savjet - ploca+procesor

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by ---, Oct 13, 2006.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moja nece 8)
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    tako su rekli i u chernobyl-u :roll:
     
  3. ---

    --- Aktivista

    pa da li mi je onda mozda pametnije da uzmem taj lc od 550W, evo ima u formelu 92 KM, i da ga ugradim u ovo svoje staro kuciste?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa pametnije jeste. Kako sam vec rekao chiefteca ili lc-a. Sad ako imas love da se malo protegnes, mozes i nesto skuplje, tipa enermax, tagan, seasonic i slicno.
     
  5. FearLess

    FearLess Aktivista

    hvala bogu pa nista nije povukla
    primjetio ja u zadnje vrijem napojna oslabila i poceo napon da varira cas nece da upali cas HDD nema dovoljno struje pa poceo da ledi i jutros najzad riknu, sad sam stavio jednu od 300W ali nije dovoljna pa sam morao DVD RW iskljuciti da bio ostatak dobio dovoljno struje
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kod mene mashina iz siga radi na lc-u plus sto sam jutros dodao 2 sata diska i sto imam nakih copor usb uredjaja nakacenih plus sto imam samo 4 8cm venta ono....ako nista lc je tishi ...
    kod druga kad smo sklapali mashinu čiftek dragon kuciste je doslo sa kriticno bucnom napojnom ali u plusu nisu priznali garanciju na buku ...
    :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma i ja prezadovoljan LC-om :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imao LC nakratko...nije to to, chief je za koplje bolji, ma sta vi govorili.
     
  9. Big_Brown_Beaver

    Big_Brown_Beaver Aktivista

    pa zar si sumnjao :)
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma nisam :D slusa ko curica :)
     
  11. vnm_

    vnm_ Komšija

    koliko para toliko i muzike...
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ta napajanja imaju slicne cijene: 550W LC kosta koliko 350W Chieftec (80-90KM)
     
  13. vnm_

    vnm_ Komšija

    molim da neko obrise ovaj dupli
     
  14. vnm_

    vnm_ Komšija

    istina, a koliko kosta silent chieftec 550W?
    (nemoras mi govoriti kako taj LC vjerovatno ne daje 550W...)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    550W Chieftec je dosta skuplji, naravno da 350W Chief ima ako ne i vise snage od 550W LC-ja, zato sam i naveo takvu usporedbu. :)
     
  16. vnm_

    vnm_ Komšija

    zasto naravno? gdje su testovi? cinjenice? necu mahalske glasine :)

    ne mislim ni ja da LC daje tih 550W, ali zasto da kupim nesto od 350W samo zbog imena, kad za iste pare dobijem napojnu koju ne cujem i koju na vecini njemackih hardware foruma ljudi preporucuju (a oni nazalost imaju mnogo veci izbor napojnih nego mi)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, ocito nisi vidio testove gdje LC-jevi doslovce umiru pod vecim opterecenjem.
    550W LC je rikno kad su ga opteretili sa 400W(naravno laboratorijski).

    Ne bih da se ovo pretvori u ono "svako svog konja hvali"...
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Off topic! Vratite se na temu!
     
  19. ---

    --- Aktivista

    eh evo mene opet. :mrgreen: jos nisam uzeo ovo, definitivno sam se odlucio za ASRock s939 NF4G-SATA2, VGA,mATX (to je nadam se ona koju ste mi preporucili) i ovo Silent Power NT LC6550 550W,PFC,ATX 2.0 napajanje; interesuje me jos samo nesto: da li je velika razlika izmedju athlona 3000+ i 3200+? razlika u cijeni je 20KM, a poprilicno sam knap s lovom, pa mi i nije bas tolko svejedno dat 20KM vise ako je razlika zanemarljiva.
     
  20. Neso

    Neso Komšija