KM se može uzeti Swatch sat po oglasima. Možda da potražiš neki neispravan čije staklo odgovara dimenzijama tvom satu te ga iskoristiti. Svaki urar bi trebao da ima alat za skidanje stakla te presu za vraćanje istog. Na yt možeš naći how to za navedenu proceduru.
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Gdje se kod nas mogu uzeti ovi gshock satovi? Ili da se obratim ebay-u
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Tanak je izbor kod nas, ganjaj bay.
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    k, tnx
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hmm nije losa ponuda tnx
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Satovi

    Ja sam svoju Festinu dobio s izgrebanim staklom. Zamjena je bila kod urara 20 KM čini mi se.
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Ja sto sam ti preporucio onaj Suunto sat ono je bas profi stvarka a i G Shock je regulara samo nesto malo pristupacnije i komericalnije. A prije nego sto kupis razmisli malo o Suunto satovima. Finci ih prave i bas je ono profi sve. Rade mjerne instrumente za vojsku, satove, ronilacku opremu itd. Rodjak ima neki Suuto i ja mislim da ga je platio oko 250 USD.

    @ reznor , ajd bas cu sutra malo prohodat da se raspitam kod ovih casovnicara. Ima ovdje jedan na Malti kod Nagib buregdzinice i tu je od prije rata ja mislim. Jednom mi je uzeo 15 KM samo za mjenjanje baterije i od tad smo na VI.