1. extibo

    extibo Komšija

    Ganjaj onda bilo koji quartz, ali provjeren brend tipa Tissota, Certine, Citizena sa Eco-Drive, Orienta i sl. Fashion satovi poput DW i ostalih slicnih firmi su debelo precijenjeni.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Kakav crni sat za stoju, bolje nemoj kupovati onda. Pravi sat je long term investment.
     
  3. extibo

    extibo Komšija

    Dugorocna investicija je bilo koji sat od visokih manufaktura (PP, JLC, AP VC i recimo, ALS). Mogu proci eventualno Omega, IWC, Rolex i Panerai. Staviti sat nakon kupnje u sef, cekati deceniju-dvije, ako ne i vise, i onda uvaliti po supervisokoj cijeni sat u NOS stanju.

    Sve ostalo je relativno i nema smisla investirati.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. extibo

    extibo Komšija

    Istina, zaboravio sam na Swatch. Irony serija im je zaista dobra, jedan od prvih satova mi je bio upravo taj. No, previse mi je smetao nestandardni prihvat za kais/narukvicu, te ako se pokvari, onda mu nema spasa u vidu servisa, jer se ne moze otvoriti.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni je najdrazi bio ovaj model iz 1998-me: http://www.squiggly.com/gb/swatch/irony ... 7003ag.htm

    [​IMG]
    [​IMG]

    140KM bio. Alu mat naruvica sa onom oprugom. Završna izrada je bila 10/10. Detalji itd. Za te pare neka traje 2 godine koliko je garancijna, vrijedi tako da nije neki problem sto su zatvoreni sistem. A kladim se da mogu trajati godinama obzirom da se ovi modeli iz '98 prodaju i dalje kao polovni. Evo našmiga mi da ga opet uzmem, nostalgija.. ali mi ovo puno, 200KM + carina + dostava.

    Ako neko naleti na ove stare modele negdje jeftinije, neka linka.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali se sjecam da su im stakla bila plasticna i grebala se ko blesava.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja bih se zakleo da je ovaj imao staklo ali, moguce da je plastika. Davno je to bilo. Ja sam ga nosao koju godinu i ibio je bez ogrebotine.
     
  9. extibo

    extibo Komšija

    http://www.watchrecon.com - popularan pretrazivac trade podforuma skoro svih bitnijih foruma o satovima.

    Druga eventualna opcija je ebay, no treba paziti na fejkove.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. Neso

    Neso Komšija

    Ja se ponovio sa jednim Citizenom

    Citizen Eco Drive Perpetual Calendar WR 100 Calibre 8700

    [​IMG]

    Spec ovdje: http://www.jomashop.com/citizen-bl8000-54l.html

    Strasan sat za malo love. Imam puno boljih satova ali ovaj ne skidam sa ruke fkt mi je legao. Lagan, mal, elegantan satic bas za svakodnevnog nosenja.
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

  13. Neso

    Neso Komšija

    Ja sam prosli put isao da ih prijavim za to i desilo mi se na JFK aerodromu. Ja kuci kupio nov Samsonite kofer i kad sam sletio na aerodrom i pokupio kofer sa trake brate to je izgledalo kao da sam ga po ulici bacao 10 dana. Fuj, odem prijavim i dobijem vaucer u vrijednosti kofera.

    Jel ti bas pukao taj kozni kais ili su igle sto drze otisle?
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Kozni kais na pola.. Sjebali su i meni kofer prosle godine, napravili udubljenje na njemu i nisam se zalio. A isto tako kad su mi roditelji dolazili u posjetu, ponesu mi PS4 i u avionu se sjebe 1 joystick, gljivica bukvalno zakucala se u njega. Ocito od siline udara negdje. Ko kad rade najveci hostapleri na koferima i bacaju ih kako stignu.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Takodjer, pukli parfem prije dvije godine od 150 km a ja jaceg stakla i debljeg nisam vidio u zivotu. Boga pitaj odakle je kofer letio. :(
     
  16. Neso

    Neso Komšija

    Zato ja sad kad putujem sve sto je lomljivo i vrijedno nosim u carry on sa sobom u avoin i stavim gore u prtljag iznad glave. Veliki kofer je za majica i bokserica i cao pa nek bacaju koliko hoce. Jednom sam kupio dobar kofer i nikad vise fakat.

    Jedino da odes Aero kod nekog kozara pa da ti napravi isti kozni kais pa samo prebacis kopcu i te 2 igle sto je drze. Svaki dobar majstor koji radi sa kozom ce ti napravit jako dobro repliku da i ne primjetis da nije origigi. Cisto sumnjam da ti se isplati kupovat original ako uopste i ima da se nabavi.
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja sam u lukavici kod jednog covjeka radio, vjerujte mi da je bolja narukvica ispala od originala a kostala me 25km. Ako budes htio da ti dam broj aero cimni mi poruku.
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    To mu je najbolja opcija i proci ce hiljadu puta jeftinije nego da kupuje original ako uopste ima da se kupi. Ajde, niko nece znati da nije original sem nas raje sa HWB-a :mrgreen:
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Danas sam obisao sve shopove na Carsiji i nigdje nisam uspio naci slicnu narukvicu... Goldtime je imao crnu original od ovog modela 35KM ali meni treba smedja a rok isporuke kad se naruci je 30ak dana sto mi ne odgovara. suppa_FMB gdje je to tacno u Lukavici?
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gdje da kupim metalnu narukvicu za PRC200? U Goldtimeu cijena 200KM. :)