savjet - kupovina PCI-E graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ---, Dec 17, 2006.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa eto Gainward je jos uvijek precijenjen i pomalo opadaju po kvalitetu, ali je isto odlican proizvodjac. Asus isto tako. XFX meni se cini nije los proizvodjac, ali ovdje niko ne radi s tim...
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    dobar je xfx... nema greške s njim.
     
  3. ---

    --- Aktivista

    evo bas prebiro stranice svih firmi koje znam al ne nadjoh nista od nabrojanog, jedino u formelu ima asus, al 427.
    valjal sta ova EVGA sto ima u plusu?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    poceli su fuseriti ko Club3D. izbjegavati. :eek:
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Ma Leadtek, oni rade referentne nVidia kartice.
     
  6. ---

    --- Aktivista

    aha. al gdje ima leadtekovih, ja pregledah dosta firmi nigdje nisam vidio da ima leadtek?
     
  7. ---

    --- Aktivista

    nigdje leadteka s glave, sve sam pretrazio.

    nasao sam u jednoj firmi albatron, jel valjaju one?
     
  8. Raptor

    Raptor Aktivista

    u svakom slucaju bolje albatron nego neka club3d
     
  9. ---

    --- Aktivista

    da ne gnjavim vise s pitanjima, evo jos samo jedno. suzio sam izbor na sljedece, pa bih zamolio samo da mi ih poredate po kvalitetu:

    asus
    gainward
    msi
    palit
    albatron
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    gainward
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    1. Gainward/Palit (gotovo iste grafe, Palit je vlasnik Gainward-a)
    2. Asus
    3. MSI/Albatron.

    Gledaj da uzmes gdje je veca garanacija...
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    leadtek, xfx?
     
  13. ---

    --- Aktivista

    nema ih nigdje nabavit care. pretrazio sam sve moguce firme
     
  14. maniac

    maniac Novi član

    Ako mozes naci XFX to ti najbolja opcija, odlican odnos cijena/kvalitet. Ja evo skoro kupio trecu po redu XFX karticu, 7900 GT konkretno, jako dobro se clockaju a rade se po referentnim nVidia karticama, nikakvih losih izmjena. Bilo jedno vrijeme u genelecu XFX kartica ali su rasprodate za kratko vrijeme, mozda za 5-6 dana. A od ovoga sto si ti nasao Gainward je najbolja opcija.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    clockanje 7900gt ima smisla kao i vožnja unatrag sa zamagljenim staklima :wink:
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, si vidio sta je Wolv uradio sa svojom? 8) Nije bas da nema smisla...
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    ma sve je to super, ali ja ipak volim svoj teško zarađen novac.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    I sta je dobio? Eno Rainbow Six: Las Vegas razvaljuje 8800 seriju, koliko god clockao nece dobit igrivost na max detaljima.
     
  19. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Da, ali je slicna situacija bila i sa COD 2 pa su to patch i novi driveri malo popravili. SCDA i da ne pominjem, bug-ova mali milion.
    Ocekujem da ce Rainbow Six imati bolji FPS prosjek ali to je nebitno, svi znamo skoro sve igre koje su izasle u zadnjih 5 godina nisu bile "gotov proizvod" stalno se ceka na patch, update driver release...

    Slazem se s tvojom poentom, samo mislim da si naveo pogresan primjer.
    Kasnjenje dX 10 i Viste je sve planove osujetilo, mogu mislit' kako su i AMD i Nvidia ljuti na M$. Bez Viste i dX 10 ne mogu cobanski natjerati mase na upgrade, software kuce isto tako pate jer moraju cekati...
     
  20. Guest

    Guest Guest

    Kako bi se ponasala ova 7600GT na rezoluciji 16080x1050? Odnosno, ima li ista da bi davalo solidne performanse na ovo rezoluciji a da je u cjenovnom rangu 200-300 KM? :p