SAVJET: Konfiguracija za 2500KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by keran, Sep 17, 2007.

  1. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Mislim da si ti obicni spammer...
    Kada oces nekog da ispraviš, napravi neki razlog, a ne ko nekakav pubertetlija samo neka se zaspama.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    naravno da sam spamer, pa gle koliko postova imam.

    mislim da sam pubertet prošao davnih dana... čekaj, čekaj... da, jesam :wink:
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To je onda još žalosnije, ostati tako neozbiljan a izašao iz puberteta.

    Izvini syss ali nije ti mjesto u ovom topicu, samo što znaš je komentarisati bezvrjednim postovima.
    Ako nemaš ništa pametno nemoj bezveze pisati.

    Gledaj... čovjek razmišlja o budučnosti, ne konta on mjenjati konfiguraciju nakon par mjeseci...
    Tu će mu quad core dosta pomoci....a i trenutno ce mu pomoci jer evo ti jedan primjer što se tice koliko je bolji quad core sto se tice kodiranja videa.
    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/display/core2quad-q6600_9.html#sect0

    Isto tako je dobar u radu sa photoshopom.

    Zato te svoje budaleštine ostavi za sebe i poštedi nas boga ti od svojih gluposti.

    Nešto folovi, vidjeti više od 5 računala, pa nešta, mislim nigdje veze sa vezom, prestani bolan spamat.

    Kakve veze ima koliko sam ja vidio računala u životu sa time što sam čovjeku preporucio quad core, a nisam pogrješio, i zaista se vidi ko griješi.
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    kakva buducnost i ozbiljan rad na monitoru od 400KM :(
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    @renno... kao prvo nisam ti ja neki balavander koji je jučer pokupio svu pamet svijeta surfajući tom's hardware, kao drugo namjerno te nisam išao vrijeđati jer ispada da ti ne znaš komunicirat na višem nivou, kao treće mislim da imam poprilično iskustva i nešto reputacije na forumu pa je pametnome dosta kada svedem tvoju preporuku kompa na jednu rečenicu gdje se vidi opasno loš load-balancing u izboru komponenata, kao četvrto slušaj starije jer uvijek postoji pametniji od tebe (naravno i od bilo koga ovdje) i kao peto nauči se kulturno diskutirati.
     
  6. burner

    burner Aktivista

    Pa momčić tek ulazi u one godine kada je "najpametniji". Ne možete s njim lako...

    P.S. Slika ti je baš korisna. Već drugi put je "upotrebljavam".
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    taj cijeli thread je omg :D
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Syss, to se kaze ''kad sam ja sastavljao kompove, si si cekao crtane u 7:15 prije dnevnika'' :D
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ma ajde nekad sam i ja ostavio komp da pogledam crtani :D
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ja, ali gledao si Tom&Jerry ne Pokemone :lol:
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Ne moras dva puta ponavljati isti post (nije bas isti ali pricas dva puta o istom)...
    Moja greska za x1950 pro... nisam obracao paznju na dx10...
    Ali ako uzme 8800GTS mora ostalo smanjiti za oko 250KM.. ali eto upravu si brza jest 2x..
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ReNNo - upozorenje. Ne toleriramo takve postove. Takva prepiranja ostavi za raju u razredu dok profa ispituje matematiku. :!:
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ti ako si moderator onda probaj malo pravednije odlucavat.

    Covjek spama, a ja govorim nesto sto je istina, dao covjeku dokaz.... nisam ništa izmislio.
    Ako on misli drugačije neka nađe neki dokaz za to, a ne spamat bezveze.

    Ako sam sta pogrjesio želim razlog za to.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pogrijesio si kad si dao prednost quad core procesoru nad monitorom. To govori koliko si "strucan" i "ozbiljan" pored nas "starohana". Nek ovo bude zadnji post ovog tipa, dalje ce sve irelevantno biti brisano.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    obojica smo moderatori i bez obzira što si sve namijenio meni, htio sam ti ukazati da ne možeš imati 150 postova u guzici i diskutirati naokolo kako si već to pokazao.

    zapeo si za taj quad core... ma kupi ga brate, ali nemoj se kockat sa raid 0 (imho rađe kupi drqački dual core i nadoplati za sistemskog raptora, a storage seagate 7200.10 ili tako nešto), monitor neću uopće komentirati (koliko si promijenio komponenata u zadnjih 2-3 godine, a koliko monitora?), uštediš 2gb rama koji koštaju nekih 100km a pričamo o obradi multimedije (???) i na kraju staviš p5b vanilla mbo (ne kažem da je loša, ali ja bi rađe beton-intel ploču sa novijim čipsetom pa makar i ne-clockao, ali mislim da čovjeku to nije ni namjera).

    jel sad spam ili argument?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bez obzira na sve i necu ulaziti sad u raspravu al ovo mi zasmetalo! Kakve veze ima koliko ko postova ima na kojem forumu??? Moze neko biti iskusniji i strucniji od nekog a da ga jednostavno nije bilo na forumu i kasnije se prijavio! Nidje veze al eto. Sa takvim stavom samo mozete raju odbiti od foruma!
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Ima veze, nije ovo bihnet forum niti gaymersi pa da broj postova nema veze. Syssovih 90% postova su strucni savjeti korisnicima. Probaj ti napraviti 5k postova spama na HWB, dobijes medalju ako ti uspije.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Opet kazem ne ulazim u raspravu i to da li su ti postovi bili korisni ili spam, cak stavise syss je OK sto sam odmah zakljucio pri dolasku na ovaj forum! Ali ovo mi totalno bezveze da ko ima vise postova na forumu njegova se pika!
    Malo tolerancije ne bi skodilo nikom! PC Ekspert je primjer puno tolerantnijeg foruma. Zao mi je sto reklamisem al eto izbrisi ako hoces :D
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Uvijek imao ono ali iza ovakve opaske kao ''nisam rasista ali'' i onda ide fobija iza.

    PCE je jaci od HWB-a to se zna, ne trebas nam naglasavati ustvari ''reklamisati'' :lol:, mi imamo svoju filozofiju, PCE svoju, gaymersi svoju, britni spirs je svoju naslijedila od mocnog Xerexa.
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Evo ti covjece sta ces kupit i zavrsi sa crapom;
    Samsung 226BW zavrsena prica
    Core2Duo E6750
    Intel P35 (Asus skup, imas odlicnih Gigabyte ploca za 150 km)
    4 GIGE DDR 2 na 800 (4 GIGE!!!!!!!!!!!)
    Raptora 36GB ili 74 GB zavisno od love
    WD, Hitachi, Seagate 500GB za storage (sto jeftinije nadjes to bolje)
    8800GTS 320 MB
    PSU ATX 500W Chieftec EPS 12cm Fan
    DVD-RW (Pioneer)
    Tastatura Logitech media
    Mish Logitech RX1000 Laser
    Zvucnici Logitech X230 (2.1)
    i kuciste izaberi da ti se uklopi u cijenu...
    Sve ti je crno/siva kombinacija, sto se estetetike tice!
    Imas testove, imas odnos cjena/performanse, jel to toliki problem?!