Savjet oko konfiguracije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by extibo, Jan 27, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hladi mog A64 na 1.2V i 2160MHz u loadu na oko 40C. Vent nije originalni, nego GlacialTech od 92mm na cca 700rpm.
    Idle oko 35C.

    Temperature su takve zato sto kuciste nije ventilirano, inace bi bile jos manje. U biti ima samo jedan 80mm usisni sprijeda sto hladi disk na cca 1200rpm i napajanje koje izbacuje zrak.

    Na dodir je cooler onako topao, nakon 2h P95.

    Ne znam sta vise da kazem...da ide na AM2 vjerojatno bih ga jos zadrzao.

    Kod tebe je Pro verzija, right?

    PS. Freezer moze i pasivno hladit undervoltanog A64, samo sto tad treba imat prozraceno kuciste. ;)
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Je, kod mene je pro.
    Ma ok je ono, za taj novac ne mozes vise ni ocekivati. Samo kazem da nije top cooler. Moze to i bolje :D
     
  3. ankujund

    ankujund Novi član

    krivo govoris....za brzinu se slazem...
    ja imam seagate .10 seriju (250gb 16mb) i nema takve vibracije i a pogotovo zvukove jer je necujan....
     
  4. extibo

    extibo Komšija

    KINGSTON 1 GB DDR2-533

    Nasao sam ovu memoriju po prilicno prihvatljivoj cijeni? Da li imate iskustva sa ovom memorijom? I jos ovo, kakva je razlika izmedju 533, 667 i 800 memorije, je li samo brzina ili sta vec?
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Razlika u taktu, veci takt veci memory bandwidth.

    DDR2 533= 4200mb
    DDR2 667= 5300mb
    DDR2 800= 6400mb
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Da li se osjeti razlika?
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Razliku vidis u brojevima na testu, real feeling je isti.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Care, kralju, legendo. Necu te sad napast jer si novi.

    Ajd mi nabroj koje sve ventove u kucistu imas i na koliko obrtaja rade.
    Koji su ti cooleri, koje napajanje imas.
     
  9. ankujund

    ankujund Novi član

    nemam nista posebno....1*80 naprid koji puse po hardovima(taj te podatak jako zanima) 1*80 na casu....napajanje....veliko sranje..MS 450W(nisam ima vise love)

    zasto...slobodno ti napadaj...nema nikakve veze sto sam novi(ovdje)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisi nabrojao sve.

    Kad stisas sve ventilatore na manje od 1000rpm(pod pretpostavkom da se lezaji oke) i ako je napajanje tiho, nema tog diska koji se nece cut. Takav jos nije napravljen.

    Tvoj komp je opcenito glasan i zato ne cujes tu baricu. ;)

    Moj Samsung da se ne bi cuo, morao sam prvo smanjit AAM na min, zatim ga ubacit izmedju optikanera u elasticnu traku(vibracije=0, buka bar 30% manja) i na kraju taj prostor oblozit spuzvom. E da vidis onda miline...cak ni seek se uopce ne cuje. U kompu koji ima ukupno tri ventilatora na cca 700rpm. Zato kad kazem da se ne cuje znam da sam u pravu.

    Odosmo u OT. Da, zakljucimo, jedini tihi diskovi su Samsunzi i WD KS serija. EOD. :D
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Definisi "fakat glasno"
     
  12. ankujund

    ankujund Novi član

    slusaj...

    ti si reka svoje pa cu i ja svoje i onda se vracamo na temu(premda je i ono dio teme al eto...)

    na par mista sam protiv sebe govoris...
    dalje...prizvodi vibracije - nije...a to gasno kao sto kazes...jedno je da se hard cuje dok radi(kao sto si i sam reka svaki se cuje) a drugo je rijec glasno...ja sam imao maxtora i znam sta znaci glasno..a po tvojoj definiciji bi ja moram red da se maxtor dere,ako je ovaj glasan....normalno da se ne moze usporedjivat sa samsungom u takvim uvjetima(kao sto s tvoji) ali to nije realno usporedjivanje,kraj tvoj "modanog" tebi je svaki "glasan"...da si stavio i mog isto bi bio necujan..tako da....
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne. Tvoja barica ne podrzava AAM, tj. ne moze se stisat na taj nacin. ;)

    Svaki hard se cuje, da. Ali ne isto. Samsung sa iskljucenim AAM-om i onako hard-mounted nece bit totalno necujan. Za je to potrebno pribjeci trikovima :D

    Imao sam i ja Maxtora, i to 3. Te dva WD-a, jednu baricu, ovog Samsunga...jedino Hitachi-ja nikad nisam imao. :roll:

    Nemoj me krivo shvatit, ali i Samsung proizvodi vibracije, mada vrlo male. Jos kad se stavi "u gace", vibracije potpuno nestanu.

    I da, kad sam rekao da je tvoj komp glasan, glasan je taman toliko da se ta barica ne cuje. A ja ne bih mogao ni sjedit pored takvog kompa. :mrgreen:

    Skrenuli smo s teme. Dosta OT-a.
     
  14. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Daj šta ste se uhvatili svađati oko tih coolera, moj star ice jeste najglasniji ali zato bolje hladi od vaših, eto vam sad :p :mrgreen:
     
  15. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    Freezer 7, nabavljen na ebay-u za mizernih 10€ uključujući poštarinu hladi mog Prescott 2M na meni dovoljnih 28-29 stepeni na idle i max na 52 stepena na full loadu (ako laže everest, lažem i ja). A ne čuje se jer je na 30% što znači cca 1200 rpm (stivi će sad garant kako je to glasno, meni je ok sve što me ne tjera da pojačavam muziku) :mrgreen: Obzirom o kojem se procesoru radi ja sam hepi.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I trebas bit. Odlicne temp. Dobro 1200rpm jest malo glasno, al samo ako su ti ostali ventovi na <1000rpm il pasiva :mrgreen: Inace super.
     
  17. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    U odnosu na Intelov boxed cooler.....freezer je čudo :mrgreen: a dvije 80tke su na "low", ne znam koji su obrtaji al je sve dovoljno tiho da mogu noću komotno gledat stišan tv
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Freezer je glasan pravo na max obtajima, treba skinuti onaj vent i staviti kakav 12cm.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ? 12cm? sulu, jesi li kad vidio freezer? :mrgreen:

    92mm vent se stavlja na freezer, tzv. grunf mod.

    Bile su negdje slike kako postavit 92mm vent. Stari freezer ima 72mm vent i vrlo je pozeljno nabacit 92mm.

    EDIT: nasao sam. isto ovako je i kod mene.
    http://forum.pcekspert.com/attachment.p ... 1138803987
    http://forum.pcekspert.com/attachment.p ... 1138804098

    Obavezan i jeftin mod tko god ima freezera non-pro.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Moze i 12cm sta ima veze sto prelazi malo u stranu.