savjet - ploca+procesor

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ---, Oct 13, 2006.

  1. ---

    --- Aktivista

    al ovo je sck. 754, a ja hocu da uzimam 939. i jos jedno pitanje, da li postoje razlike medju samim A64 3000+ procesorima, znam da imaju oni naki mančesteri, vinčesteri... kakva je situacija oko toga, koji da trazim, jel ima neki posebno dobar, eventualno neki koji trebam izbjeci...?
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    Imas Venice i Winchester jezgru i razlika je sto se venice bolje clocka. Imas i razlicite steppinge (E3 je najbolji) i ako nabasas na njega naklokaces se
     
  3. Neso

    Neso Komšija

    3125 potpisujem.Dok ja ipak mislim da i nema nekih banalnih razlika izmedu 3000+ i 3200+ meutim da je rijec o 3000+ vs 3500+ to bi bila druga prica :)
     
  4. ---

    --- Aktivista

    eh, evo samo da javim da sam poslije mnogo peripetija konacno uzeo sve. procesora 3000+ nije nigdje bilo pa sam uzeo 3200+. plocu sam naso onu asrockovu u formelu, a sto se tice napajanja, nije bilo onog LC-a, pa sam uzeo u baricu sharkoona od 450 W, SHA450-8P, valjda se nisam zajebo. :mrgreen:
    uglavnom, hvala puno svima na savjetima. :smt002
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    sretno :D
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma sve beton, a posebno ploca :)

    javi kakva je napojna sto se tice buke...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj bi Sharkoon trebao bit tih. Mada ima samo jedan 80mm vent, on je temp. reguliran tako da ce napajanje bit tiho u idle-u, dok ce se cut u loadu.
    Svejedno dobar izbor...
     
  8. ---

    --- Aktivista

    ma meni je ovo poslije moje stare napojne necujno, sve mi se cini ko da ga nisam upalio. :D bas sam sad htio da vidim temperaturu, igro nake igrice jedno 15-20 min, i onda odma restartovo pa u bios, pise da je temperatura procesora 43, a ploce 36. jel to dobro??
    i jos sam vidio da u biosu pise da mi ram radi na 166 mHz, a vidio sam da je memory clock, il tako nesto, nastimano na auto, a moze se promijenit, najvise na ddr400 (200 mHz); na mojoj memoriji pise ddr400. smijem li ja njega na tu najvecu stavit?
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne mozes tako mjerit temp. proca.
    Trebas imat instaliran makar Prime95 i neki software poput Everesta da bi kad pokrenes Prime torture test temperaturu gledao u Everestu.
    Prime95 je inace jedan od programa koji opterecuju procesor i predstavljaju mjeru stabilnosti istog.

    Smijes stavit memu na 200MHz(tj. DDR400).