savjet - ploca+procesor

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ---, Oct 13, 2006.

  1. ---

    --- Aktivista

    ukratko, sta je najbolje sto se moze kupit za nekih 320-330 KM?
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    A64 3000+ i ASRock Dual-SATA ili Dual-VSTA
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Gdje se to dvoje ima kupit i ja sam zainteresovan i jel to novo takva cijena do 330KM ili polovno??
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    procesor nov ~160KM, ploca nova ~140KM, u radnji, sa garancijom i PDV-om :)

    s939 procesor je tu negdje -10KM+ u plus-u, genelec-u, formel-u...

    Dual-VSTA su imali u Genelec-u...neznam ima li jos...

    alternativno, ako nemaju nigdje na lageru Dual-SATA/VSTA plocu, moze i neka ploca sa nforce 410 chipsetom...u plusu imaju ABIT, MSI i Gigabyte, a u Formelu ima ova moja ASRock...smijesno su jeftine a daju solidne performanse...

    imaju u Alpha computers (mahanje gospodinu "serviser-komercijalista" :)) preko puta Vila Parka ASRock plocu sa SiS chipsetom, 120KM...po recenzijama relativno dobra ploca, pa ako gledas sto jeftinije da prodjes i to ti je opcija...

    (neznam za sve ove ploce napamet oznake a na free zoni sam...)
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Hvala ti na info, imam namjeru kupit novu plocu i procesor 64bit pa su mi trebale te informacije. Hvala ;)
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    :roll: :mrgreen:
     
  7. vnm_

    vnm_ Komšija

    ovo sam sve istresao iz rukava jer sam i sebi to trazio prije nekoliko dana, pa sam naucio napamet cjenovnike :)

    a ti ne vrti ocima :mrgreen:
     
  8. ---

    --- Aktivista

    jos dva pitanja; da li te ploce koje si mi preporucio i AGP i PCI-E, i posto hocu da kupujem i kuciste, da li da uzmem sa 300W ili 400W napajanjem.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Napajanje uzmi posebno, chieftec ili LC. A obje ploce imaju i pci-e i agp.
     
  10. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako budes uzimao LC napojnu, a knap si sa lovom, onda mozes i onu od 350W...
     
  11. ---

    --- Aktivista

    a kakva je razlika izmedju tog nekog chieftecovog napajanja i onog koje dodje uz kuciste? jer puno mi nesto ova chieftecova, vidim u plusu oko 100KM, a LC nisam nasao nigdje.
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    imas LC u formel-u...
     
  13. ---

    --- Aktivista

    aha, evo nasao sam hvala. samo da pitam od koliko W da uzmem, jel mi dovoljno ovo od 350?
     
  14. vnm_

    vnm_ Komšija

    ako imas para uzmi ovo od 420W, ako nemas uzmi ovo od 350W...bolje ce te posluziti i to nego vecina onih sto dobijes uz kuciste...

    pazi u sustini nemoras tu puno da pitas i da znas, sama cinjenica da kuciste sa napojnom 400W kosta manje nego chieftecova napojna od 400W ti je dobar znak koliko sam proizvodjac potrosi na te jeftine napojne :)
     
  15. ---

    --- Aktivista

    ok, i onda kad budem uzimo kuciste dakle potpuno je svejedno koje i kakvo, jel? mislim imal kakve veze; da recimo ne moze ova ploca na to kuciste, il ne moze neka napojna na neko kuciste. izvinjavam se sto peglam, al fakat se ne razumijem u to.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ploca je ATX. Treba ti ATX kuciste ali to ne treba da te brine jer drugih manje -vise nemas ni kupiti.
    Pozeljno je recimo da kuciste ima mjesta za 120mm ventilatore. Pozeljno je da je cvrsto.

    Kucista imas od 30ak maraka pa do 500tinjak. Kupi kuciste prema tvojim potrebama i financijskim uslovima.
     
  17. FearLess

    FearLess Aktivista

    LC ni pod razno :roll:

    bas mi jutros riknula
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za LC je opce poznato da su dobri samo gold modeli od 550W. :D Ja drugih nisam ni vidio.
    Jel sta povukla za sobom?
     
  19. vnm_

    vnm_ Komšija

    svaka napojna ce riknuti kad joj dopi*di...pitanje je samo kad i hoce li pobiti sve oko sebe :)
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    10 points for LC Power goes from Prijedor :lol:

    [​IMG]